Czwarte miejsce szczypiornistów. Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców – 9.04.2018

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny z województwa lubelskiego.

ZSEiM Chełm
II LO Lublin
I LO Zamość
ZSBiO Biłgoraj
IV LO Puławy
ZSZ nr1 Biała Podlaska

Nasz zespół rywalizował w Grupie A z następującymi drużynami:
ZSEiM Chełm i ZSZ nr1 Biała Podlaska.

Pozostałe drużyny utworzyły Grupę B:
ZSBiO Biłgoraj
IV LO Puławy
II LO Lublin
Po zaciętej rywalizacji w grupie i meczu o 3 miejsce, nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna IV LO z Puław.

2018_04_09_IMG_1530 2018_04_09_IMG_1534
Skład drużyny: trener – Pan Marcin Tomaszewski
Lewusz Konrad 3a
Skrzyński Szymon 3c
Lewak Adrian 3d
Koniec Bartosz 3f
Ryń Paweł 3h
Łyś Dominik 3i
Mazurek Kamil 3i
Pieczykolan Marcin 2a
Polski Bartosz 2g
Sokoliński Patryk 1a
Derewiecki Jarosław 1b
Gratulujemy sportowej postawy!

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Dnia Otwartego I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu – 22.03.2018

siatkowka

Dnia 22 marca 2018 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt z okazji Dnia Otwartego I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

 

Do turnieju przystąpiły cztery szkoły:

- Gimnazjum Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie
- Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

images_0001

 

Po udanej, sportowej rywalizacji zwyciężyło Gimnazjum w Krasnobrodzie, wygrywając wszystkie swoje mecze.

Trenerem drużyny jest Pani Joanna Górnik.

images_0069

 

Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Grabowcu – trener Pan Wojciech Hołosyniuk.

images_0068

 

Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum w Zwierzyńcu, której trenerem jest Pan Jakub Czochra.

images_0063

 

 

Nasze Liceum według zasady „Fair Play” przystąpiło do Turnieju – PK  (poza konkursem), czyli bez punktacji w klasyfikacji końcowej turnieju. Trenerem drużyny jest Pan Konrad Kostrubała.

 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Manczur z Gimnazjum w Grabowcu.

images_0064

Wszystkim gratulujemy!!!

Dziękujemy za udział i sportową postawę, wspaniałą grę oraz znakomitą zabawę.

 

Pan (2)

 

Organizator:
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

Sędziowie Turnieju:
Asia Pałka, Roksana Mielniczek, Pan Andrzej Kobylarz, Pan Emil Rafalski

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Kolejna wygrana szczypiornistów!!! Rejonowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców – 13.03.2018

13 -tego marca 2018 roku w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej w ramach Rejonowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. 

Do zawodów zakwalifikowały się następujące drużyny:

- Zespół Szkół nr 2  w Hrubieszowie

- Zespół Szkół Nr 2  w Tomaszowie Lubelskim

- I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie 

 

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Nasi szczypiorniści spisali się znakomicie! Drużyna z naszego Liceum wygrała wszystkie spotkania, zapewniając sobie tym samym awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

 

Oto wyniki wszystkich spotkań:                                     Wynik:

ZS nr 2 Hrubieszów -  I LO Zamość                                6-7

ZSP nr 2  Krasnystaw - ZS Nr 2 Tomaszów Lub.         4-6

ZS nr 2 Hrubieszów - ZS Nr 2 Tomaszów Lub.           11-3

ZSP nr 2  Krasnystaw – I LO Zamość                            6-8

ZS nr 2 Hrubieszów - ZSP nr 2  Krasnystaw                12-6

I LO Zamość - ZS Nr 2 Tomaszów Lub.                        13-8

 

Tabela końcowa:

1. I LO Zamość

2. ZS nr 2 Hrubieszów

3. ZS nr 2 Tomaszów Lub

4. ZSP nr 2 Krasnystaw

2018_03_13_IMG_1317 2018_03_13_IMG_1321

Skład drużyny:  trener – Pan Marcin Tomaszewski
Lewusz Konrad 3a
Skrzyński Szymon 3c
Lewak Adrian 3d
Koniec Bartosz 3f
Jakub Madyniak 3h
Ryń Paweł 3h
Łyś Dominik 3i
Mazurek Kamil 3i
Pieczykolan Marcin 2a
Polski Bartosz 2g
Sokoliński Patryk 1a
Derewiecki Jarosław 1b

 

Turniej Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców

Edit: Zmiana terminu zawodów: 9 kwietnia 2018r.  Biała Podlaska

 

Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Wygrana naszych!!! Miejska Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców – 7.03.2018

7 marca 2018 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu został rozegrany turniej w ramach Miejskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Do turnieju zgłosiło się sześć zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr2
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr3
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr4
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr5
I LO Zamość
III LO Zamość

 

Drużyna I LO rywalizowała w grupie z zespołami: ZSP nr3 „Elektryk” i ZSP nr4 „Budowlanka”

Drugą grupę utworzyły zespoły: III LO, ZSP nr2 „Mechanik” i ZSP nr5 „Rolniczak”.
Po wygranych meczach z ZSP nr3 i ZSP nr4, nasi chłopcy awansowali do finału.

 

W finale nasza drużyna wygrała z III LO   11-7, awansując tym samym na zawody rejonowe.

Wyniki spotkań:

I LO – ZSP3     10-9
ZSP2 – III LO  11-15
ZSP3 – ZSP4    19-1
III LO – ZSP5  15-12
I LO – ZSP4     13-5
ZSP22 – ZSP5  7 -11

Mecz o 3 miejsce:
ZSP3 – ZSP5   11-6

Finał:
I LO – III LO   11-7

 

2018_03_07_IMG_1243 2018_03_07_IMG_1246
Skład drużyny:  trener – Pan Marcin Tomaszewski
Lewusz Konrad 3a
Skrzyński Szymon 3c
Lewak Adrian 3d
Koniec Bartosz 3f
Jakub Madyniak 3h
Ryń Paweł 3h
Łyś Dominik 3i
Mazurek Kamil 3i
Pieczykolan Marcin 2a
Polski Bartosz 2g
Sokoliński Patryk 1a
Derewiecki Jarosław 1b

 

Gratulujemy!!!
Turniej rejonowy zaplanowany jest na 13 marca 2018 w Zamościu (Osir).

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

Drugie miejsce naszych szczypiornistek! Miejska licealiada w piłce ręcznej dziewcząt – 02.03.2018

Dzisiaj (2 marca br.) w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się Miejska Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt.

Do turnieju przystąpiło 5 zamojskich szkół:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr3
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr5
I LO Zamość
III LO Zamość
Społeczne Liceum Ogólnokształcące

 

Pierwszą grupę utworzyły zespoły:  III LO, ZSP nr3, ZSP nr5

Drużyna dziewcząt I LO rywalizowała w grupie z SLO.

Po wygranym spotkaniu z SLO, awansowaliśmy do finału.

W finale czekał nas mecz z drużyną III LO. Nasz zespół uległ szczypiornistkom z III LO, zajmując tym samym drugie miejsce.

Skład drużyny:  opiekun – p.Wojciech Groniewski

Bryl Aleksandra 1c
Słomiany Maria 1c
Dudek Katarzyna 1d
Wiater Natalia 1d
Węcławik Natalia 1e
Wróblewska Paulina 1f
Joniec Aleksandra 1g
Szeremeta Karolina 1g
Flak Aleksandra 1h
Kaczorowska Olimpia 1h
Kędziora Patrycja 1h
Mulawa Aleksandra 1h
Zając Stella 1h
Gałan Zuzanna 1i

 

Gratulujemy sportowej postawy.

Nauczyciele wychowania fizycznego

2018_03_02_IMG_1216 2018_03_02_IMG_1218

Trzecie miejsce chłopców w Tenisie Stołowym Drużynowym – 15.02.2018

Dnia 15 lutego br. w ZSP nr 2 w Hrubieszowie została rozegrana licealiada rejonowa w Tenisie Stołowym drużynowym.

Reprezentacja chłopców I LO do zawodów rejonowych awansowała z pierwszego miejsca.

Drużyna I LO w składzie: Wiktor Banach (3E), Jakub Buczak (1H), Szymon Kowalczyk (1A) po zaciętej rywalizacji z innymi szkołami zajęła 3 miejsce.

opiekun – p. Emil Rafalski

 

 

Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

20180215_110535 20180215_125810

Wygrana Naszych Chłopców! – Miejska Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym dziewcząt i chłopców – 23.01.2018

Dnia 23 stycznia 2018 roku odbyła się Licealiada w Tenisie Stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców na szczeblu miejskim.

Reprezentacja I LO dziewcząt w składzie: Anna Franczak (1G), Paulina Wyłupek (2I), Monika Szałańska (2E)  i chłopców: Wiktor Banach (3E), Jakub Buczak (1H), Szymon Kowalczyk (1A) pod opieką p.Emila Rafalskiego wzięła udział w zawodach, które zostały rozegrane w ZSP 3 w Zamościu.

Po zaciętej rywalizacji z innymi szkołami średnimi nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce, natomiast chłopcy uzyskali 1 miejsce, zdobywając przy tym awans na zawody rejonowe.

Zawody rejonowe zaplanowane są na 15 lutego w Hrubieszowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Nauczyciele wychowania fizycznego

20180123_113256 20180123_113620 20180123_114343

Koszykówka – Turniej o Puchar Dyrektora III LO w Zamościu – 15.01.2018

Dnia 15 stycznia 2018 roku odbył się Turniej o Puchar Dyrektora III LO w Zamościu.

Nasze dziewczyny w składzie:

Diana Siemko, Zuzanna Podolak, Marta Otłowska, Kasia Hawrylak, Natalia Wojciechowska, Izabela Opoka, Izabela Chadaj, Wiktoria Koniec, Stella Zając, Julia Poździk zdobyły 3 miejsce.

Opiekunem drużyny jest p.Piotr Maliszewski

Koszykarki już 21.03.2018r. będą mogły poprawiać swoje miejsce w Licealiadzie Zamojskiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym turnieju.

Nauczyciele wychowania fizycznego

dav dav dav

Rejonowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców – 5.10.2017

We wtorek 5 października br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Rejonowe Biegi Przełajowe.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta zajęły szóste, a chłopcy piąte miejsce.

 

Drużyna dziewcząt: opiekun p.Konrad Kostrubała

Hawrylak Katarzyna
Podolak Zuzanna          
Radlińska Kinga
Mielniczek Roksana
Pałka Joanna
Muzyczuk Kinga
Łopuszyńska Paulina
Bielińska Weronika

Drużyna chłopców: opiekun p.Marcin Tomaszewski

Chmura Hubert
Haider Oskar
Kostrubiec Bernard
Łyś Dominik
Skwaryło Kamil
Swatowski Adrian
Wróbel Sebastiian
Lewusz Konrad

Gratulujemy sportowej postawy.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

1 Miejsce Dziewcząt i 2 Miejsce Chłopców w Lidze Lekkoatletycznej – 26.09.2017

We wtorek 26 września br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody z cyklu Szkolna Liga Lekkoatletyczna szkół ponadgimazjalnych.
Dziewczęta z naszej szkoły nie dały szans innym drużynom, zajmując wysokie lokaty w swoich konkurencjach.

Wygrana dziewcząt w Miejskiej Lidze LA to już 16-te zwycięstwo z rzędu !!!

Nasi chłopcy, po zaciętej rywalizacji zajęli 2 miejsce. Do awansu chłopcom zabrakło naprawdę niewiele.

Panorama 1

Skład dziewcząt:: opiekun – p. Grażyna Mandziuk
Bielińska Weronika    – bieg na 100m
Hawrylak Katarzyna   – bieg na 400m – III miejsce
Kmieć Magdalena         – skok w dal
Muzyczuk Kinga            – bieg na 100m
Okoń Patrycja                – bieg na 400m – II miejsce
Radlińska Kinga            – bieg na 1500m
Skóra Weronika            - pchnięcie kulą
Szeremeta Karolina   – bieg na 800m
Wróblewska Paulina - skok w dal
Zosiuk Weronika         - pchnięcie kulą

Sztafeta dziewcząt 4x100m – I miejsce
(Hawrylak Katarzyna, Okoń Patrycja, Muzyczuk Kinga, Bielińska Weronika)

 

Skład chłopców: opiekun – p. Marcin Tomaszewski
Maluga Daniel                – bieg na 100m – I miejsce
Rypina Jakub                  – bieg na 100m
Kostrubiec Bernard   - bieg na 100m
Skwaryło Kamil   – skok w dal – IV miejsce
Kiciński Kamil     – pchnięcie kulą
Polski Bartosz      – pchnięcie kulą
Swatowski Adrian   – bieg na 400m – I miejsce
Tymosz Piotr             – bieg na 400m
Wróbel Sebastian    – bieg na 1500m – I miejsce

Sztafeta chłopców 4x100m – II miejsce (Swatowski Adrian, Skwaryło Kamil, Rypina Jakub, Maluga Daniel)

 

 

Gratulujemy godnej sportowej postawy, awansu i dalszych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego