Miejska Licealiada w drużynowym Tenisie Stołowym – 10.01.2017

We wtorek 10 stycznia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu odbyła się Miejska Licealiada w drużynowym Tenisie Stołowym.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.

W kategorii chłopców Wiktor Banach i Tomasz Schmidt  zajęli  5 miejsce.

Natomiast dziewczęta Zuzanna Loc i Wyłupek Paulina zajęły 2 miejsce i awansowały do dalszej rywalizacji.

 

Zawody rejonowe zaplanowane są na 16 lutego 2017 roku w Hrubieszowie.

Opiekun: p. Emil Rafalski

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 

Katedra Wychowania Fizycznego

20170110_122556 20170110_122442 20170110_121426

Wojewódzka Licealiada w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców – 8.12.2016

8 grudnia 2016 w Lublinie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców.

Naszą szkołę reprezentowała dwójka uczniów.

Wiktor Pisarczyk 1a  zajął VII miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

Joanna Rozmus 2d zajęła XIV miejsce na dystansie 50m. stylem klasycznym.

 

Gratulujemy sportowej postawy.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

!!!ZAPRASZAMY!!! Zajęcia pozalekcyjne – rok szkolny 2016-2017

W roku szkolnym 2016-2017 Nasze liceum oferuje program sportowych zajęć pozalekcyjnych. Tu możesz rozwijać swoje zainteresowania i talenty, nadrobić zaległości z różnych dyscyplin sportowych lub po prostu miło spędzić wolny czas w towarzystwie swoich koleżanek i kolegów.

Po dwóch miesiącach frekwencja na zajęciach jest bardzo duża, ale chcemy żeby była jeszcze większa :)

Zapraszamy!

Poniedziałki 15:00 – 16:30

Piłka ręczna (dziewczęta) Hala OSiR Zamość p. Wojciech Groniewski

Poniedziałki 15:00 – 16:30

Tenis stołowy (chłopcy, dziewczęta) Sala w-f I LO p. Emil Rafalski

Wtorki 17:00 – 19:00

Basen (chłopcy, dziewczęta) Kryta pływalnia OSiR p. Agata Kucharska, p. Maciej Kokoszka

Środy 14:30 – 16:00

Zajęcia w siłowni (chłopcy, dziewczęta) Siłownia OSiR p. Marcin Tomaszewski

Środy 15:00 – 16:30

Piłka siatkowa (chłopcy, dziewczęta) Hala OSiR Zamość p. Konrad Kostrubała

Środy 15:15 – 16:30

Piłka nożna (chłopcy, dziewczęta) Hala OSiR Zamość p. Piotr Maliszewski

Środy 15:15 – 16:30

Koszykówka (chłopcy, dziewczęta) Hala OSiR Zamość p. Piotr Maliszewski

 Nauczyciele wychowania fizycznego

Sukcesy naszych pływaków! – 16.11.2016

25 października 2016 roku  w budynku Krytej Pływalni „OSiR” w Zamościu odbyły się Miejskie Zawody Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w pływaniu.

 

W konkurencjach indywidualnych wystartowali:

Joanna Rozmus 2d – 50m styl klasyczny – III miejsce w zawodach miejskich.

Wiktor Pisarczyk  1a – 50m styl klasyczny – II miejsce w zawodach miejskich.

Adrian Wulkowicz  1b - 50m styl dowolny – III miejsce w zawodach miejskich

 

W zawodach rejonowych, które odbyły się 16 listopada br.:

Joanna Rozmus 2d zajęła III miejsce na dystansie 50m. stylem klasycznym.

Wiktor Pisarczyk 1a  zajął II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

 

Joanna i Wiktor awansowali na zawody wojewódzkie, które zaplanowane są na 8 grudnia br. w Lublinie.

Opiekun: p Agata Kucharska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Nauczyciele wychowania fizycznego

Sukcesy tenisistów stołowych!!! Miejska Licealiada w Tenisie Stołowym – 27.10.2016

W czwartek 27 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu odbyła się Miejska Licealiada w Tenisie Stołowym.

Loc Zuzanna w kategorii dziewcząt zajęła trzecie miejsce.

Banach Wiktor także zajął trzecie miejsce w swojej kategorii.

Opiekun: p. Emil Rafalski

 

Nasi zawodnicy awansowali tym samym na zawody rejonowe, które zaplanowane są

17 listopada br. w Hrubieszowie.

 

Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Katedra Wychowania Fizycznego

01 02

Rejonowa Licealiada w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców – 18.10.2016

We wtorek 18 października br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Rejonowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne.

 

Patrycja Okoń 1i – zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów.

Maluga Daniel 1f – zajął drugie miejsce w biegu na 400 metrów.

Przysucha Radosław 3b – zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów.

Opiekunowie: p. Agata Kucharska i p.Marcin Tomaszewski

Gratulujemy sportowej postawy.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Panorama 2

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu za rok szkolny 2015/2016

We wtorek, 4 października w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu odbyła się Gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Zamość Szkolnego Związku Sportowego za roku szkolny 2015/2016.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie:
Kinga Radlińska, Roksana Mielniczek, Filip Chmiel, p.Andrzej Kobylarz i p.Marcin Tomaszewski

We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła III miejsce.
Nagrody, dyplomy i list gratulacyjny od Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka wręczyła Pani Małgorzata Bzówka – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM.

 

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy startując w zawodach sportowych przyczynili się do sukcesu szkoły!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

MT4_2330a

Sukcesy naszych lekkoatletów! Miejska Licealiada w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców – 28.09.2016

W środę 28 września br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody z cyklu Miejska Liga LA szkół ponadgimazjalnych.
W tym roku były to zawody indywidualne w których rywalizowało 7 zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m dziewcząt, bieg na 1500m chłopców, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m.

IMG_2032IMG_1912 IMG_2242

Skład dziewcząt:
Opiekun: p.Agata kucharska

Hawrylak Katarzyna 2f    bieg na 100m -    III miejsce i awans na zawody rejonowe
Kitka Kamila 1a                 skok w dal
Podolak Zuzanna 1a        skok w dal -           II miejsce i awans na zawody rejonowe
Okoń Patrycja 1i               bieg na 400m -     II miejsce i awans na zawody rejonowe
Siemko Diana 1g              bieg na 800m
Kolano Agata 1d
Radlińska Kinga 2b          bieg na 100m -     IV miejsce
Zosiuk Weronika 1b        pchnięcie kulą -    IV miejsce

Sztafeta 4x100m -                                              II miejsce i awans na zawody rejonowe
Hawrylak Katarzyna, Kitka Kamila, Podolak Zuzanna, Okoń Patrycja

Skład chłopców:
Opiekun: p.Marcin Tomaszewski

Skwaryło Kamil 2c             bieg na 100m
Tymosz Piotr 2c                  bieg na 400m
Swatowski Adrian 1e        bieg na 400m -     II miejsce i awans na zawody rejonowe
Maluga Daniel 1f                 bieg na 400m -      I miejsce i awans na zawody rejonowe
Przysucha Radosław 3b   bieg na 1500m -  III miejsce i awans na zawody rejonowe
Adamczuk Szymon 2h      pchnięcie kulą
Polski Bartosz 1g               pchnięcie kulą
Rój Michał 3c                       skok w dal

Sztafeta 4x100m – IV miejsce
Swatowski Adrian, Maluga Daniel, Rój Michał, Skwaryło Kamil

 

Licealiada Rejonowa odbędzie się 12 października br. (edit: 5.10.2016) na stadionie OSiR w Zamościu.

 

Gratulujemy sportowej postawy, awansu i dalszych sukcesów.

Katedra WF

Podwójne zwycięstwo w sztafetowych biegach przełajowych!!! – 20.09.2016

Szkolny sezon sportowy 2016/2017 rozpoczęty!

We wtorek 20 września br. na stadionie OSiR w Zamościu odbyły się Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców.
Na linii startu stawiło się dziesięć zamojskich szkół (4 drużyny dziewcząt i 6 drużyn chłopców).

Od 2009 roku, dziewczęta ze „starego ogólniaka”  nie dają szansy innym szkołom na wygranie.

Tym razem nie było inaczej.  Drużyna dziewcząt I LO wygrała zawody!

Chłopcy po zaciętej rywalizacji także zajęli pierwsze miejsce.

 

Wygrana dziewcząt i chłopców, to jednoczesny awans na Zawody Rejonowe w Tomaszowie Lubelskim.

IMG_1877 IMG_1884

Drużyna dziewcząt:  opiekun p. Konrad  Kostrubała

 

Hawrylak Katarzyna
Mil Ewa
Strzelec Karolina
Parol Natalia
Radlińska Kinga
Wilczyńska Marcelina
Łabus Maja
Okoń Patrycja
Niedżwiecka Agata
Podolak Zuzanna

Stelmaszczuk Aleksandra
Pałka Joanna
Mielniczuk Roksana
Pasieczna Małgorzata
Krzyżanowska Emilia
Drużyna chłopców: opiekun p. Andrzej Kobylarz
p. Marcin Tomaszewski
Przysucha Radosław 3b
Chmiel Filip 2h
Pasieczny Paweł 2e
Lipiak Konrad 2g
Jachorek Michał 3a
Dębiński Dominik 1a
Strzelecki Piotr 2e
Maluga Daniel 1f
Swatowski Adrian 1e
Ząbek Daniel 1b
Zawada Patryk 2i

Gratulujemy awansu, godnej postawy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

Nauczyciele wychowania fizycznego