«

»

kwi 11

Rodzinny Dzień Sportu – czyli nasza Lokalna Akcja Sportowa

Po długich przygotowaniach 9 kwietnia w naszej szkole zorganizowaliśmy Lokalną Akcję sportową w ramach programu WF z klasą. Rozgrywki sportowe odbywały się w dwóch dyscyplinach – siatkówce i tenisie stołowym (kategoria żeńska i męska). Dodatkową atrakcją dla naszych uczestników były rozgrywki w „piłkarzyki” dla wszystkich chętnych. Zgodnie z ideą Lokalnej Akcji Sportowej staraliśmy się żeby nasza impreza miała jak najszerszy zasięg i dlatego zapraszaliśmy reprezentacje zakładów pracy, w których nasi uczniowie odbywają praktyki i staże, szkołę gimnazjalną, policję i przede wszystkim naszych rodziców.  Do rozgrywek w siatkówce zgłosiło się sześć zespołów. Ostatecznie połączyliśmy rodziców z reprezentacją wodzisławskiej policji i do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn: uczniowie ZSZ, uczniowie gimnazjum z Rogów, reprezentacja zakładu POL-EKO, rodzice i policjanci oraz nauczyciele ZSZ. Zawody odbywały się systemem” każdy – z każdym”. Uczestnicy rozgrywek w tenisa stołowego grali systemem do dwóch przegranych meczów (rozgrywki odbywały się w auli szkolnej). Po uroczystym przywitaniu wszystkich uczestników przez panią dyrektor Danutę Mielańczyk imprezę rozpoczęły pokazy sportowo- artystyczne uczniów naszej szkoły. Marek Oślizło i Michał Fryc mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami gimnastycznymi i siłą, a Paulina Adamczak i Artur Fojcik dali piękny pokaz tańca towarzyskiego. W przerwach między rozgrywkami można się było poczęstować wypiekami, swojskim pasztetem i domowym chlebem. W siatkówce zwyciężył zespół rodziców i policji. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Rogów, a trzecie reprezentacja uczniów ZSZ. W konkurencji tenisa stołowego w kategorii męskiej poza konkurencją okazał się Marcin Machaczek. Srebrny medal zdobył Kamil Rybarz, a brązowy Kamil Smołka. W kategorii kobiet zwyciężyła Barbara Drużdż, na drugim miejscu uplasowała się Natalia Lewandowska, a na trzecim pani Anna Kowalonek.

728A4169

Michał Fryc  w akcji.

728A4176

Salto z odbicia ze skrzyni.

728A4183728A4189

Marek Oślizło w ćwiczeniu na poręczach.

728A4198

Paulina Adamczak i Artur Fojcik wprawiają w zachwyt widzów.

728A4214

Umiejętności i wdzięk.

728A4301-crop728A4302-crop

Drużyna z gimnazjum z Rogów gra z zespołem rodziców i policji

728A4314-crop728A4396

Walka przy siatce.

728A4441-crop728A4442

Zespół uczniów ZSZ z zespołem POL-EKO. Grały dziewczęta i chłopcy.

728A4445

728A4567-crop

Wyniki rozgrywek siatkarskich

728A4278-crop728A4289

W piłkarzyki grali starsi i młodsi

728A4324

Zawodnicy z POL-EKO w przerwie między swoimi meczami w siatkówkę zmienili na chwilę dyscyplinę sportową.

728A4263

Pyszności przygotowane przez naszych uczniów rodziców i nauczycieli.

728A4259

Nareszcie chwila odpoczynku, a uśmiechy na twarzach są bezcenne.

728A4386

Na trzech stołach odbywały się rozgrywki tenisa stołowego.

728A4269

Od lewej: Marcin Machaczek (zdobywca I miejsca w kategorii męskiej), Wiesław Pawlica i Barbara Drużdż ( I miejsce w kategorii żeńskiej)

728A4326

Zdobywczyni brązowego medalu w tenisie stołowym – Anna Kowalonek.

728A4477-crop

728A4470-crop

Na zakończenie uczennice klasy I A zaprezentowały układ rumby

728A4520728A4533

Pamiątkowe medale naszej Lokalnej Akcji Sportowej. Najmłodsi pomagali jak tylko mogli.

728A4507-crop728A4495-crop

Wręczenie medali i nagród ufundowanych przez naszych sponsorów.

728A4498-crop

Marcin Machaczek odbiera gratulacje od pani dyrektor Danuty Mielańczyk.

728A4515-crop

Reprezentacja uczniów ZSZ zajęła III miejsce, a ich rodzice zwyciężyli w turnieju.

728A4542-crop

Zadowoleni rodzice i policjanci odbierają nagrody.

728A4446-crop

Reprezentacja POL-EKO z organizatorami pozują do pamiątkowego zdjęcia.

728A4555-crop

Upominki otrzymali również uczestnicy pokazów, sędziowie, uczniowie zajmujący się nagłośnieniem, najsympatyczniejszy kibic imprezy, oraz najmłodsi uczestnicy sportowych zmagań, którzy grali, kibicowali i pomagali jak mogli w organizacji sportowej zabawy.

728A4234-crop

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w naszej Lokalnej Akcji Sportowej i zapraszamy za rok.

1 komentarz

 1. gimnazjumorzysz

  Jesteśmy pod wrażeniem! Bardzo zróżnicowany LAS. Uczniowie pokazali wiele sportowych talentów. Zaangażowanie rodziców i społeczności lokalnej to świetny pomysł. Do tego promowanie zdrowego odżywania. Gratulujemy takiej Lokalnej Akcji Sportowej :)

  1. abjonczyk

   Dziękujemy serdecznie za zauważenie nas i miłe słowa. Pozdrawiam Andrzej

   1. abjonczyk

    Poprawione. Gratuluję czujności i pozdrawiam.

 2. Patryk

  Przepraszam ale zauważyłem mały bład ponieważ drugie miejsce zajeło Gimnazjum Z Rogowa

 3. Anna

  Witajcie,

  Cóż za wspaniała Lokalna Akcja Sportowa! Postawiliście sobie naprawdę ambitny cel do zrealizowania, podejmując się zorganizowania tak dużej imprezy. Cieszę się, że udało Wam się zaprosić do wspólnych aktywności tylu gości. Brawo za bogaty program i różnorodność przygotowanych atrakcji. Było rekreacyjnie z elementem rywalizacji, artystycznie, sportowo, smacznie i dla każdego – świetnie!

  Z przyjemnością przyznaję Wam odznakę „Promujemy Sport”, gdyż pokazaliście że aktywnie działacie na rzecz promocji sportu nie tylko w szkole, ale i poza nią. Gratuluję!

  Ania
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php