Podsumowanie II semestru

W II semestrze realizowaliśmy zadanie „WF poza szkołą i salą gimnastyczną”. W ramach tego zadania odbyliśmy lekcje wf: na boisku trawiastym w pobliżu Hali Sportowej „Społem”, na boisku do piłki nożnej w pobliskim parku, na placach zabaw (w parku i przy szkole), na lodowisku MOSiR, na saneczkach na górce w pobliskim parku z dwiema grupami wiekowymi. Systematycznie odbywały się również lekcje wf na pływalni.

Realizacja tego zadania podobała nam się i na pewno będziemy kontynuować wychodzenie na wf w miejsca poza szkołą i typową salą gimnastyczną w przyszłym roku szkolnym, co miało również miejsce w latach poprzednich.

Zorganizowaliśmy również i przeprowadziliśmy Dzień Sportu, o który zawnioskowali uczniowie na SOS. Odbył się w Dzień Dziecka. Niestety nie mamy więcej zdjęć, gdyż transmisja się przerwała i przeszły tylko 3, a z aparatu nauczyciela zostały one szybko skasowane.

Zadaniem było również przeprowadzenie LAS (Lokalnej Akcji Sportowej), którą było, jak w poprzednim roku – przeprowadzenie zajęć wf dla dzieci z pobliskiego przedszkola.

Dzieci z klasy III, zwłaszcza dziewczęta, które z natury są bardziej opiekuńcze w stosunku do młodszych, sprawdziły się w roli asystentów. I przedszkolaki i uczniowie spisali się „na medal” i wszyscy z uśmiechami skończyliśmy lekcję.

Problemem była tutaj postawa chłopców, którzy nie czuli się dobrze w tej roli i wycofywali się, siadali i prowadzili obserwacje i rozmowy „z ławeczki”. Rozmawialiśmy później o tym i wyjaśniliśmy sprawę. Jeden uczeń również w niekoleżeński sposób odezwał się do naszych gości, co zaowocowało konsenkwencjami dla niego…

Mimo wszystko zadanie zrealizowaliśmy, dzieci były zadowolone, opiekunowie również.

Tak wyglądała realizacja zaplanowanych działań w tym |II semestrze.

Cieszymy się, że kolejny rok braliśmy udział w programie „WF z Klasą”. Planujemy znów działać na sportowo w kolejnym roku i robić zupełnie nowe rzeczy, zachęcać i promować aktywność fizyczną wśród uczniów i rodziców :) :) :)

Nauczyciele wf:Agnieszka Irzykowska, Katarzyna Muras, Aleksandra Rybińska, Tomasz Sekyra wraz z opiekunem programu, panią dyrektor Julią Banaszkiewicz-Włazińską.

 

 

LAS – Lokalna Akcja Sportowa – wf dla przedszkolaków

15 czerwca 2016 r. naszą szkołę, a dokładnie salę gimnastyczną odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola.

Wspólnie z uczniami klasy III przeprowadziliśmy dla nich lekcję wychowania fizycznego. Uczniowie klasy III wyjaśnili im czym jest rozgrzewka, ustaliliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sali gimnastycznej.

Było dużo zabaw ruchowych i ćwiczeń rozgrzewających i wzmacniających.

Dzieciaki chętnie ćwiczyły i bawiły się, słuchały i były na prawdę grzeczne i zdyscyplinowane. Lekcję zakończyliśmy wspólnym okrzykiem i pochwałą ich postawy i zaangażowania na zajęciach. Wszyscy wyszli z zajęć uśmiechnięci.

DSC_0034 DSC_0037 DSC_0039

 

 

 

01 czerwca – Dzień Dziecka – Dzień Sportu

20160601_102301

20160601_102204

20160601_101038

W Dzień Dziecka wybraliśmy się na sportowy piknik do pobliskiego parku.

Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, takich, jak: skoki w workach, bieg z piłką umieszczoną na gazecie, skoki z balonem pomiędzy kolanami, podskoki na skakance, rzuty woreczkami do celu, podbijanie piłeczki rakietką w marszu i prowadzenie piłeczki kijem hokejowym i bieg z jajem. Każdy uczeń miał kartkę z nazwami konkurencji i miał za zadanie wystartować w wybranych 5 konkurencjach i zebrać swoje wyniki.

Po ogłoszeniu zasad uczniowie rozpoczęli starty w swoich konkurencjach i bawili się, starając się być w tym jak najlepszymi.

W międzyczasie uczniowie posilali się, odpoczywali, gdyż wielu z nich miało rozłożone koce i cały sprzęt piknikowy.

Po zakończeniu zawodów wyznaczony nauczyciel zbierał kartki z wynikami. Uczniowie rozegrali mini mecz w piłkę nożną.

Po przeanalizowaniu wyników zostali wytypowani zwycięzcy w danych konkurencjach. Wybrani zostali również najlepsi sportowcy tego pikniku w każdej klasie. Byli to: klasa I – Sebastian Cioch, klasa IIa – Aleksander Damek, klasa IIb – Maja Odziemczewska, klasa III – Piotr Stefaniak, klasa IV – Joanna Kulis, klasa Va – Stanisław Jaśkiewicz, klasa Vb – Nikola Ruminiak, klasa VI – Mateusz Matera.

Gratulujemy! I to wszystkim uczniom. Zaangażowania i spędzenia całego dnia aktywnie i na sportowo. Cieszymy się z dobrych humorów i dobrej zabawy. I dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom za ich cierpliwość, uważność i pracę.

Czekamy już do przyszłego roku na kolejny Dzień Sportu! :)

 

Od kwietnia wf na dworze – na boisku, placu zabaw lub w parku

Od kwietnia 2016 r. zajęcia wychowania fizycznego odbywają się również na świeżym powietrzu – na boisku przy hali sportowej „Społem”, na boisku w pobliskim parku, a także – w przypadku wf dla dzieci młodszych i wf popołudniowego (dla dzieci, które nie jadą na pływalnię) – na placu zabaw przy szkole.

Na świeżym powietrzu ćwiczy się inaczej, lepiej, gdy jest ciepło, lub gorąco. Nowe miejsca spodobały się uczniom. Nam, nauczycielom, również :)

IMAG1740 IMAG1739IMAG1685IMAG1681IMAG1677

 

12 luty – wf na lodowisku MOSiR

Dziś grupa dzieci klas IV – VI wyruszyła na lekcję wf na lodowisko MOSiR w Łodzi.

Co roku w zimie organizujemy taką lekcję, która ma oswajać dzieci z łyżwiarstwem, a także jest świetną okazją na aktywność fizyczną w inny sposób. Stopień zaawansowania dzieci w jeździe na łyżwach był różny, ale wszyscy byli zaangażowani, przejęci i uśmiechnięci. Uczniowie wspierali się nawzajem, dobrze jeżdżący pomagali tym początkującym i ogólnie wszyscy wyszli zadowoleni. I o to chodzi ;)

12494908_1127667260590294_6599258601990920536_n 12744655_1127667160590304_4773633176537134152_n 12743925_1127667010590319_137146745083776227_n 12744462_1127667360590284_247079984008616180_n

II semestr, zadanie: wf poza szkołą i salą gimnastyczną

W tym semestrze będziemy realizować zadanie wybrane przez uczniów na SOS (Sportowym Okrągłym Stole). Jest to „Wf poza szkołą i salą gimnastyczną”.

LAS (Lokalna Akcja Sportowa). W tym roku szkolnym przeprowadzimy zajęcia sportowe (wspólnie z uczniami) dla dzieci z pobliskiego przedszkola. Zorganizowaliśmy takie zajęcia w ubiegłym roku i dzieciom i paniom z przedszkola bardzo się one spodobały. Przedszkolaki długo wspominały wizytę w naszej szkole i pytały kiedy znów do nas przyjdą. Panie skontaktowały się z nami w tej sprawie, dlatego też planujemy przeprowadzić lekcję wf dla przedszkolaków w maju 2016.

Uczniowie również chcieli podczas SOS zorganizować Dzień Sportu. Planujemy go przeprowadzić w Dzień Dziecka.

Zatem – do dzieła! ;)