Certyfikat „Prowadzimy WF z Klasą”

wf (1)Pod koniec wakacji dotarł do naszej szkoły certyfikat ukończenia II edycji programu WF z Klasą, który był realizowany w roku szkolnym 2014/2015. Tym samym jest on potwierdzeniem zaliczenia wszystkich zadań przewidzianych w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej, który był realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Jego działania finansowane były przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program był również objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. To był bardzo aktywny, sportowy rok. Po rocznych zmaganiach możemy powiedzieć, że w naszej szkole prowadzimy WF z Klasą:) wf (2)

II Rodzinny Rajd Rowerowy

Rajd rowerowy (2)13 czerwca 2015r. odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy. O godz. 10:00 grupa 46 osób wyruszyła spod OSP w Lubszy do Niegolewki. Trasa licząca ok 10 km prowadziła drogami polnymi i gminnymi przez Ligotę Woźnicką i Czarny Las aż do wspomnianej wcześniej Niegolewki. Po drodze zatrzymaliśmy się w Pałacu Czarny Las, żeby uzupełnić płyny, bo pogoda w tym dniu była na prawdę gorąca. Jadąc mijaliśmy również staw i miejsce przy którym wspominaliśmy organizowany biwak przez Szkołę we wcześniejszych latach. Na miejscu wspólnie spędziliśmy czas przy ognisku piecząc kiełbaski i śpiewając piosenki. To był bardzo aktywny i przyjemny sobotni dzień, spędzony w rodzinnej atmosferze.

II Rodzinny Rajd Rowerowy

rajdJuż w najbliższą sobotę 13.06.2015r. zapraszamy na II Rodzinny Rajd Rowerowy.

Zbiórka o godz. 9:30 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubszy na ulicy Plebiscytowej 2.

Start o godz. 10:00, a powrót ok godz. 15:00.

Trasa ok 15 km (w dwie strony): OSP Lubsza-Ligota Woźnicka-Niegolewka.

Na rajd prosimy o zabranie kiełbasek i pieczywa na ognisko oraz własne napoje. Ze względu na bezpieczeństwo warto zaopatrzyć się w kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe- szczególnie dzieci.

Zapisy na RODZINNY RAJD ROWEROWY są przyjmowane w Szkole Podstawowej w Lubszy do dnia 12.06.2015r. pod numerem tel. 34 3579033 lub na e-mail:splubsza@gmail.com

Regulamin II Rodzinnego Rajdu Rowerowego 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu!

 

 

Dzień Sportu

DS PN (1)29 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na sportowo, żeby móc już od rana uczestniczyć w rozgrywkach sportowych. Najpierw odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy kl. IV i V,  a kl. VI. Na murawie pojawiły się 2 drużyny: FC Drożdżówy i Real Madryt. Zawodnicy wchodzili na boisko przy piosence „Eye Of The Tiger”, a zapowiadały ich dziewczyny z kl. V i VI, zasiadające na stanowisku komentatorskim, które także komentowały cale spotkanie i zachęcały do kibicowania młodszych kolegów i koleżanki z kl. I-III. Mecz trwał 2 połowy po 15 min z 5 min przerwą, a sędzią tego spotkania był Marek Bogacki z kl. V. Podczas gry i w trakcie przerwy dzielnie kibicowały obu drużynom cheerleaderki z kl. IV i V oraz dziewczynki z młodszych klas. Mecz był bardzo wyrównany, padły 3 bramki i ostatecznie FC Drożdżówy z kl. VI pokonały Real Madrid z kl. IV i V 2:1.

Po przerwie na uzupełnienie płynów i dostarczenie niezbędnej energii do dalszych rozgrywek, uczniowie młodszych klas I-III podzielili się na 2 zespoły i uczestniczyli w „wyścigach rzędów na wesoło”, w których musieli zmierzyć się z 10 konkurencjami.

Z kolei dziewczęta i chłopcy z kl. IV-VI rozegrały międzyklasowe rozgrywki w „rzucankę siatkarską”. Zawody odbyły się systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz był rozgrywany do dwóch wygranych setów. Niepokonana okazała się kl. VI, która wygrała oba spotkania, drugą drużyną tego dnia była kl. IV, a trzecią kl. V. Na zakończenie turnieju ze zwycięzcami z kl. VI zmierzyły się panie nauczycielki reprezentujące grono pedagogiczne naszej szkoły, wygrywając z uczniami kl. VI 2:0. To był dzień pełen sportowych emocji i wrażeń, które na pewno na długo zapadną w pamięci wszystkich uczniów:)

 

Turniej karate kyokushin

W minioną sobotę, 2 maja 2015 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Woźnikach odbył się Turniej Młodego Smoka w karate kyokushin. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Karate i Kick-boxingu. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: Walki Na Tarczy i Randori. Do Lubszy dyplomy przywieźli m.in. Paulinka Witkowska, Filip Harabas, Klaudiusz Sosnowski i Amelka Kuźniak.

Źrodło: www.lubsza.org

 

Wyjazdy do Parku Wodnego

Park Wodny TGOd 28 kwietnia 2015 grupa uczniów naszej szkoły jeździ na basen do Tarnowskich Gór. Są to uczniowie klas III-VI, którzy potrafią już pływać i doskonalą swoje umiejętności na basenie sportowym, a także korzystają z pozostałych atrakcji wodnych Parku Wodnego.

Harmonogram wyjazdów:

 • 28.04.2015
 • 05.05.2015
 • 19.05.2015
 • 02.06.2015
 • 09.06.2015

Siłownia zewnętrzna

20150512_14533516 kwietnia 2015 na długiej przerwie zebraliśmy się wszyscy na szkolnym boisku, żeby zobaczyć nowe przyrządy do ćwiczeń, które zostały zamontowane na terenie szkoły.  Siłownia zewnętrzna jest ogólnodostępna i składa się z czterech urządzeń:

 • wioślarz
 • piechur
 • narciarz/wahadło
 • krzesełko do podnoszenia masy ciała – wyciskanie.

Przyrządy te na pewno zachęcą wszystkie chętne osoby do aktywnego spędzania wolnego czasu i dbania o własną sprawność fizyczną, ale także uatrakcyjnią zajęcia wychowania fizycznego.

 

Relacja z Lokalnej Akcji Sportowej

DSC05428Naszą Lokalną Akcją Sportową był wyjazd na narty do Kompleksu Zagroń w Istebnej. Wyjazd był skierowany nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale także do lokalnej społeczności. Była to grupa bardzo zróżnicowana wiekowo – od 4 do 67 lat. W wyjeździe uczestniczyło 20 uczniów, którzy uczyli się techniki jazdy na nartach, jak również doskonalili swoje umiejętności w grupach dla początkujących oraz dla zaawansowanych narciarzy. Obie grupy szlifowały swoje zdolności pod okiem instruktorów narciarstwa. Jednak oprócz uczniów udało nam się zmobilizować i zachęcić do takiej formy aktywności fizycznej 30 mieszkańców Lubszy, wśród których znaleźli się świetnie jeżdżący narciarze jak i osoby, które pierwszy raz miały narty na nogach. Celem tego wyjazdu była nie tylko nauka i doskonalenie jazdy na nartach, ale również integracja międzypokoleniowa oraz zachęcenie wszystkich mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej, do którego należą nasi nauczyciele, m. in.nauczyciel wychowania fizycznego, a dofinansowany przez Gminę Woźniki w ramach projektu „Wyjazd na narty dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich Gminy Woźniki”, z którego pokryliśmy koszt transportu. Z kolei szkoła przygotowała dla każdego uczestnika wyjazdu kanapki i ciepłą herbatę. Każda osoba nie mająca sprzętu narciarskiego, miała możliwość wypożyczenia go na miejscu. Warunki na stoku dopisały, humory też, dlatego wyjazd można jak najbardziej zaliczyć do bardzo udanych, szczególnie dla osób, które już za pierwszym razem polubiły tą formę aktywności fizycznej.

Zajęcia na basenie

Od 11 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły jeżdżą na Basen Kryty do Lublińca, na którym biorą udział w kursie pływania od podstaw pod okiem wykwalifikowanego instruktora. basen 2W zajęciach uczestniczy 30 osób z klas I – IV. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa i zachowania się w wodzie, zabawy oswajające z wodą, a także uczyli się prawidłowego wydechu do wody. Na kolejnych spotkaniach będą uczyć się  techniki wybranych stylów pływackich, a także doskonalić poznane wcześniej umiejętności.

Kurs obejmuje 12 wyjazdów, które odbywają się co tydzień w środy i potrwają do końca roku szkolnego wg poniższego harmonogramu:

 • 11.03.2015
 • 25.03.2015
 • 08.04.2015
 • 22.04.2015
 • 29.04.2015
 • 06.05.2015
 • 13.05.2015
 • 20.05.2015
 • 27.05.2015
 • 03.06.2015
 • 10.06.2015
 • 17.06.2015