Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka

TPN
25 września 2014r. odbyły się w naszej szkole niezapomniane zawody sportowe – Turniej Piłki Nożnej szkół podstawowych Gminy Woźniki o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, który został zorganizowany  w ramach obchodów 700-lecia Lubszy. W zawodach wzięło udział 5 drużyn ośmioosobowych. Przyjechali do nas uczniowie z sąsiednich szkół: Kamienicy, Psar, Woźnik i Ligoty Woźnickiej. Było o co walczyć! Puchary ufundował sam Marszałek Województwa Śląskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV, V i VI: Marek Bogacki, Adam Podstolec, Jakub Opiełka, Jakub Skorupa, Denis Baron, Jakub Trzeciak, Klaudiusz Sosnowski i Dominik Meisner. Wszystkim zawodnikom dopingowały i umilały czas wesołymi okrzykami i piosenkami nasze szkolne cheerleaderki (dziewczyny z klasy IV i V). Mnie i mojej koleżance – Weronice przypadło w udziale komentowanie zawodów.
Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Ewę Kita i pana Bernarda Szczecha w pierwszym meczu zagrały drużyny z Kamienicy i Ligoty Woźnickiej. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.
Pogoda dopisała więc turniej mógł być rozegrany na boisku. Nad wszystkim czuwała nasza pani z wychowania fizycznego – Daria Klyta, która również sędziowała niektóre mecze. Walka była zacięta, każda drużyna chciała zwyciężyć. Byliśmy jednak dobrej myśli, bo mieliśmy dobrych zawodników i świetnego bramkarza.
Nasz pierwszy mecz rozegraliśmy z Kamienicą, wygrywając 3:1. Kolejny mecz zremisowaliśmy z Woźnikami 1:1, wygraliśmy również  z Ligotą Woźnicką. Ostatnie nasze spotkanie rozegraliśmy z Psarami i był to mecz o zwycięstwo. Przeciwnicy okazali się od nas lepsi i ostatecznie zajęliśmy w turnieju 2 miejsce. Była to dla nas wspaniała nagroda, a dla naszych chłopców wielki sukces. Turniej ten z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.
Autor: Dominika Jamka z kl. VI

2 thoughts on “Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge