Certyfikat ukończenia trzeciej edycji programu WF z Klasą

WF z Klasa dyplom (2)W sierpniu 2016 roku dotarł do naszej szkoły certyfikat ukończenia III edycji programu WF z Klasą pod hasłem „Przewrót na WF-ie”.  Tym samym jest on potwierdzeniem zaliczenia wszystkich zadań przewidzianych w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej, który był realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Jego działania finansowane były przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program był również objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej. To był bardzo aktywny, sportowy rok. Po rocznych zmaganiach możemy powiedzieć, że w naszej szkole prowadzimy WF z Klasą:) 

WF z Klasa dyplom (1)WF z Klasa dyplom (3)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Zajęcia karate – WF poza szkołą

Karate (5)W roku szkolnym 2015/2016 w każdą środę nasi uczniowie mogli uczestniczyć w cotygodniowych zajęciach karate w ramach Śląskiego Klubu Karate i Kick-Boxingu. Podsumowaniem zajęć był występ wszystkich uczestników podczas I Ceramicznej Nocy Świętojańskiej w Lubszy.

Continue reading

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Zajęcia taneczne – WF poza szkołą

W tym roku szkolnym dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej i finansowemu wsparciu Gminy Woźniki, odbywały się w Lubszy zajęcia taneczne inspirowane folklorem przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

W tych zajęciach uczestniczyli również nasi uczniowie w dwóch grupach: młodszej i starszej. Zajęcia odbywały się co tydzień po 1 godzinie w każdej grupie. Podsumowaniem tych zajęć był występ uczniów podczas I Ceramicznej Nocy Świętojańskiej w Lubszy.

Continue reading

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Sportowy Dzień Dziecka

Dzień DzieckaJak co roku 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, dlatego ten dzień w naszej szkole różnił się od codziennych zajęć dydaktycznych. Miejscem, które wybraliśmy na wspólne świętowanie tego najważniejszego dnia w roku był Rezerwat przyrody Góra Grojec. Wszyscy zaopatrzeni w plecaki z kanapkami, napojami, karimatami czy kocykami wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku naszego celu. Najmłodsi uczniowie spokojnym spacerem przecierali szlaki. Z kolei starsze klasy zabawiły się w grę terenową „podchody”. Klasa VI przygotowała wraz z nauczycielami trasę przejścia do Grojca z zadaniami, które po drodze rozwiązywali uczniowie z klasy IV i V. Taka forma pieszej wycieczki okazała się świetną zabawą dla wszystkich uczniów. Na miejscu młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne z „darów natury”, podziwiali rośliny i mieszkające zwierzęta w rezerwacie, a także wysłuchali legendy o Grojcu przedstawionej przez uczennicę klasy V. Natomiast starsi uczniowie wyszukiwali przy pomocy atlasów roślin chronionych i szkicowali otaczające ich pejzaże. Dużą frajdę wszystkim dzieciom zrobiło szukanie „kwiatu paproci”, który specjalnie na tą okazję pojawił się w Grojcu. W czasie pobytu nie zabrakło również czasu na posiłek, pyszne lody i energetyczne batoniki. Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich małych i dużych dzieci:))) Continue reading

Posted in Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2015/16 | 1 Comment

III Rodzinny Rajd Rowerowy – LAS

Rajd 1 (26)28 maja 2016 roku w ramach Lokalnej Akcji Sportowej (LAS) odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy. W słoneczną sobotę grupa ok 50 osób wyruszyła spod Szkoły Podstawowej w Lubszy do Rezerwatu Rajchowa Góra. Trasa rajdu liczyła ok 13 km w jedną stronę. Na miejscu w rezerwacie szukaliśmy dębu o obwodzie pnia ok 5 metrów, o którym informację znaleźliśmy w przygotowanych wcześniej folderach.

Continue reading

Posted in Bez kategorii | 4 Comments

III Rodzinny Rajd Rowerowy

III RAJDJuż w najbliższą sobotę 28 maja 2016 zapraszamy na III Rodzinny Rajd Rowerowy. Zbiórka o godz. 9:45 przy szkole, wyjazd o godz. 10:00, powrót ok. godz. 15:00. Trasa rajdu przebiegać będzie szlakiem św. Jakuba z SP Lubsza do Rezerwatu Rajchowa Góra. Posiłek we własnym zakresie.

Regulamin III Rodzinnego Rajdu Rowerowego

III Rodzinny rajd rowerowy plakat

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Unihokej na trawie

Unihokej (4)W ramach programu „Junior Sport” otrzymaliśmy sprzęt sportowy, m. in. do gry drużynowej – unihokej. Podczas ostatnich zajęć sportowych wykorzystaliśmy kijki, bramki i piłki do gry w unihokeja na trawie i rozegraliśmy emocjonujący mecz.

Continue reading

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Projekt „Junior Sport” w naszej szkole!

SFSOd 7 marca 2016 roku w naszej szkole jest realizowany projekt „Junior Sport”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Śląskiego. Operatorem zadania w województwie śląskim jest Śląska Federacja Sportu.W ramach projektu 3 razy w tygodniu odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe po 90 minut  dla 20 uczniów z kl. IV-VI, prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego (poniedziałek  15:30 – 17:00, wtorek 16:30 – 18:00, środa 14:30 –  16:00).

Continue reading

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Nie pękaj na wfie!:)))

nie_pekaj_na_wf-ieCzy jesteś duży czy mały.

Czy jesteś starszy czy młodszy.

Nie pękaj na wfie!:)))

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Wyjazdy na basen – WF poza szkołą

Basen II (2)Od kwietnia 2016 roku rozpoczął się kolejny cykl wyjazdów na Basen Kryty w Lublińcu. Podczas zajęć z instruktorem pływania uczniowie, którzy brali udział we wcześniejszych wyjazdach doskonalą swoje umiejętności pływackie, a nowi uczestnicy zajęć uczą się techniki pływania od podstaw. Wyjazdy odbywają się w piątki o godz. 14:15 spod szkoły, powrót ok godz 16:45.

Continue reading

Posted in Bez kategorii | Leave a comment