Projekt „Junior Sport” w naszej szkole!

SFSOd 7 marca 2016 roku w naszej szkole jest realizowany projekt „Junior Sport”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Śląskiego. Operatorem zadania w województwie śląskim jest Śląska Federacja Sportu.W ramach projektu 3 razy w tygodniu odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe po 90 minut  dla 20 uczniów z kl. IV-VI, prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego (poniedziałek  15:30 – 17:00, wtorek 16:30 – 18:00, środa 14:30 –  16:00).

Na zajęciach realizowane są zagadnienia z 3 „bloków”, w których
znalazły się odpowiednio:

  • Blok 1: ćwiczenia kształtujące wszechstronną sprawność fizyczną oraz motorykę dzieci i młodzieży w oparciu o zajęcia z elementami lekkiej atletyki, gimnastyki, sportów walki oraz gimnastyki kompensacyjno- korekcyjnej;
  • Blok 2: ćwiczenia usprawniające oraz nauczające współpracy w grupie i odpowiedzialności za drużynę w oparciu o zespołowe gry sportowe;
  • Blok 3: sporty charakterystyczne dla regionów, sporty sezonowe i inne stanowiące
    uzupełnienie podstawowej oferty z bloków 1 i 2.

W ramach projektu otrzymaliśmy również nowy sprzęt sportowy (m.in. piłki do gier zespołowych, zestaw do unihokeja czy bloki startowe), który zostanie wykorzystany podczas zajęć.

MSiT SPE

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge