III Rodzinny Rajd Rowerowy – LAS

Rajd 1 (26)28 maja 2016 roku w ramach Lokalnej Akcji Sportowej (LAS) odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy. W słoneczną sobotę grupa ok 50 osób wyruszyła spod Szkoły Podstawowej w Lubszy do Rezerwatu Rajchowa Góra. Trasa rajdu liczyła ok 13 km w jedną stronę. Na miejscu w rezerwacie szukaliśmy dębu o obwodzie pnia ok 5 metrów, o którym informację znaleźliśmy w przygotowanych wcześniej folderach.

Następnie udaliśmy się na przydrożny parking, na którym zrobiliśmy sobie dłuższy odpoczynek. Każdy mógł uzupełnić płyny i zjeść swoje pożywne i energetyczne kanapki. Najmłodsi uczestnicy rajdu po szybkiej regeneracji oddali się grze w piłkę nożną i siatkówkę. Po tak aktywnym i słonecznym dniu przyszedł niestety czas na powrót, a ponieważ było bardzo gorącą, zatrzymaliśmy się przy sklepie, żeby ochłodzić się pysznymi lodami. To był na prawdę bardzo aktywny dzień, spędzony w rodzinnej atmosferze:)))


This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

4 Responses to III Rodzinny Rajd Rowerowy – LAS

 1. Beata says:

  Bardzo chętnie odwiedzamy Waszego Bloga, który robi wrażenie :) Gratulujemy pomysłowych działań:)
  Życzymy wielu sportowo-rekreacyjnych przygód
  Beata z http://blogiceo.nq.pl/szkolapodstawowanr31wczestochowiew3edycjiwfzklasa/

 2. Zuzanna says:

  Dzień dobry!
  Ilość uczestników imponująca. Plakaty i zamieszczony na blogu regulamin spełnił swoje zadanie. Jak jeszcze promowaliście rajd wśród społeczności szkolnej i rodziców?
  Bardzo pomysłowy motyw szukania dębu – myślę, że była to swego rodzaju nagroda za wysiłek włożony podczas rajdu. Czym tegoroczny rajd wyróżniał się na tle poprzednich, dwóch edycji?

  Zależałoby mi jeszcze na Waszej opinii o przygotowaniach i przebiegu rajdu – z którego punktu programu jesteście najbardziej zadowoleni, a co było dla Was trudne. Jak oceniacie III edycję rajdu i czy macie jakieś wskazówki dla swoich kolegów i koleżanek z programu. Musze przyznać, że zamieszczony w planowaniu regulamin jest bardzo pomocny i nakreśla cały charakter wydarzenia, ze zwróceniem szczególnej uwago na bezpieczeństwo uczestników. Za jego zamieszczenie bardzo Wam dziękuję!

  Jeszcze raz gratuluję frekwencji,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

  PS Super zdjęcia :)

  • Szkolny Koordynator says:

   To był już trzeci Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez naszą szkołę. To wydarzenie bardzo przypadło do gustu naszym uczniom, rodzicom i mieszkańcom Lubszy, którzy chętnie spędzają aktywnie swój czas wolny. O rajdzie można było dowiedzieć się za pośrednictwem plakatów, naszej szkolnej strony internetowej, bloga, portali społecznościowych jak FB, gdzie informacja rozchodzi się łańcuszkowo:) Myślę, że każdy rajd jest na swój sposób ciekawy. Tegoroczny rajd był powiązany z przyrodniczymi ciekawostkami i miał określony cel, którego osiągnięcie dawało satysfakcję wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym najmłodszym. Przygotowania do rajdu polegają na sporządzeniu regulaminu i mapy rajdu, sprawdzeniu trasy i miejsca docelowego oraz przeprowadzeniu pogadanek z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Po raz kolejny pogoda dopisała, dlatego nie napotkaliśmy żadnych trudności w jego przeprowadzeniu, a największą satysfakcję przynosi radość dzieci i ogromne chęci wszystkich dorosłych, którzy potrafią znaleźć czas i wspólnie go spędzać ze swoimi pociechami.

 3. Zuzanna says:

  Nadszedł czas i na mój ostatni komentarz :)

  Serdecznie gratuluję ukończenia III edycji programu WF z Klasą. To była duża przyjemność czytać o tak pomysłowych i „przewrotowych” działaniach jak Wasze. Wszystkie zadania obowiązkowe (SOS, LAS i zadania semestralne) zostają Wam zaliczone. Do końca sierpnia zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły.

  Mam nadzieję, że zmiany które udało Wam się wprowadzić zostaną w Waszej szkole na dłużej i że będziecie kontynuować dobre praktyki z tego roku.

  Zachęcam do monitorowania aktualności w programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia, Eduspaces).

  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku, a w nowym roku szkolnym samych sukcesów.

  Pozdrawiam ciepło,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge