„Przewrót na WF-ie”

przewrot-16-09-druk_mediumWF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Zdrowia. Działania w roku szkolnym 2015/2016 realizowane są przy wsparciu PGNiG.

III edycja programu pod hasłem „Przewrót na WF-ie”

Zadania szkół w programie:

1. Sportowy Okrągły Stół (SOS). Zorganizujcie szkolną debatę dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Porozmawiajcie o tym, jakie oczekiwania mają uczniowie, a jakie nauczyciele. Wspólnie wybierzcie zadania do realizacji w programie.

2. Lokalna Akcja Sportowa (LAS). Istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczności lokalnej lub innej, zaprzyjaźnionej szkoły. Możecie sami zorganizować sportowe wydarzenie lub aktywnie włączyć się w większą akcję ogólnopolską (np. Polska biega, Polska na rowery).

3. Każda szkoła wybiera jedno zadanie w semestrze (dwa zadania w roku szkolnym) lub jedną całoroczną ścieżkę edukacyjną. Zadania i ścieżki edukacyjne odzwierciedlają cele i misję programu WF z Klasą:

- Rozruszaj rodziców
- WF dla dziewczyn
- Ruch na lekcjach i aktywne przerwy
- Wsparcie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
- WF dla mniej wysportowanych
- Odwrócona lekcja
- Sprawdzaj postępy i predyspozycje
- TIK na WF-ie
- WF poza szkołą / salą gimnastyczną
- Innowacyjne zajęcia pozalekcyjne
- Sport receptą na sukces

Nowością w trzeciej edycji programu są ścieżki edukacyjne: zdrowotna i turystyczno-regionalna. To bardziej zaawansowany element programu. Ścieżki będą realizowane w formie projektu edukacyjnego, składającego się z kilku zadań rozpisanych na cały rok szkolny. Są zgodne z aktualną podstawą programową kształcenia ogólnego – dostarczają nauczycielom pomysły i materiały do realizacji jej ważnych elementów. Pełny opis zadań i ścieżek edukacyjnych wraz ze wskazówkami dotyczącymi ich realizacji znajdują się na stronie programu w zakładce „Dla uczestników”.

4. Dokumentacja działań na blogu. Blog to rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, uporządkowane chronologicznie wpisy (sportowa kronika szkoły). To promocja dla szkoły, a dla wszystkich źródło dobrych praktyk.  W naszym programie nauczyciel zakłada konto na specjalnej platformie i opisuje podjęte w szkole działania związane z wykonywaniem zadań programowych. Wpisy są komentowane przez innych uczestników. Moderatorzy WF-u z Klasą czytają wpisy, komentują, zamieszczają wskazówki i wybierają najciekawsze z nich, tworząc tym samym zbiór Dobrych Praktyk – rozwiązań zasługujących na szczególną uwagę.

Prezentacja programu

Regulamin III edycji

Harmonogram III edycji

 

 

2 Responses to „Przewrót na WF-ie”

  1. wero2006 says:

    Bardzo mi się podoba nowa strona szkolna i są super zdjęcia z różnych zawodów.

  2. koksu6 says:

    Nowa strona jest super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge