Scenariusz Lokalnej Akcji Sportowej

W szczypiorniaka gramy bo ręczną kochamy

Celem imprezy jest popularyzacja piłki ręcznej jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocja tej dyscypliny w regionie.
Impreza skierowana jest do:
- uczniów naszej szkoły,
- uczniów innych szkół podstawowych z powiatu sochaczewskiego,
- nauczycieli szkół podstawowych,
- pracowników administracji szkolnej,
- rodziców.

Impreza odbędzie się w marcu 2016 r.

Organizatorami są Dyrektor Szkoły Podstawowej w Teresinie, nauczyciele wychowania fizycznego, Rada Rodziców, UKS Aktimax, GOSiR Teresin.

System gry: każdy z każdym z podziałem na kategorie chłopców i dziewczęta.

Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymają puchary, dodatkowo rozdane będą statuetki dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju oraz najlepszych strzelców wśród chłopców i dziewcząt.

Dodatkowo organizowane będą konkursy na najlepiej dopingującą klasę i najciekawszy strój kibica. Dla wszystkich uczestników turnieju przewidziany jest poczęstunek.

Potwierdzenie udziału w turnieju należy kierować do biura zawodów najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem imprezy.

„Wakacje tuż tuż”

            Rok szkolny 2014/2015 dobiega końca!

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali nam w aktywnej realizacji II edycji programu WF z Klasą w naszej szkole. Gratulacje dla naszych sportowców za wspaniałe sukcesy!!!

Pozdrawiamy i życzymy słonecznych wakacji… :)

lato-wakacje-2012

Dzień dziecka = dzień sportu

Stało się tradycją w naszej szkole, że 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka obchodzony jest na sportowo.

Rywalizują ze sobą uczniowie wszystkich klas z danego poziomu. Dla najmłodszych ułożone były tory z przeszkodami, wyścigi z różnymi przyborami oraz konkurencje strzeleckie.

Starsi uczniowie stawali ze sobą w szranki w grach zespołowych takich jak zbijak, koszykówka, piłka ręczna i siatkówka oraz w wyścigach, na piłkach uszatkach, skokach w workach, przeciąganiu liny a także wyścigach rydwanów.

Tradycyjnie już na zakończenie doszło do meczu siatkówki pomiędzy najlepszymi 6-klasistami a kadrą nauczycielską i rodzicami. Tym razem górą byli uczniowie klasy 6 C.

Wszyscy doskonale bawili się, widać to było uśmiechniętych buziach dzieci, nie brakowało też emocji jak to bywa podczas rywalizacji sportowej. Lecz nikt nie czół się przegrany, bo liczyła się dobra zabawa i sam udział, a nagrody otrzymali wszyscy uczniowie. Były to zakupione przez Radę Rodziców upominki sportowe.

IMG_0826IMG_0827IMG_0828IMG_0829IMG_0830IMG_0832IMG_0833IMG_0835IMG_0836IMG_0837IMG_0838IMG_0839IMG_0840IMG_0841IMG_0842

Czwórbój lekkoatletyczny

Znakomicie zaprezentowali się nasi lekkoatleci na Powiatowych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta ukończyły rywalizację na 2 a chłopcy na 3 miejscu.

Czwórbój, to dyscyplina składająca się z 4 konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 m, rzutu piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 800/1000 m.

Drużyna liczy 6 zawodników, a na wynik końcowy całego zespołu składają się punkty  ze wszystkich konkurencji najlepszych 5 osób.

Świadczy to wszechstronności uczniów i wykazaniu się umiejętnościami w każdej konkurencji.

SP Teresin reprezentowali chłopcy: Staniak Mikołaj, Pela Oktawian, Florczak Jakub, Zdanowski Patryk, Kowalski Łukasz, Parśniak Sebastian, opiekun Maciej Starus;

oraz dziewczęta: Kaczmarek Małgorzata, Gołąb Zuzanna, Raczkowska Wiktoria, Stachura Żaneta, Banaszek Gabriela, Bogucka Klaudia, opiekun Rachoń Krzysztof.

IMG_0856

Piłkarze o krok od pucharu

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi piłkarze nożni z SP Teresin.

Przeszli jak burza przez mecze eliminacyjne, pozostawiając w pokonanym polu drużyny ze szkół podstawowych w Szymanowie i Iłowie.

Na szczeblu powiatowym również gładko poradzili sobie z SP nr 2 w Sochaczewie i SP Rybno. W półfinale pokonali faworyzowany zespół z SP 4 Sochaczew. Jednak zmęczenie całym turniejem dało o sobie znać w najgorszym momencie. Prowadząc w meczu finałowym stracili dwie bramki w samej końcówce i ze zwycięstwa cieszyła się ekipa z Kozłowa Biskupiego. Puchar za pierwsze miejsce był na wyciągnięcie ręki, lecz zabrakło odrobinę szczęścia.. Mimo wszystko i tak chłopakom należą się ogromne gratulacje za sportową walkę i zaangażowanie!!!

SP Teresin reprezentowali: Bartłomiej Białkowski, Mikołaj Staniak, Oktawian Pela, Gabriel Hemka, Konrad Bembenista, Sebastian Parśniak, Maksymilian Zyzek, Szymon Bońda oraz Filip Kacprzak, trener Krystian Krawczyk.

IMG_0756IMG_0759IMG_0760IMG_0761IMG_0764IMG_0765IMG_0766IMG_0767

WF dla dziewczyn

Naszym zadaniem na II semestr było uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego dla dziewcząt.

Po zaczerpnięciu informacji od samych zainteresowanych tym tematem, postanowiliśmy wybrać się na matę aby tam realizować zajęcia gimnastyczne z elementami akrobatyki.

Nie zabrakło również zajęć z tak uwielbianego przez uczennice tańca, gdzie mogły szlifować własne układy taneczne, co zaprocentowało sukcesami na konkursach gminnym i powiatowym.

Dobrą zabawą były również ćwiczenia z piłkami gimnastycznymi, skakankami i hula-hopami, a pomysłów na improwizację było bez liku ;)

IMG_0780

IMG_0781IMG_0782IMG_0783IMG_0784IMG_0787IMG_0788IMG_0789IMG_0790

„Szczypiorniak na Orlikach”

30 kwietnia gościliśmy pod Grodziskiem Mazowieckim w miejscowości Adamowizna. Tam właśnie odbył się jeden z turniejów pod hasłem „Szczypiorniak na Orlikach”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Jaktorowie, ale odpowiednie boisko do rozegrania meczów piłki ręcznej na świeżym powietrzu znajdowało się właśnie we wspomnianej Adamowiźnie.

W turnieju wzięły SP Jaktorów,  SP 3 Sochaczew i SP Teresin. Każda ze szkół zgłosiła po jednej drużynie z rocznika 2002 – 2003 i jednej złożonej z uczniów z rocznika 2004.

Obydwie nasze ekipy zajęły drugie miejsca, choć naprawdę niewiele zabrakło do sukcesu w końcowej klasyfikacji.

Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe koszulki.

SP Teresin reprezentowali: Vanik Aloyan, Mikołaj Staniak, Oktawian Pela, Gabriel Hemka, Maksymilian Zyzek, Filip Kacprzak, Patryk Walencik, Bartłomiej Białkowski, Szymon Bońda, Mateusz Wysocki, Jakub Woźniak, Damian Paradowski, Konrad Bembenista.

Teresin 2: Piotr Śliwa, Mateusz Matela, Kamil Orlikowski, Mateusz Młodawski, Adam Wiśniewski, Jan Wyrzykowski, Dominik Mikołajczyk, Patryk Matejko, Bartłomiej Sudak, Kamil Sztabert, Wiktor Wojciechowski i Mateusz Gawor.

Nauczyciele WF – Maciej Starus i Krystian Krawczyk.

IMG_0730IMG_0731IMG_0732IMG_0733IMG_0734IMG_0735IMG_0736IMG_0737IMG_0738IMG_0739IMG_0740IMG_0741IMG_0742