Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dobiegły końca, a oto ich ostateczne wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy VI chłopcy:

  1. Parśniak Sebastian

  2. Florczak Jakub

  3. Staniak Mikołaj

 Klasy VI dziewczęta:

  1. Szewczyk Julia

  2. Wróblewska Kinga

  3. Banaszek Gabriela

 Klasy V chłopcy:

  1. Paradowski Damian

  2. Kłonowski Piotr

  3. Bońda Szymon

 Klasy V dziewczęta:

  1. Oszkiel Milena

  2. Kaczmarek Małgorzata

  3. Mezińska Patrycja

 Klasy IV chłopcy:

  1. Młodawski Mateusz

  2. Bajurski Norbert

  3. Śliwa Piotr

 Klasy IV dziewczęta:

  1. Piwowarska Natalia

  2. Glińska Natalia

  3. Walasik Patrycja

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 

IMG_0606IMG_0607

„Możesz pomóc”

Pod takim hasłem zostały zorganizowane warsztaty z Pierwszej Pomocy w Szkole Podstawowej w Teresinie.

Zajęcia prowadził Maciej Starus, nauczyciel wychowania fizycznego posiadający odpowiednie kwalifikacje w tej dziedzinie.

Po krótkim wstępie i przypomnieniu zapisów prawnych, które zobowiązują nas do udzielenia pierwszej pomocy, uczniowie zostali zapoznani z tym w jaki sposób mogą pomóc osobom potrzebującym w razie zaistnienia jakiegokolwiek wypadku, kogo poinformować i jak to zrobić.

Ważną informacją było to, że bez znaczenia jest pod jaki numer alarmowy dzwonimy, czy jest to pogotowie (999), policja (997), straż (998) czy 112, bo służby te współpracują ze sobą i wiadomość o tym, że ktoś uległ wypadkowi i potrzebuje pomocy trafi w odpowiednie miejsce i ratunek nadejdzie.

Jak również to, że „dobry ratownik to żywy ratownik”.

Uczniowie zostali zapoznani w jaki sposób przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej ustalonej. Jakie są różnice w RKO u osób dorosłych a jakie u dzieci i niemowląt.

Po czym sami mogli przystąpić do ćwiczeń ratowniczych na fantomach pod bacznym okiem nauczycieli Macieja Starusa i Krystiana Krawczyka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz chętnie wcielali się w rolę ratowników.

IMG_0585IMG_0586IMG_0587IMG_0590IMG_0588IMG_0589IMG_0593IMG_0594IMG_0595IMG_0596

Turniej UKS Aktimax w ramach LAS

W sobotę 21 lutego w hali widowiskowo – sportowej GOSiR w Teresinie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców rocznika 2004 o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie w ramach Lokalnej Akcji Sportowej programu WF z klasą.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Aktimax działający przy Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny ze szkół podstawowych w Sochaczewie, Jaktorowie, Iłowie i Teresinie.

Szkołę Podstawową w Teresinie reprezentowali młodzi zawodnicy trenujący w sekcji piłki ręcznej w UKS Aktimax, a trenerem jest Maciej Starus.

Turniej był doskonałą okazją do promocji piłki ręcznej w regionie oraz propagowania zdrowego stylu życia w duchu fair play.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a zawodnicy zostali nagrodzeni medalami.

Wyniki:

  1. Teresin – Sochaczew 4:6
  2. Jaktorów – Iłów 7:3
  3. Teresin – Jaktorów 8:1
  4. Iłów – Sochaczew 4:10
  5. Jaktorów – Sochaczew 2:6
  6. Teresin – Iłów 8:2

 Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 3 Sochaczew
  2. SP Teresin
  3. SP Jaktorów
  4. SP Iłów

    IMG_0598IMG_0599IMG_0600IMG_0601IMG_0602IMG_0603IMG_0604IMG_0605

Pod siatką…

Za nami Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.

W Paprotni rywalizowało po 6 najlepszych ekip z powiatu sochaczewskiego.

Wśród dziewcząt zwyciężyły siatkarki z Teresina, które pokonały w finale gospodynie z SP Paprotnia 2:1.

Wśród chłopców w finale również zagrali młodzi siatkarze z SP Teresin, którzy zmierzyli się z SP Budki Piaseckie, lecz triumf święcili ci drudzy, którzy po zaciętym meczu i tiebreaku wygrali 2:1.

Warto podkreślić, że wszystkie 4 drużyny, które grały w meczach finałowych są z tej samej gminy, więc można pokusić się o stwierdzenie, że siatkówką Gmina Teresin stoi.

 

Piłkarze z SP Teresin najlepsi w Gminie!

         W piątek 6 lutego 2015 r. w hali GOSiR w Teresinie odbył się Halowy Gminny Turniej Piłki Nożnej. Wzięły w nim udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z gminy Teresin.

Była to doskonała okazja do propagowania sportowego i zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego, bo jak wiadomo „w zdrowym ciele zdrowy duch”, a także selekcji nowych zawodników do piłkarskiej drużyny KS Teresin rocznik 20003/2004.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, nie brakowało zaciętych pojedynków jednak wszystko w atmosferze „fair play”.

         Chłopcy z Teresina na początku mierzyli się ze swoimi kolegami z Szymanowa, wygrywając po wyrównanym meczu 1:0, następnie ich rywalami byli rówieśnicy z Paprotni, których gładko pokonali 11:0, a na koniec w decydującym meczu pokonali rewelację turnieju, drużynę z Budek Piaseckich 5:1.

Na zakończenie każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i prezenty w postaci piłek z ostatniego mundialu.

Organizatorzy zadowoleni z przebiegu turnieju i prezentowanego poziomu zapowiedzieli kontynuację tego typu rozgrywek przy współpracy z nauczycielami WF,  tym razem na boisku Orlik w Teresinie i Szymanowie.

 Wyniki:
Budki Piaseckie – Paprotnia 6:0
Teresin – Szymanów 1:0
Szymanów – Budki Piaseckie 2:3
Teresin – Paprotnia 11:0
Budki Piaseckie – Teresin 1:5
Paprotnia – Szymanów 0:3

Szkołę Podstawowa w Teresinie reprezentowali:
Białkowski Bartosz, Staniak Mikołaj, Pela Oktawian, Parśniak Sebastian, Paradowski Damian, Hemka Gabriel, Zyzek Maksymilian, Kacprzak Filip, Bembenista Konrad, Bońda Szymon, nauczyciel/trener Krystian Krawczyk.

 

IMG_0513IMG_0514IMG_0516IMG_0517IMG_0518IMG_0519IMG_0520IMG_0522IMG_0523IMG_0524IMG_0526IMG_0527