Piłkarze z SP Teresin najlepsi w Gminie!

         W piątek 6 lutego 2015 r. w hali GOSiR w Teresinie odbył się Halowy Gminny Turniej Piłki Nożnej. Wzięły w nim udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z gminy Teresin.

Była to doskonała okazja do propagowania sportowego i zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego, bo jak wiadomo „w zdrowym ciele zdrowy duch”, a także selekcji nowych zawodników do piłkarskiej drużyny KS Teresin rocznik 20003/2004.

Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, nie brakowało zaciętych pojedynków jednak wszystko w atmosferze „fair play”.

         Chłopcy z Teresina na początku mierzyli się ze swoimi kolegami z Szymanowa, wygrywając po wyrównanym meczu 1:0, następnie ich rywalami byli rówieśnicy z Paprotni, których gładko pokonali 11:0, a na koniec w decydującym meczu pokonali rewelację turnieju, drużynę z Budek Piaseckich 5:1.

Na zakończenie każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i prezenty w postaci piłek z ostatniego mundialu.

Organizatorzy zadowoleni z przebiegu turnieju i prezentowanego poziomu zapowiedzieli kontynuację tego typu rozgrywek przy współpracy z nauczycielami WF,  tym razem na boisku Orlik w Teresinie i Szymanowie.

 Wyniki:
Budki Piaseckie – Paprotnia 6:0
Teresin – Szymanów 1:0
Szymanów – Budki Piaseckie 2:3
Teresin – Paprotnia 11:0
Budki Piaseckie – Teresin 1:5
Paprotnia – Szymanów 0:3

Szkołę Podstawowa w Teresinie reprezentowali:
Białkowski Bartosz, Staniak Mikołaj, Pela Oktawian, Parśniak Sebastian, Paradowski Damian, Hemka Gabriel, Zyzek Maksymilian, Kacprzak Filip, Bembenista Konrad, Bońda Szymon, nauczyciel/trener Krystian Krawczyk.

 

IMG_0513IMG_0514IMG_0516IMG_0517IMG_0518IMG_0519IMG_0520IMG_0522IMG_0523IMG_0524IMG_0526IMG_0527

Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej

18 grudnia 2014 r. odbył się Świąteczny Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Szkołę Podstawową w Teresinie i UKS AKTIMAX.

W przededniu turnieju z udziału zrezygnowało kilka szkół (względy finansowe), jednak te które stawiły się w hali GOSiR w Teresinie na pewno nie żałowały a zawodnicy dobrze bawili się i rywalizowali w świątecznej atmosferze fair play.

W kategorii dziewcząt rywalizowały szkoły z Teresina, Iłowa i Brochowa.

Nasza drużyna miała spore szanse na końcowy sukces, ale ostatecznie zajęła 2 miejsce.

Wyniki:
Brochów – Iłów 3:4
Teresin – Brochów 5:1
Teresin – Iłów 5:6

             Wśród chłopców w szranki stanęły drużyny z Iłowa, Brochowa i dwie z Teresina. Najlepsi okazali się zawodnicy z SP Teresin I, którzy byli bezkonkurencyjni i gładko pokonali swoich rywali.

Warto wspomnieć o drugiej drużynie z Teresina złożonej z uczniów klas 4 na co dzień trenujących w UKS Aktimax pod okiem Macieja Starusa, która choć nie wygrała meczu, ale wykazała się ogromną walką i ambicją, nawet była bliska sprawienia niespodzianki w meczu z SP Iłów.

Oprócz pucharów dla wszystkich drużyn wręczone zostały nagrody indywidualne i tak z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Gabriela Banaszek (najskuteczniejsza zawodniczką) i Mikołaj Satniak (najlepszy zawodnik).

Szkołę Podstawową w Teresinie reprezentowali:

Dziewczęta:

Brodowska Julia, Szewczyk Julia, Zielińska Barbara, Banaszek Gabriela, Bogucka Klaudia, Paluchowska Zuzanna, Daczko Olga, Przybysz Katarzyna, Łączna Natalia, Wiśniewska Karolina, Wróblewska Kinga, Kaczmarek Małgorzata, Majcher Zofia, Andryszczyk Inga, Oszkiel Milena. Trener Krystian Krawczyk.

Chłopcy

Teresin I:
Aloyan Vanik, Staniak Mikołaj, Parśniak Sebastian, Pela Oktawian, Hemka Gabriel, Paradowski Damian, Florczak Jakub, Zdanowski Patryk, Kacprzak Filip, Bońda Szymon, Wysocki Mateusz.
Teresin II:
Śliwa Piotr, Orlikowski Kamil, Młodawski Mateusz, Wiśniewski Adam, Mikołajczyk Dominik, Matejko Patryk, Włudarczyk Łukasz.

IMG_0319IMG_0324IMG_0326IMG_0328IMG_0330IMG_0332IMG_0333IMG_0335IMG_0336IMG_0339IMG_0341IMG_0342IMG_0343IMG_0347IMG_0350IMG_0351IMG_0353IMG_0361

Tenis stołowy

Za nami zmagania w grupowych i powiatowych zawodach w tenisie stołowym.

Nasi ping-pongiści mogą mówić o małym pechu. Po gładko wygranych eliminacjach z dalszej rywalizacji choroba wyeliminowała naszego najlepszego zawodnika Sebastiana Parśniaka i w powiecie chłopcy zajęli dopiero 5 miejsce.

Dziewczęta zajęły 3 miejsce w eliminacjach grupowych i niestety nie awansowały do dalszej części turnieju.

 SP Teresin reprezentowali:

Dziewczęta: Wróblewska Kinga, Szewczyk Julia, Banaszek Gabriela.

Chłopcy: Parśniak Sebastian, Florczak Jakub i Zając Krystian.

IMG_0290IMG_0292IMG_0295IMG_0300 IMG_0296IMG_0300IMG_0301IMG_0302

Zadanie dodatkowe

        Jednym z zadań dodatkowych jakie zostały wybrane podczas obrad SOS były nowe zajęcia pozalekcyjne.

Największym zainteresowaniem cieszył się unihokej i to właśnie ta dyscyplina królowała na zajęciach rekreacyjno-sportowych.

Po ćwiczeniach oswajających ze sprzętem można było przejść do meczu, a to właśnie najbardziej satysfakcjonuje wszystkich uczniów.

Dużym zaskoczeniem in plus była postawa dziewczyn, które swoimi umiejętnościami nie ustępowały chłopcom a nawet momentami były lepsze.

IMG_0308IMG_0309IMG_0310IMG_0311IMG_0313

UKS „Aktimax” na Orlen Arenie

W środę 19 listopada młodzi zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktimax”    a jednocześnie uczniowie SP Teresin gościli w Płockiej Orlen Arenie na meczu PGNiG Superligi Mężczyzn pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a MKS Zagłębiem Lubin.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, ale nie wynik był najważniejszy, lecz możliwość zobaczenie szczypiorniaka na najwyższym poziomie, walki fair play, podpatrzenie mistrzów w akcji oraz poznanie zasad i roli dopingu w sporcie.

Sam mecz i niezwykłe miejsce na którym się odbywał zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie i jeszcze długo po nim było słychać zadowolenie i ekscytację z tej niezapomnianej wycieczki.

IMG_0200IMG_0202IMG_0203IMG_0205IMG_0207IMG_0208IMG_0212IMG_0213IMG_0217

Bez medalu na Międzypowiecie

            Nie udało się zajęć medalowego miejsca na Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.
13 listopada w Żyrardowie rywalizowały dziewczęta, które po porażce z SP Stare Babice i zwycięstwie z SP Wiskitki zajęły 2 miejsce w grupie B. W półfinale musiały uznać wyższość faworyzowanych gospodyń i późniejszych mistrzyń z Żyrardowa. Na otarcie łez pozostała nam walka o brąz ponownie z drużynom ze Starych Babic, ale i tym razem rywalki okazały się skuteczniejsze i po zaciętej walce to one cieszyły się ze zwycięstwa.

         Dzień później do rywalizacji przystąpili chłopcy. W bojowych nastrojach w piątek rano wyruszyli do Żyrardowa.
Jednak po pechowym losowaniu i dwóch grupowych porażkach z drużynami z Pruszkowa i Żyrardowa, nasi koszykarze musieli zadowolić się ostatecznie z 5 miejsca na tej imprezie.

IMG_0182IMG_0179IMG_0184IMG_0189