SOS

czyli

Sportowy Okrągły Stół II

Za nami kolejna debata sportowa „WF z klasą”. Na świetlicy szkolnej pod bacznym okiem dyrekcji szkoły i nauczycieli wychowawców zebrali się uczniowie klas czwartych , piątych i szóstych.

    Debatę poprowadził Krystian Krawczyk, nauczyciel wychowania fizycznego oraz koordynator programu „WF z klasą” a sekretarzem Krzysztof Rachoń, również nauczyciel wychowania fizycznego. Po krótkim wstępie i zapoznaniu nowych uczniów z programem „WF z klasą”, jego założeniami i głównymi celami, prowadzący  podsumowali zeszłoroczną edycję programu oraz przedstawili wnioski po przeprowadzonej kilka dni wcześniej ankiecie dotyczącej zajęć wychowania fizycznego, która ukazała w jaki sposób postrzegany jest wf i które dyscypliny sportowe cieszą się wśród uczniów największą popularnością a jakich im brakuje.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mieli zastanowić się nad plusami i minusami lekcji wychowania fizycznego.
Po stronie plusów znalazły się: nauka nowych dyscyplin sportowych, sprawdzenie swoich umiejętności, dużo rozgrywek, wyjazdy na mecze i turnieje, oraz fakt, że lekcje odbywają się na powietrzu. Wf postrzegany jest jako rozrywka i zabawa, podkreślono też fajną atmosferę na zajęciach, zawieranie przyjaźni z uczniami z innych klas oraz to że nie trzeba pisać w zeszytach czym rozbawiono wszystkich nauczycieli.

Jako minus uczniowie uznali zbyt małą liczbę godzin wf w tygodniu, chcieliby również większej liczby sportowych zajęć pozalekcyjnych. Wśród minusów wymieniono również:

- zbyt dużą ilość ćwiczeń w stosunku do czasu poświęconego na grę,
– za mało turniejów międzyklasowych,
– duże emocje podczas gry, przenoszące się później poza salę.

    Następnym punktem był wybór zadania dodatkowego. Spośród przedstawionych propozycji największą popularnością cieszyły się nowe zajęcia dodatkowe a także wf dla dziewczyn. Jednak większą ilością głosów wytypowano te pierwsze do realizacji w tym semestrze.

   Na zakończenie prowadzący podziękował wszystkim za uczestnictwo i zachęcił do czynnej współpracy w II edycji programu.

IMG_0191 IMG_0198IMG_0192

One thought on “SOS

 1. Witam serdecznie!

  Ciesze się, że wreszcie mam okazję skomentować Waszą debatę. Widzę, że to było bardzo owocne spotkanie. Świetnie, że udało Wam się spotkać w tak dużym gronie (na fotorelacji widzę dużo głów kipiących od sportowych pomysłów) i poruszyć tak wiele ciekawych tematów.

  Cieszy mnie to, że plusów jest znacząco więcej od minusów a także to, że po stronie negatywów znalazło się zwyczajne „mało WF” – to wiele mówi o sposobie w jaki prowadzone są Wasze zajęcia – super.

  Napiszcie kilka słów o ankiecie wprowadzającej do SOS – jakie były w niej pytania? Jak wyglądają zbiorcze wyniki?

  Trzymam kciuki za wszelkie tegoroczne sportowe plany!

  Martyna
  WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge