WF dla dziewcząt – podsumowanie pracy :-)

Myślę, że szereg wpisów począwszy od września świadczy o tym, że dziewczęta na wychowaniu fizycznym w naszej szkole są bardzo ważne :-)

Nasze zajęcia wychowania fizycznego odbywają się systematycznie, w dobrych warunkach, są urozmaicone, każdy uczeń znajduje w nich coś dla siebie i chętnie ćwiczy.

Bierzemy udział w wielu zawodach sportowych, zarówno na szczeblu szkolnym jak i gminnym czy też powiatowym – dziewczęta mają swoje reprezentacje i potrafią walczyć do końca, nie ustępując umiejętnościami swoim rówieśniczkom. Turnieje szkolne wymyślamy tak aby reprezentacje klasy stanowiły i dziewczęta i chłopcy np. turniej piłki siatkowej zespołów mieszanych czy też zbijany w kole na trzy zespoły również w zespołach mieszanych.

SAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERA

W naszej szkole dziewczęta doskonale biegają, często nie ustępują chłopakom, mogą wykazać się na organizowanym przez naszą szkołę Jaroszowskim Marszobiegu, na biegach ogólnopolskich w Bukówcu Górnym, w akcji Polska Biega czy też na naszym lokalnym gminnym biegu Strzegomska Dwunastka.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

WF dla dziewcząt realizowaliśmy głównie poprzez spacery, tańczenie w rytmie Zumby, skakanie przez skakankę, aerobic, treningi z gry w piłkę siatkową i koszykową, zabawy na lodowisku czy na Orliku.

Dziewczęta chętnie ćwiczyły na zajęciach, angażowały się w wykonywanie zadań ruchowych. Nie ma w naszej szkole zwolnień z wychowania fizycznego :-)

Uczennice w poszczególnych klasach chętnie grały w ringo, badmintona, klasy czy kopertę. Bardzo lubią gry gdzie warunki fizyczne nie mają tak dużego znaczenia i mogą być równym partnerem dla chłopców, takich jak palant rzucany, zbijany przez siatkę czy rondo. Każda z nich znajdowała na lekcjach coś dla siebie, to co lubi, chce lub też może wykonać. Efektem takiego zachowania są właściwe postawy sportowe.

Dziewczęta w naszej szkole potrafią bardzo dużo, jednak dla większości z nich taniec jest najfajniejszy. Dlatego też taneczne lekcje cieszyły się największym powodzeniem (także wśród chłopców), tym bardziej że dziewczęta same prowadziły te zajęcia.

SAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERA

W pierwszym semestrze w naszej szkole braliśmy udział w programie Multisport – większość grupy stanowiły dziewczyny z klas IV – VI i tutaj mogły wykazać się wszelaką inicjatywą – jeździliśmy na rolkach, organizowaliśmy wycieczki rowerowe, ćwiczyliśmy zapasy, wymyślaliśmy nowe gry i zabawy. To był dobrze spędzony sportowo czas dla grupy.

IMAG0397IMAG0305

O dziewczętach pamiętamy cały czas. Gdy spadł śnieg organizowaliśmy zabawy na śniegu, zjazdy na sankach czy też konkursy rzutów do celu oraz na największego bałwana. Zima to był czas wyjazdów na lodowisko oraz wzięcia udziału w zawodach Mistrz Białego Orlika, gdzie większość naszej szkolnej reprezentacji stanowiły dziewczęta :-)

SAMSUNG DIGITAL CAMERA DSC_0092

Klasy III – VI mogły wypowiedzieć się w ankiecie badającej sportowe zainteresowania uczniów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wypowiadali się na temat swoich preferencji sportowych, przygotowań do wysiłku, kontuzyjności w sporcie czy swoich idoli sportowych. Wiedza dziewcząt w tej kwestii jest równie duża jak u rówieśników, a wśród naszych uczennic jest niejedna sportowa wojowniczka :-)

Mimo, że w drugim semestrze skupiamy się na kolejnym zadaniu „ruch na przerwach i innych lekcjach” nie zamierzamy WF dla dziewcząt traktować jako zadania zaliczonego i zapomnianego. U nas w szkole jest to proces ciągły, ważny jest każdy uczeń, jego zainteresowania i predyspozycje a moim celem tak naprawdę jest wykształcenie u moich uczniów potrzeby ruchu na całe ich życie, aby aktywność fizyczna kojarzyła im się z samymi korzyściami dla zdrowia fizycznego i psychicznego, żeby przez całe życie przynosiła im radość. Tak więc dla mnie jest to WF dla każdego, na całe życie :-)

One Comment

 1. Zuzanna 4 kwietnia 2016 13:36 Odpowiedz

  Dziękuję Ci Justyno za dodanie wpisu podsumowującego :)
  Z ogromną przyjemnością się go czyta!
  I mimo, że zapowiedzieliście kontynuację zadania to ja z przyjemnością ogłoszę jego zaliczenie!

  Gratulację i trzymam kciuki za kolejne Wasze działania, w szczególności za udane Lokalne Sportowe Akcje!

  Pozdrawiam,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php