Turniej Piłki Nożnej w ramach projektu edukacyjnego

Przyszedł czas na realizację naszych programowych zadań. Dzisiaj w naszej szkole odbyły się dwie imprezy:

1. Do południa zrealizowaliśmy projektowe zadanie chłopców z II klasy gimnazjum czyli Turniej Piłki Nożnej w ramach projektu edukacyjnego „Historia piłki nożnej – lokalne tradycje i możliwości”

2. Natomiast po południe w sportowych zabawach zmierzyły się dzieciaki z klas I – III ze swoimi rodzicami  w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu oraz realizując LAS w programie WF z klasą.

Do turnieju przygotowania trwały od dawna: chłopcy dyskutowali formułę zawodów, zachęcali do udziału uczniów klas III – VI, zebrali chętnych i wybrali ich do swoich drużyn, poprosili starszych kolegów – naszych absolwentów o sędziowanie meczy, przygotowali jednakowe stroje dla swoich drużyn, zaprosili dyrekcję szkoły, poprosili o pomoc przy organizacji koleżanki z III klasy gimnazjum, zadbali o poczęstunek angażując swoje mamy :-)

Chłopcy opiekowali się swoimi drużynami, pełnili dla nich rolę trenerów, dokonywali zmian w zespołach, motywowali do lepszej gry, chwalili. Bardzo mi się podobało gdy obserwowałam te relacje, uważam, że chłopacy poradzili sobie z tym zadaniem :-)

Rozgrywki przeprowadziliśmy w systemie „każdy z każdym”, tak więc do rozegrania mieliśmy 6 meczów. Nasze zmagania zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor otwierając turniej i życząc wszystkim udanej imprezy sportowej.

SAMSUNG DIGITAL CAMERAMecze były bardzo wyrównane, pełne ładnych zespołowych akcji, mocnych strzałów, dobrych interwencji obrońców. Zaskakująco dobrze radziły sobie dziewczęta, którym chłopcy trenerzy dali szanse gry :-)

Pomiędzy meczami na uczestników czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy projektowiczów :-) Z moich obserwacji wynika, że smakowało :-)

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA  Wyniki spotkań:

1. Drużyna Wojtka

2. Drużyna Szymona

3. Drużyna Filipa

4. Drużyna Piotra

1 – 2 – wynik 2:0

3 – 4 – wynik1:2

1 – 3: wynik 4:1

2 – 4 – wynik 3:2

1 – 4 – wynik 2:1

2 – 3 – wynik 3:1

Wszystkie mecze sędziowali absolwenci naszej szkoły – Dawid i Daniel, którzy bardzo obowiązkowo i ze znajomością tematu podeszli do swojej roli – wielkie podziękowania dla chłopaków :-)

SAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERAJak się okazało w trakcie turnieju chłopcy trenerzy mieli czym się popisać przed swoimi podopiecznymi, co widać na poniższym obrazku :-)

SAMSUNG DIGITAL CAMERAW rezultacie w trakcie rozegranych spotkań turniej wygrała drużyna Wojtka wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając 9 punktów. Brawo!

SAMSUNG DIGITAL CAMERADrugie miejsce zajęła drużyna Szymona zdobywając 6 punktów. Gratulacje.

SAMSUNG DIGITAL CAMERATrzecie miejsce ze zdobyczą 3 punktów zajęła drużyna Piotra pokazując się z bardzo dobrej strony sportowej.

SAMSUNG DIGITAL CAMERANatomiast czwarte miejsce przypadło drużynie Filipa, której nie można odmówić zaangażowani oraz umiejętności piłkarskich, może zabrakło trochę szczęścia :-)

SAMSUNG DIGITAL CAMERAW trakcie trwania turnieju prowadzona była obserwacja pod kątem wyboru najlepszego piłkarza i bramkarza rozgrywek. Zapisywane były również zdobycze bramkowe poszczególnych zawodników. Oto one:

Paweł Markowski – 6 bramek

Jakub Głód – 5 bramek

Szymon Radosz – 4 bramki

Damian Struszka – 2 bramki

Krystian Zywer – 2 bramki

Ernest Maicki – 1 bramka

Piotr Marczyk – 1 bramka

Po burzliwych dyskusjach nie wybrano najlepszego bramkarza – chłopcy bronili na bardzo podobnym poziomie. Wybrano natomiast dwóch najlepszych piłkarzy – zostali nimi Paweł Markowski i Jakub Głód, jednocześnie najlepsi strzelcy turnieju.

SAMSUNG DIGITAL CAMERAUważam, że to był bardzo dobrze spędzony sportowo czas, mimo upalnej pogody wszyscy uczestnicy schodzili z boiska bardzo zmęczeni ale też uśmiechnięci :-) Myślę, że za rok nie będzie problemów z chętnymi do gry. A Wy jak myślicie? :-)

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php