LAS – Sportowe Zabawy Klas I – III

SAMSUNG DIGITAL CAMERAW upalne wtorkowe popołudnie 31.05.2016 r na Boisku „Orlik” w Jaroszowie odbyły się Sportowe Zabawy klas I-III szkoły podstawowej. Zawody odbyły się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu jako zadanie w programie „WF z klasą”, który realizowany jest z powodzeniem w placówce.

Do sportowych rozgrywek przystąpiło 5 drużyn w  zespołach 10  – osobowych składających się z dwójki rodziców i ósemki dzieci. Swoje reprezentacje wystawiły  kl. IA,IB,IIA,IIB i III.

SAMSUNG DIGITAL CAMERASportowe Zabawy rozpoczęliśmy od berka „Samoloty”, gdzie uciekającymi było 40 dzieci ,a berkami 10 rodziców. Przy dopingu kibiców, rodzice bardzo sprawnie poradzili sobie chwytając wszystkie dzieci w bardzo krótkim czasie. Kto nie był niech żałuje, że nie widział tego zaangażowania dzieci i ich rodziców. Sama byłam zdziwiona jak szybkich mamy dorosłych w Jaroszowie. Była to doskonała rozgrzewka przed dalszą częścią sportowych zmagań.

SAMSUNG DIGITAL CAMERAPo berku zespoły z klas I bawiły się Hustą Klanzy w  „Rekinka”, „Uciekaj myszko do dziury” oraz w „Skaczącą Piłkę”.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERANatomiast zespoły z klas II połączyły siły i zagrały przeciwko zespołowi z klasy III w „ Sztandary”. Publiczność dopingowała wspaniale, a dzieci i  rodzice dawali z siebie wszystko aby zdobyć punkt. Po zakończonej zabawie zespoły w duchu fair – play  pogratulowały sobie wspaniałej zabawy.

SAMSUNG DIGITAL CAMERAW dalszej części sportowych zmagań  przyszedł czas na ściganie. 10-osobowe zespoły zmagały się w 5 konkurencjach:  wyścigi w workach

SAMSUNG DIGITAL CAMERApokonywanie  toru przeszkód składającego się z płotków i szarf

SAMSUNG DIGITAL CAMERA„Gąsienica”

SAMSUNG DIGITAL CAMERA„Podawanie piłki górą” i „Podawanie piłki dołem”

SAMSUNG DIGITAL CAMERAW konkurencjach bardzo dobrze radziły sobie dzieci ze wszystkich klas dopingując swoich rodziców i siebie nawzajem.

Sportowe zabawy zakończyły się strzałami na bramkę, gdzie bramkarzami byli rodzice, a młodzi adepci piłki nożnej mogli popisać się wspaniałymi strzałami.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Wszystkie konkurencje przebiegły w bardzo miłej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Pozostało wrażenie, że to była naprawdę dobra zabawa, bez zahamowań, z pełnym uśmiechem na ustach i dzieci i ich rodziców :-)

Równolegle na drugim boisku swoje sportowe zabawy przeprowadzały nasze przedszkolaki :-)

SAMSUNG DIGITAL CAMERAMaluchy świetnie bawiły się razem ze swoimi rodzicami – śpiewały, robiły tunele, ścigały się w wyścigach rzędów.

SAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERAZ pewnymi obawami przygotowywaliśmy się do tej imprezy, jak się okazało jednak niepotrzebnie. Utwierdziłam się w przekonaniu, że mamy wspaniałe dzieciaki i nie gorszych rodziców :-)

Całość spotkania podsumowała pani Dyrektor Beata Jankiewicz wręczając wszystkim uczestnikom dyplomy i drobne upominki. Nagrodą dla organizatorów okazały się umorusane, rumiane twarze dzieci i uśmiechnięci rodzice, zarówno ci, którzy w turnieju brali czynny udział, jak i ci wspierający i kibicujący.

Cała galeria zdjęć z imprezy na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/justyna.fedyczkowska/media_set?set=a.963974253721126.1073741865.100003256818010&type=3&pnref=story

One Comment

  1. Inga Matecka 22 czerwca 2016 17:55 Odpowiedz

    Super pomysł to aspiracja na przyszły rok. Pozdrawiam z Leszna Zawsze festyny są ciekawsze, kiedy rodzice biorą w nich udział.

Dodaj komentarz


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php