Relacja z Lokalnej Akcji Rowerowej

WF z Klasą” ze Szkołą Podstawową Nr 3…

 

DSCN5364 1

 

W bieżącym roku szkolnym nasza Lokalna Akcja Sportowa miała na celu jednorazowy przejazd jak największej liczby uczniów na rowerach ulicami miasta. Planowaliśmy przejazd w asyście Policji i straży miejskiej, jednakże nie udało nam się w tym roku przebrnąć przez biurokratyczne sprawy i polegliśmy w tym temacie. Na prawdę trzeba planować wszystko kilka miesięcy wcześniej 1,5 miesiąca to stanowczo za mało… Mamy jednak trochę zal do Policji, że nie udzieliła nam większego wsparcia w naszych działaniach.

Nie było więc formalnej zgody na tak duży kilkudziesięcioosobowy rajd rowerowy ulicami miasta, dlatego postanowiliśmy się podzielić na cztery grupy i oddzielnie wyruszyć w trasą. Każda z grup odwiedzała inną szkołę w mieście promując w ten sposób zarówno bezpieczną turystykę rowerową jak i sam Program WF Z Klasą.

Trzeba tu koniecznie zaznaczyć,że kolumna rowerzystów nie może liczyć więcej niż 15 osób, to też sprawiało nam wiele trudności organizacyjnych.

Wszyscy uczestnicy rajdu byli ubrani w kolorowe kamizelki odblaskowe oraz oczywiście w kaski. Każdy rowerzysta jechał ze specjalnie przygotowaną na ten cel chorągiewką przypiętą do kierownicy. Wszystko to miało na celu abyśmy byli jak najbardziej widoczni na trasie i aby nasza Lokalna Akcja Rowerowa została zauważona  – wierzymy, że tak było…

Za każdą z grup jechał ratownik medyczny z Maltańskiej Służby Medycznej z zaprzyjaźnionej szkoły – to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. Mieliśmy także przygotowany specjalny Maltobus, który był na trasie i w razie konieczności mógłby zabrać uczestnika rajdu z trasy.

W tym dniu uczniowie nie mieli lekcji zadbaliśmy również o chwilę na zabawę w pobliskim Parku Jordanowskim, gdzie był czas na lody i krótki odpoczynek.

 

W naszej „Lokalnej Akcji Rowerowej”, wzięli udział uczniowie klas IV, V, VI, rodzice, nauczyciele i nasza Pani dyrektor!!!

Tak więc podzieleni na cztery grupy odwiedziliśmy przedstawicieli władz samorządowych, wszystkie Szkoły Podstawowe w naszym mieście, a także Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Nasi rowerzyści, spotykając się z władzami miasta, rówieśnikami z innych szkół, dzielili się swoją pasją, dawali przykład aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego pozostawiali na pamiątkę „szklany rowerek” jak na mieszkańców Krosna – Miasta Szkła przystało.

DSC_0345
W ten sposób podsumowaliśmy już drugi rok z programem „WF z Klasą”, a rajdy rowerowe wpisały się na stałe do kalendarza naszych zajęć pozalekcyjnych.
Jesteśmy wdzięczni za miłe przyjęcie Panu Prezydentowi P. Przytockiemu, Panu Prezydentowi B. Baranowi, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji G. Gregorczyk, Pani Inspektor D. Chorzępie, Panu F. Tereszkiewiczowi, Kanclerzowi PWSZ oraz dyrektorom, nauczycielom i uczniom krośnieńskich szkół, którzy zechcieli się z nami spotkać, odkładając na później swoje ważne, bieżące sprawy.
Dziękujemy także serdecznie Maltańskiej Służbie Ratowniczej, Panu D. Sałacie i jego młodym asystentom za medyczne zabezpieczenie naszego rajdu.

A oto relacja zdjęciowa:

 

DSCN5310 DSCN5316 DSCN5317 DSCN5324 DSCN5325 DSCN5327 DSCN5329 DSCN5334 DSCN5335 DSCN5339 DSCN5342 DSCN5346 DSCN5347 DSCN5350 DSCN5351 DSCN5352 DSCN5353 DSCN5355 DSCN5356 DSCN5357 DSCN5358 DSCN5359 DSCN5360 DSCN5365 DSCN5367

 

 

 

Relacja z zadania do wyboru

W tym semestrze postanowiliśmy zorganizować dla uczniów zajęcia ruchowe na przerwach.

Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestniczą w nich uczniowie klas IV – VI ale planujemy również aktywne przerwy dla najmłodszych.

Gdy uczniowie dowiedzieli się ze będą mogli wejść na sale gimnastyczną na przerwie patrzyli z niedowierzaniem… widok ich min był bezcenny…

 

aktywne przerwy kolaż3

 

Dla porządku i aby sprawnie przebiegały zajęcia na przerwach ustaliliśmy, że w poniedziałek z aktywnych przerw korzysta klasa IV w środę klasa V a we czwartek V b a w piątek VI.

Z uwagi na możliwości naszej szkoły i nauczycieli ograniczyliśmy się na razie do jednej przerwy dziennie. ale już widzimy, że zapotrzebowanie na ruch jest o wiele większe i zwiększona ilość zajęć jest jak najbardziej wskazana.

Co robimy na przerwach: wykorzystujemy różne przybory jak skakanki, obręcze czy piłki do żonglerki.

Koszykówka to dyscyplina, która w naszej szkole cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego zawsze znajdzie się kilka osób które chętnie porzucają do kosza…

Zrezygnowaliśmy całkowicie z piłki nożnej, gdyż boimy się o bezpieczeństwo uczestników.

Ćwiczymy przy muzyce, jednakże pogłos jaki panuje na naszej sali sprawia,że muzyka jest bardzo mało słyszalna.

 

 

Lokalna Akcja Rowerowa

Przygotowania do tegorocznej akcji sportowej trwają…

Planujemy rozpropagować bezpieczne poruszanie się na rowerach po naszym mieście a także zachęcić inne szkoły do uczestnictwa w programie „WF z Klasą”

Plan jest następujący:

9 czerwca w naszej szkole wszyscy spotykamy się na rowerach tzn. uczniowie klas IV – VI, nauczyciele oraz rodzice. Następnie w planie jest przejazd pod opieką policji i straży miejskiej wielkiego peletonu ulicami Krosna.

Chcemy odwiedzić wszystkie Szkoły Podstawowe, Urząd Miasta, a być może i Kanclerza PWSZ.

Jesteśmy w trakcie opracowania materiałów, jakimi chcemy zachęcić wszystkich do bezpiecznego poruszania się na rowerach ulicami Krosna.

Mamy nadzieję na dobra pogodę i dużą obecność szczególnie rodziców, a czwartakom życzymy zdania egzaminu na kartę rowerową która warunkuje udział w rajdzie.

Więcej szczegółów w relacji z Lokalnej Akcji Rowerowej…

Rajd rowerowy

Podtrzymując realizację zadania do wybory w piątek 24.04.2015 r. ze szkoły odbyliśmy rajd rowerowy. O godzinie 14.00 wyruszyliśmy w drogę. Nasza trasa nie była prosta. Z Krosna jechaliśmy do Odrzykonia, a następnie na rynek w Korczynie. Tam zatrzymaliśmy się na pyszne lody. Najedzeni lodami wyruszyliśmy w stronę Krościenka Wyżnego. Na miejscu przeraziła nas góra , ale daliśmy radę. Gdy wyjechaliśmy na szczyt odpoczęliśmy i zjechaliśmy dalej z ogromnej góry w dół. Tak super się jechało i tak szybko , że aż nie chciało się hamować, ale niestety trzeba było.

Wciąż jechaliśmy ile tchu. Po paru minutach wyjechaliśmy na skrzyżowanie. Czekaliśmy, a potem prędko na drugą stronę i znowu pod górę. Nasze głowy były spocone od kasków; pociliśmy się wjeżdżając pod górki. Na szczycie skręciliśmy w prawo, gdzie zmierzaliśmy do kościoła św. Wojciecha. Tam dużo się dowiedzieliśmy o św. Wojciechu – patronie Polski. Wchodziliśmy na chór po wąskich schodkach. Następnie sprowadziliśmy rowery po schodach i ruszyliśmy dalej. Przyśpieszyliśmy, ponieważ zaczęło kropić. Koło parku linowego, a potem na ulicę Białobrzeską; zjechaliśmy w dół , przejechaliśmy obok kościoła, a następnie pod szkołę , gdzie zakończyliśmy rajd. Wrażenia z rajdu były niesamowite.

Relacja: Julia Indyk kl. V a

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

Dwie kolejne środy w naszej szkole to rywalizacja klas IV – VI o Mistrzostwo Szkoły w piłce nożnej. W turnieju tym uczestniczyli nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta i trzeba przyznać, że bardzo dobrze sobie radziły.

Turniej rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym”, tak więc zespoły stoczyły po trzy dwudziestominutowe pojedynki.

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze, wszystkie drużyny pokazały wolę walki, zaangażowanie i chęć zwycięstwa.

 

 

Ostatecznie po dwóch zwycięstwach i jednym remisie I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce zajęła niespodziewania klasa IV, która uległa jedynie klasie VI, III miejsce zajęła klasa V a  IV miejsce zajęła Klasa V b. Drużynom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy na fotorelację z boiska.

Nocny rajd zimowy koła turystycznego

W piątkowy wieczór 20 lutego, członkowie koła turystycznego z klas piątych wybrali się na nocną wędrówkę leśnymi ścieżkami Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem trasa wiodła przez trzy miejscowości Odrzykoń, Czarnorzeki i Korczynę, gdzie rajd na skraju lasu  zakończyliśmy ogniskiem. Dzisiaj były z nami Panie Elżbieta Tkaczyk i Lucyna Czernatowicz, którym bardzo serdecznie dziękujemy za opiekę, a na pytanie jak było?, odpowiadamy: „Chodźcie z nami to zobaczycie…” Wszystkich zapraszamy na relację z rajdu, a przeżycia i widok oświetlonego miasta zostawiamy dla siebie…

YouTube Preview Image
css.php