Zadanie na II semestr

Sporo czasu upłynęło od ostatniego wpisu.

Czas ferii i dość napięty harmonogram zawodów sportowych spowodował opóźnienia z moich relacji na blogu.

Zadanie, które wybraliśmy do realizacji w 2 semestrze to Ruch na lekcjach i aktywne przerwy. Z pozoru łatwizna.

Jeszcze w zeszłym semestrze na jednej z konferencji grona pedagogicznego poinformowałam o wyborze podczas SOS – u zadania i trochę wytłumaczyłam, czego oczekiwałabym od nauczycieli innych przedmiotów. Zwróciłam szczególną uwagę na przedmiotu zawodowe (jesteśmy szkołą ponadgimnazjalną), które odbywają się w blokach po kilka godzin. Tam aktywne przerywniki, jak najbardziej byłyby na miejscu. Na stronie internetowej szkoły zamieściłam informacje, żeby kierować do mnie ewentualne pytania, no i relacje z realizacji. Dotychczas cisza.

Co prawda, z kilkoma nauczycielami (3) wymieniłam jakieś uwagi dotyczące planów i tyle. Bardzo wolno następuje próba zaangażowania się w realizację tego zadania. Jeden z nauczycieli powoli angażuje się w te działania.

W zeszłym tygodniu rozplakatowałam szkołę informacjami dotyczącymi tego zadania; Dotychczas plakat wisiał w dwóch miejscach. No i wysłaliśmy link do strony WF z klasą. Czekam, co dalej.

Moje plany też utkwiły w martwym punkcie. Planowałam akcję sportową jako rajd szkolny, ale tam przyznajemy punkty i istnieje rywalizacja. Podobnie jak w turnieju siatkówki międzyklasowej, który właśnie zakończyłam. Mecze odbywały się po lekcjach, zaangażowałam trochę osób, ale oczywiście były punkty, miejsca i tak jak zwykle w rywalizacji.

Myślę więc nad akcją, która byłaby pozbawiona tej typowej dla sportu rywalizacji. W planach są przedszkolaki.

IMG_3157

 

Rozmawialiśmy też i rolkach, mamy wspaniały tor dla rolek w naszym mieście, wycieczka rowerowa. Mam chwilę na namysł, bo rzeczywiście ostatni czas współzawodnictwa, organizacji i przygotowań do zawodów nie sprzyjał refleksji. Wiem, że już powinnam mieć zaplanowaną tę akcję i lada moment ona się urodzi.

One thought on “Zadanie na II semestr

 1. „Dziękuję za ten wpis. Bardzo się cieszę, że na blogu nie pojawiają się jedynie wpisy nt. sukcesów, ale także problemów.
  Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy nauczyciele angażują się w działania programu, dlatego doceniam Twoje starania.

  Lokalna Akcja Sportowa to wydarzenie, które nie musi być wielką sportową imprezą, zależy nam, aby zaangażować w nie uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Rolki o których pisałaś wspaniale wpisują się w to myślenie. Zaproście rodziców do wspólnej zabawy. Zapraszam do lektury naszego poradnika: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/las-zapros-rodzicow.

  Jeśli chodzi o reliazacje zadania semestralnego to może warto bardziej zaangażować uczniów. Niech uczniowie prowadzą ćwiczenia podczas przerw. Natomiast podczas zajęć można wyznaczyć np. gospodarza klasy, żeby pilnował ćwiczeń śródlekcyjnych (osoba ta, będzie odpowiedzialna za codzienną gimnastykę całej klasy, dzięki temu uczniowie będą ruszać się raz dziennie). Być może z czasem nauczyciele przejmą tę inicjatywę, gdy zobaczą, że jest ważna i potrzebna. To oczywiście tylko propozycja.

  Pozdrawiam i czekam na kolejny wpis,
  Edyta
  WF z Klasą „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge