LAS za nami

Organizację Lokalnej Akcji Sportowej już za nami.

Na boiskach Burloch Areny w Rudzie Śląskiej zorganizowaliśmy Dzień Sportu dla naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej szkoły ZSP nr 7. Połączenie tych dwóch placówek to przede wszystkim integracja nas nauczycieli, ale nade wszystko uczniów i uczennic. Nasza szkoła jest szkołą, w której mamy kilka osób niepełnosprawnych, ale szkoła ZSP nr 7 jest szkołą dla młodzieży nie w pełni sprawnej. Czasem to tylko pewne małe dysfunkcje i współpraca w ramach ruchu jest świetnym miejscem na współudział.

Pomysłodawcą był nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Bogusz z  naszej strony i nauczycielka ZSP 7 Joanna Bogusz, też nauczycielka wychowania fizycznego.

1-IMG_3762

Na początku otwarcie Dnia Sport dokonały panie dyrektor.1-IMG_3792-001

Całość ruchową rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki przy muzyce i według układu pani Magdaleny Kowalcze, nauczycielki naszej szkoły.1-IMG_3805

1-IMG_3806

1-IMG_3808

W planach był bieg 13 kilometrowy. Wpierw miały to być reprezentacje klas, ale zostało na tym, że była to sztafeta uczniów poziomu klas pierwszych – naszej i drugiej szkoły, poziomu drugich, poziomu trzecich oraz reprezentacja nauczycieli naszych szkół. Trójka osób zdecydowała się przebiec cały dystans samodzielnie. Z powodzeniem.

1-IMG_3820 1-IMG_3821 1-IMG_3862

Na boisku odbył się też finał piłki nożnej. Rywalizacji pomiędzy klasami w 6 osobowych składach.1-IMG_3842 1-IMG_3846

Burloch Arena była też startem i metą rajdu rowerowego ulicami miasta. Tutaj relacja pomysłodawcy rajdu Adriana Gałązki.

„W ramach szkolnego dnia sportu zorganizowaliśmy rajd rowerowy dzielnicami Rudy Śląskiej. W naszym rajdzie wzięło udział 7 nauczycieli i 9 uczniów. Wystartowaliśmy z Burloch Areny, przejechaliśmy przez Orzegów i Bielszowice aż do naszej szkoły – to był półmetek. A w szkole miła niespodzianka – nasze koleżanki i koledzy pracownicy głodnych nakarmili i spragnionych napoili :) Druga połowa trasy biegła przez Wirek, Czarny Las, Nowy Bytom, Godulę i z powrotem dotarliśmy do Burloch Areny. Na mecie znowu ku naszemu wielkiemu zadowoleniu czekały już na nas posiłki i napoje. Cała trasa miała 26 km, a przejazd trwał 2 godziny. I jeszcze należy dodać, że podczas całej trasy byliśmy eskortowani przez policję. Dziękujemy wszystkim za okazaną troskę i wsparcie”

Dalsze atrakcje to jazda na rolkach. Pan Marcin Roszak nauczyciel języka angielskiego z naszej szkoły zorganizował naukę jazdy na rolkach, konkurencje doskonalące. Jako że Burloch Arena posiada tor rolkarski z prawdziwego zdarzenie oraz wypożyczalnie rolek pomysł mógł być zrealizowany. Były osoby, które po raz pierwszy próbowały swoich sił na rolkach. Może zarażą się tą fantastyczną aktywnością i w późniejszym czasie sięgną już sami po rolki.

1-IMG_3823 1-IMG_3832

Kolejna rzecz to moja „działka”, czyli zabawy ruchowe. Był tor przeszkód, badminton, ringo oraz próby celności w strzałach na bramkę. Bez rywalizacji dla zabawy i pokazania, że ruch to nie tylko zawody, ale przede wszystkim zabawa, radości i miło spędzony czas na świeżym powietrzu. Nadmienię, że pogoda dopisała i wszystko odbywało się na otwartej przestrzeni.

1-IMG_3828 1-IMG_3829 1-IMG_3827 1-IMG_3814 1-IMG_3831

Wsparciem dla ruchu były też poczęstunki. Trójki zgłoszone z każdej klasy przygotowywały na miejscu sałatki, które na zakończenie wszyscy mogliśmy degustować.

 

1-IMG_3838 1-IMG_3871 1-IMG_3875

Dzięki zapobiegliwości pomysłodawców były kiełbaski, napoje i słodkości.
Dzięki współpracy z Policją był bezpieczny rajd rowerowy. Dzięki współpracy z miastem, właścicielem Burloch Areny, mogliśmy na klika godzin zająć całą powierzchnię terenu.
Dzięki mediom informacja na temat naszej imprezy ukazała się na portalu internetowym RudaSlaska.com.pl

Na zakończenie całej imprezy, po podsumowaniach, odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami obu szkół a uczniami.

1-IMG_3877 1-IMG_3878 1-IMG_3881

 

Kilka rzeczy działo się zupełnie poza nami. Do końca imprezy jeździliśmy na rolkach, ktoś strzelał sobie do bramki, ktoś się mocował.

1-IMG_3844 1-IMG_3847 1-IMG_3850 1-IMG_3853

 

Ruch jest fantastyczny, dzieje się czasem poza schematami i planami. Daje takiego kopa jak nic innego,a przy okazji stajemy się zdrowsi, bardziej zadowoleni, radośni.

Impreza udała się. Oczywiście planujemy za rok powtórzyć. Jednak ważne nauka z takiej imprezy to nie to, że za rok się znów spotkamy, tylko żebyśmy do tego czasu ruszali się. Jeździli na rolkach, biegali, mocowali się, grali, odbijali lotki, piłeczki. Radowali się ruchem i zarażali nim innych tych mniej i bardziej sprawnych, tych młodszych i starszych.

2 thoughts on “LAS za nami

 1. Serdecznie dziękuję za dodanie wpisu zgodnie z terminem. Czytając LAS miałam wrażenie, że w organizację zaangażowało się wiele osób i była to impreza zorganizowana dzięki wysiłkowi zespołu. Podczas wydarzenia uczniowie i uczennice mogli znaleźć aktywność dla siebie i sprawdzić swoje możliwości w przeróżnych konkurencjach.
  Bardzo podoba mi się Wasz wniosek dotyczący ruszania się, mam nadzieję, że będziecie się go trzymać przez kolejny rok szkolny.

  Gratuluję ukończenia III edycji programu WF z Klasą. To była duża przyjemność czytać o pomysłowych i „przewrotowych” działaniach jak Wasze. Wszystkie zadania obowiązkowe (SOS, LAS i dwa zadania semestralne) zostają Wam zaliczone. Do końca lipca zostaną do Was wysłane imienne dyplomy oraz Certyfikat dla szkoły.

  Mam nadzieję, że zmiany które udało Wam się wprowadzić zostaną w Waszej szkole na dłużej i że będziecie kontynuować dobre praktyki z tego roku.

  Zachęcam do monitorowania aktualności w programach z Klasą (Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia, Eduspaces).

  Życzę Wam słonecznych wakacji i aktywnego wypoczynku, a w nowym roku szkolnym samych sukcesów.

  Pozdrawiam serdecznie
  Edyta Flądro
  WF z Klasą

  • Cieszę się bardzo za to, że udało nam się. Dziękuję za rok współpracy. Przyznaję dla mnie trochę trudny, ale i pełen nowych inspiracji, motywacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge