Rower fajna rzecz

1-IMG_3777

 

Jazda na rowerze to umiejętność, którą poznajemy dość wcześnie na ścieżce naszych doświadczeń, stała się w naszej szkole zaczątkiem myślenia o tym, co zdrowe i powszechne. Nasi uczniowie dojeżdżają do szkoły rowerem, więc myśleliśmy,że zorganizowanie rajdu rowerowego przyciągnie tłumy. 1-IMG_3919

 

A nie było niestety aż tylu chętnych z powodu KASKU. Dzieci i młodzież nie widzą potrzeby jazdy w kasku. Nie są też przez nas dorosłych do tego przyzwyczajeni. Do puki nie ma przymusu, to nie trzeba.

Na szczęście w naszej szkole mamy też świetne przykłady. Pani dyrektor Jolanta Szcześniak dojeżdża w miarę możliwości do pracy na rowerze i w kasku. Czasem nasi nauczyciele też przyjeżdżają i w kasku.

Warunkiem naszego rajdu rowerowego, który odbył się w Dniu Sportu było posiadanie roweru i kasku. Kilka osób się zgłosiło i z rozmów z nimi wynika, że nie żałują. Jednak nauczycieli było więcej na rajdzie niż uczniów. Dla nas dorosłych w większości przemawia fakt bezpieczeństwa, dla młodych nie koniecznie. Myślę jedna, że to pewne niedociągnięcie ze strony nas dorosłych, opiekunów i rodziców. Wpajanie zasad bezpiecznego korzystania z dróg powinno być priorytetem i stać się równie ważne, jak nauka jazdy na rowerze.

Foto relacja z rajdu, właściwie z jego początku

1-IMG_3765 1-IMG_3771 1-IMG_3772 1-IMG_3779 1-IMG_3781 1-IMG_3783 1-IMG_3784

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge