Oświadczenie o zawieszeniu działania programu WF z Klasą

Drodzy Uczestnicy, Nauczyciele i Przyjaciele, Z przykrością i rozżaleniem informujemy, że z powodu braku finansowania, działania programu kończą się wraz z trzecią edycją. Robimy wszystko, by w kolejnych latach powrócić z nowymi inicjatywami pod szyldem WF-u z Klasą. Program WF z Klasą rozpoczął się w 2013 roku. Łącznie wzięło w nim udział ponad 3 tysiące czytaj dalej »

Szkoła na medal

W programie WF z Klasą nagradzamy naszych uczestników za ich aktywność, pomysły i zaangażowanie, odznakami blogowymi. Mamy grono szkół, które chętnie dzielą się swoimi innowacyjnymi praktykami i relacjami z działań szkoły. Do tej grupy zalicza się również Szkoła Podstawa nr 45 w Bytomiu, która jako jedyna w programie zdobyła wszystkie możliwe odznaki. Serdecznie gratulujemy zaangażowania! czytaj dalej »

LAS z pomysłem!

Lokalna Akcja Sportowa to święto całej szkoły i okolicy. Jest to najważniejsze zadanie w drugim semestrze, które angażuje wszystkich: uczniów i nauczycieli, a czasami również pracowników administracyjnych szkoły.  W tym roku szkoły stanęły na wysokości zadania i przeprowadziły niezwykle pomysłowe, przemyślane i kreatywne LAS-y.  Wydarzenia często okazywały się wielkim sukcesem m.in. dlatego, że odpowiedziały na czytaj dalej »

Innowacyjny WF dla dziewczyn

Jak zachęcić uczennice do udziału w zajęciach wychowania fizycznego? To pytanie zadaje sobie wielu uczestników programu WF z Klasą.  Na szczęście nasi nauczyciele znajdują na nie szybką odpowiedź, organizując ciekawe lekcje. Pan Rafał Warzecha z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach znalazł receptę na 100% zaangażowanie dziewczyn w WF. Jaką ma receptę na sukces? czytaj dalej »

W Olsztynie gimnazjaliści polubili rozgrzewki

Rozgrzewki to często trudny temat wśród uczniów. Wszyscy wiemy, że są niezbędne, a jednak często traktujemy je jako zło konieczne…W Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie nauczyciele postanowili odwrócić te trendy – i to z jakim sukcesem! Analizując wyniki ankiet, okazało się, że pomimo częstego podkreślania przez nauczycieli wf znaczenia rozgrzewki na każdej lekcji, wielu uczniów czytaj dalej »

Festiwal Otwartej Edukacji już za nami!

Za nami Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji, który odbył się 5 i 6 czerwca 2016 roku w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Mimo iż była to zupełnie nowa odsłona Olimpiady Pomysłów, nie mogło zabraknąć aktywności fizycznej. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim gościom, ekspertom i uczestnikom z całej Polski za Wasz aktywny czytaj dalej »

Ścieżka edukacyjna – jak opisać jej realizację po II semestrze?

Jeszcze tylko 3 tygodnie do końca III edycji programu WF z Klasą. Jako, że ścieżki edukacyjne są najbardziej rozbudowanymi zadaniami w tym roku, podpowiadamy Wam jak opisać ich realizację po II semestrze. W swojej relacji na blogu uwzględnijcie odpowiedzi na poniższe pytania pomocnicze: Zadania dla WF-isty 1. PROJEKT EDUKACYJNY Jaki był temat i cel projektu? czytaj dalej »

css.php