Jak to robią za granicą?

Rozpoczynamy nowy cykl wpisów „Jak to robią za granicą?”. Mamy nadzieję, że dobre przykłady z innych krajów zainspirują Was do wprowadzania zmian na własnych „podwórkach”, zachęcą do kreatywnego myślenia o WF-ie i ośmielą do najróżniejszych akcji nie tylko na terenie szkoły.

Niedawno Sport.pl opublikował artykuł o akcji Michelle Obamy. Pierwsza dama USA rozpoczęła 3 lata temu program „Let’s move”. Tego samego dnia, w którym ruszyła akcja, jej mąż opublikował memorandum w którym powołał grupę zadaniową do walki z otyłością dzieci. Oto pięć głównych celów opracowanych przez żonę prezydenta i zespół ekspertów:

1. Zapewnienie dzieciom zdrowego startu – opieka nad matkami w ciąży.

2. Edukacja rodziców i opiekunów – uświadomienie im, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowe żywienie.

3. Zaopatrzenie szkolnych stołówek w zdrową żywność.

4. Ułatwienie dostępu dzieciom do zdrowej i taniej żywności.

5. Zwiększenie aktywności fizycznej dzieci.

Michelle Obama do współpracy zaprosiła m.in piosenkarkę Beyonce, która nagrała specjalny utwór z komendami do ćwiczeń.

YouTube Preview Image

Więcej na ten temat przeczytacie tu:  Obama mówi „Let’s move”.

My natomiast, na naszej stronie programu podajemy Wam pierwszy przykład z fińskich szkół, gdzie wypracowano proste i zabawne sposoby na wprowadzanie odrobiny ruchu podczas każdej lekcji (Fińska „Szkoła w ruchu”). Fiński system edukacji w ostatnich dekadach stał się jednym z najskuteczniejszych i najsprawiedliwszych systemów na świecie. Jeśli chcecie przeczytać więcej na ten temat wejdźcie -> tu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php