Nacobezu – SOS

Nacobezu to skrót od słów „na co będę zwracać uwagę”, funkcjonujący w Centrum Edukacji Obywatelskiej od dawien dawna :) Tym razem publikujmy kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę przy opisie Sportowego Okrągłego Stołu:

1. Jak do debaty szkolnej przygoto­wywali się nauczyciele zaangażowani w program? Jakie zadania wzięli na siebie uczniowie?

2. Kiedy i gdzie odbyła się debata? Ilu uczniów i nauczycieli wzięło w niej udział? Czy brali w niej udział także nauczyciele nieuczestniczący w programie lub dyrekcja?

3. Kto prowadził debatę? Kto i w jaki sposób reje­strował jej przebieg (notatki, nagranie, zdjęcia, film)? – prosimy o link do tej relacji.

4. Jaką formę przyjęła debata w Państwa szkole? Kto zabierał głos? Jak angażowali się uczniowie a jak nauczyciele? Jak wyglądała pierwsza część dyskusji? Prosimy o podanie kilku najczęściej wymienianych dobrych przykładów dotyczących lekcji WF-u w Państwa szkole. Czy mówiono też o bra­kach czy niedostatkach w tej dziedzinie? Jakich?

5. Jakie propozycje zmian zgłosiły ze­społy? Prosimy o 2-3 cytaty. Które zapisy okazały się trudne do uzgodnienia, sporne?

6. Jak będzie wyglądać dalsza praca nauczycieli w programie? Jakie zadanie do wyboru zdecydowali się Państwo zrealizować?

7. Jakie wnioski na przyszłość płyną z dotychczasowej dyskusji? Co się szczególnie udało? Co było trudne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php