Tym razem debatujemy w LO

Znakomity opis Sportowego Okrągłego Stołu zorganizowanego w LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Debata na medal! 

W zespole –nauczyciele wychowania fizycznego, dyrektor i moderatorzy przedyskutowali sposób przygotowania debaty. Zespół ten zdecydował, aby wciągnąć do przygotowań w formie „burzy mózgów” młodzież, dlatego przygotowano i przeprowadzono warsztaty poprzedzające debatę, które skupiały się wokół czterech zagadnień:

„Co mi się nie podoba w lekcjach wychowania fizycznego?”

„Co mi się nie podoba w lekcjach wychowania fizycznego, ale wiem jak to zmienić?”

„Podobają mi się lekcje wychowania fizycznego, ale…”

„Zajęcia wychowania fizycznego są super, bo ….”

Zadaniem warsztatów było rozbudzenie świadomości potrzeby rozmawiania o dobrych i słabych stronach zajęć z wychowania fizycznego. Natomiast wyniki prac poszczególnych grup zostały podane do wiadomości całej społeczności szkolnej poprzez wizualizację na szkolnym korytarzu.

Debata plenarna odbyła się 9 października na sali gimnastycznej. Wypracowano wspólnie przez wszystkich uczestników zadania do realizacji, nie tylko w czasie trwania projektu, ale w ciągu najbliższych lat. Jednym z osiągnięć Sportowego Okrągłego Stołu było wypracowanie Dekalogu Aktywnego Fizycznie Ucznia oraz listy konkretnych zadań do realizacji zarówno przez uczniów jak i dyrekcje, nauczycieli wychowania fizycznego, nauczycieli wychowawców czy rodziców.

Jesli chcecie przeczytać więcej (a naprawdę warto) to odwiedźcie ich bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php