Rodzice naszymi partnerami

Od dawna wiadomo, że aby proces edukacyjny przebiegał pomyślnie konieczna jest współpraca 3 osób – nauczyciela, ucznia i rodzica.

Oto przykłady wspaniałego zaangażowania rodziców w proces nauczania i wychowywania własnych dzieci  z kilku szkół biorących udział w programie. Oczywiście wszystkie w obrębie aktywności fizycznej;)

1. Publiczne Gimnazjum w Nowem

I Mecz Pokoleń ” Ojcowie vs Synowie”. Spotkanie miało charakter towarzyski, jednak emocje na boisku były jak w meczu o wysoką stawkę. Do udziału zostali zaproszeni ojcowie uczniów i sami uczniowie Publicznego Gimnazjum w Nowem. Okazało się, że zainteresowanie meczem było bardzo duże, ponieważ niecodziennie syn może się zmierzyć ze swoim tatą na boisku. Gra była bardzo wyrównana, chociaż bardzo różna. Ojcowie wyróżniali się opanowaniem i bardzo przemyślaną grą, a młodzież popisywała się ułańską fantazją i dużą wytrzymałością biegową.

Jesteście ciekawi kto wygrał? Wejdźcie na ich bloga.

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu

Nasza szkoła stawia na efektywną współpracę z rodzicami. Są oni naszymi najlepszymi sprzymierzeńcami. Współdecydują o tym, co się w naszej szkole dzieje. Biorą też udział w wielu naszych działaniach. Jednym z takich działań jest mecz piłki nożnej.

Więcej zdjęć znajdziecie na blogu szkoły.

 

 

 

3. Szkoła Podstawowa nr 61 w Bydgoszczy

 

Ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Ruchu postanowiliśmy spędzić wraz z rodzicami na wycieczce rowerowej. Czternaście rodzin (razem 31 osób) wolało niedzielne przedpołudnie spędzić w ruchu. Pokonaliśmy ponad 18 kilometrową trasę prowadzącą ze szkoły przez osiedle Błonie, lasem na łąki Podprądy, Białe Błota, Trzciniec i powrót do szkoły. Ciekawostką jest fakt, że w naszej grupie było pięcioro pierwszoklasistów, którzy na swoich małych jednośladach świetnie dawali radę. Brawa dla nich i ich rodziców, że od najmłodszych lat zaszczepiają w nich aktywność fizyczną.

Jak myślicie, ile mogła trwać taka wycieczka?;) Przeczytajcie całą relację z wyprawy na ich blogu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php