Fakultet turystyczny

Wiemy, że w części szkół macie różne formy zajęć fakultatywnych z wychowania fizycznego, co oczywiście bardzo nas cieszy, bo właśnie o to chodzi aby było różnorodnie.

Do tej pory czytaliśmy na blogach o piłce siatkowej, piłce koszykowej, piłce nożnej, tańcach, unihokeju, tenisie stołowym, aerobiku etc. -Dziś przedstawiamy fakultet turystyczny realizowany w kilku placówkach. Przyjemne z pożytecznym czyli piesze wędrówki i wycieczki krajoznawcze, jesteśmy na TAK!

1. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Sadku-Kostrzy

Nasze przygotowania do rajdu zaczęliśmy od szkolnego apelu, na którym przedstawiliśmy wyniki przeprowadzonej wśród uczniów ankiety na temat tego jak spędzają czas wolny od lekcji i zajęć domowych. Wyniki ankiet pokazały, że uczniowie znaczną część wolnego czasu przeznaczają na gry komputerowe, Internet, oglądanie tv. Duża grupa uczniów lubi jednak w czasie wolnym spotkać się z kolegami i spędzić go aktywnie na grze w piłkę nożną i innych zabawach i grach rekreacyjnych.

Chcąc zachęcić do udziału w rajdzie nie tylko uczniów gimnazjum, ale i młodszych kolegów, rodziców i nauczycieli, zaplanowaliśmy nasza wycieczkę na dzień wolny od pracy czyli niedzielę.Wykorzystując piękną pogodę, wybraliśmy się 27 października na pieszy rajd szlakami Beskidu Wyspowego. Więcej na blogu szkoły.

2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie

Dzieci uczestniczące w fakultecie turystycznym wzięły udział w dwóch rajdach pieszych. Obydwa rajdy okazały się bardzo udane ponieważ dopisała pogoda oraz humory uczestników wyprawy. Pierwszy rajd prowadził z naszej szkoły do terenu zalesionego, zwanego „Laskiem Dębina”. Tam odbyły się zaplanowane wcześniej, na spotkaniu przed wycieczką, gry i zabawy terenowe.

Jeśli chcecie wiedzieć gdzie prowadziła trasa drugiej wycieczki wejdźcie na ich bloga.

 

3. Szkoła Podstawowa w Wilkowisku

Turystyka jest od lat obecna w naszej szkole i uczestniczą w niej prawie wszyscy uczniowie. Dzięki położeniu naszej miejscowości w atrakcyjnym i malowniczym regionie Beskidu Wyspowego stwarza możliwość organizowania pieszych wycieczek krajoznawczo – turystycznych. (…)  Prowadzona przez szkołę działalność jest planowana i systematyczna. Wcześniej ustalamy kierunek pieszej wyprawy. Uczniowie wyszukują niezbędne informacje z wykorzystaniem różnych źródeł. Pogłębiają wiedzę z zakresu ekologii, przyrody, kultury i historii regionu. Gdzie tym razem się wybrali? Zajrzyjcie na bloga szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php