„Rower jest wielce OK, rower to jest świat…”

Wychowanie fizyczne to nie tylko gry zespołowe czy fitness w sali gimnastycznej. To również ruch na świeżym powietrzu! Niedawno pisaliśmy o turystycznych zajęciach fakultatywnych. Dziś natomiast czas na rower!
Na wielu blogach możemy przeczytać o zajęciach na których wykorzystujecie bicykl, zaczynając od rajdów po okolicy, zajęciach z torem przeszkód, a kończąc na zajęciach dotyczących bezpieczeństwa.

1. Krakowska Szkoła Podstawowa nr 88 zadbała o cykloedukację. We współpracy ze stowarzyszeniem „miasta dla rowerów” przeprowadziła zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

 

2. Zespół Szkół w Henrykowie postawił na współpracę między uczniami z gimnazjum i podstawówki. Uczniowie dobrali się w pary i wspólnie pokonywali tor przeszkód. Więcej o ich zajęciach przeczytacie na blogu.

 

3. Nauczycielki Agnieszka Płatek i Izabella Kunc zorganizowały ze swoimi uczniami rajd rowerowo-rolkowy! Jak im poszło dowiedzie się na blogu Szkoły Podstawowej nr 24 w Krakowie.

 

4. WF i historia? Czemu nie! Dzięki wycieczce rowerowej można poznać najbliższą okolicę i połączyć zajęcia WF-u z lekcjami historii, biologii czy geografii. Poniżej zamieszczamy klika linków do wpisów szkół, które mają za sobą jesienne wycieczki rowerowe po okolicy.

Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie

 

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Księżym Dworze

 

Gimnazjum Nr 3 w Klikuszowej

Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php