Zainspirowani igrzyskami

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi z pewnością przejdą do historii przynajmniej z kilku powodów. Oczywiście złoty medal Kamila Stocha się do tego wlicza, albo nieoczekiwana pomoc Kanadyjskiego zawodnika, który pomógł Rosjaninowi w ukończeniu wyścigu (o czym pisaliśmy na FB). Ale wracając do historii i powodów -jednym z nich jest na pewno debiut 12 nowych konkurencji (w tym skoków narciarskich kobiet i snowboardu!).

Nasze szkoły zainspirowane igrzyskami również tworzą nowe konkurencje.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim postanowiono wykorzystać sprzyjającą aurę i zorganizować „Tydzień sportów zimowych”. Jak napisał Pan Robert Jaszczuk na blogu szkoły: Warto wspomnieć, że tak początkowo nazwano zawody w Chamonix, które odbyły się w 1924, a dopiero po roku uznano je za I Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Może to dobra wróżba dla naszych planów.

A jakie to plany?

Nas najbardziej zaintrygowało to, że konkurencje które dziś zalicza się do sportów ekstremalnych uprawianych przez nielicznych fanatyków, po kilku latach zostają włączane do programu olimpijskiego. Jako, że w konkurencjach narciarskich trudno cokolwiek dodać do tego co zobaczymy w Soczi postanowiliśmy wykorzystać inwencję naszych uczniów do rozwoju saneczkarstwa. (…)

Celem nie była rywalizacja sportowa, ale (…) pomysłowość w wykorzystaniu sanek podczas zjazdów. Zaczynaliśmy podczas siarczystego mrozu, kończąc musieliśmy się spieszyć, bo zimowe słońce roztapiało śnieg na stoku.

Jak im poszło?

sanki

sanki3sanki4 sanki5sanki6

Jesteście ciekawi jak poszczególne konkurencje nazwali uczniowie i jak się to wszystko skończyło? Kliknijcie tu, aby przejść do wpisu „Zima nasza”.

Gratulujemy pomysłowości i życzymy wielu saneczkarskich sukcesów uczniom PSP nr 2 :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php