Alternatywa dla zumby

Publikowaliśmy już pomysły na wykorzystanie elementów zumby na lekcjach wychowania fizycznego. Teraz proponujemy Wam równie atrakcyjną alternatywę – Polskie Tańce Narodowe.

Niewiele osób potrafi wymienić naszych 5 narodowych tańców, zatem oprócz kształcenia ruchu tanecznego i poczucia rytmu, możemy na lekcjach poruszać tematykę wiedzy o kulturze. Jak to zrobić? Przeczytajcie fragment relacji Pani Jolanty ze Szkoły Podstawowej w Garnku.

W podstawie programowej dla edukacji wczesnoszkolnej jest zapoznanie uczniów z krokami krakowiaka. W tym roku szkolnym postanowiłam nauczyć dzieci nie tylko podstawowego kroku tego skocznego tańca, ale także różnych figur. Z pomocą przyszły mi filmiki z Youtube. Najpierw nauczyłam dzieci piosenki pt. „Płynie Wisła, płynie”.  Następnie na lekcji wf- u przećwiczyłam podstawowe kroki krakowiaka. Później obejrzeliśmy wspólnie filmiki na Youtube  z występów innych dzieci, tańczących krakowiaka. Zaproponowałam, że nasza klasa zatańczy krakowiaka na akademii z okazji Święta Niepodległości. 

Jaka była reakcja dzieci? Czy udało im się opanować kroki?

Uczniów nie trzeba było namawiać. Zaangażowali się także rodzice. Zapraszamy na ich bloga „WF razem z nami!„, aby zapoznać się z całością relacji i obejrzeć zdjęcia z pięknego występu.

SP w Granku

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php