O WF-ie w innych programach CEO

Czy wiecie, że również w innych programach CEO nauczyciele blogują o WF-ie? Tematyka wychowania fizycznego pojawia się już wszędzie, nawet wśród pasjonatów nowych technologii:) Koordynatorka blogów ze Szkoły z klasą 2.0 podesłała nam dzisiaj taki oto komentarz:

(…) A co ze sportowymi zainteresowaniami i pasjami uczniów naszego liceum? O ile najmłodsi uczniowie szkół podstawowych ćwiczą chętnie i z zaangażowaniem, o tyle później z roku na rok to zainteresowanie spada. W liceum niestety często uczniowie unikają zajęć wychowania fizycznego. Jako pedagog prowadzę rozmowy z uczniami na temat powodów, dla których nie ćwiczą na lekcjach WF-u. Przyczyn jest z pewnością wiele, ale myślę, że warto przyjrzeć się dokładniej tej sprawie. Doskonale pamiętam okres nauki szkolnej, kiedy to na pytanie o ulubiony przedmiot w szkole zawsze zgodnie odpowiadaliśmy, że to WF. Oczywiście, zawsze były też osoby, dla których bieganie wokół stadionu nie było przyjemnością, ale tych osób było zdecydowanie mniej. Teraz myślę, że proporcje się odwróciły. Sport to doskonała okazja do spożytkowania nadmiaru energii, rozładowania napięcia jednak jak się okazuje, to nie ma nic gorszego niż monotonia, która po prostu hamują naturalny głód ruchu młodych ludzi. Wychowanie fizyczne po prostu już nie jest atrakcyjne.

Podstawowe zamiłowanie do sportu dziecko powinno wynieść z domu, jednak nie zawsze rodzice okazują się być najlepszymi wzorami postawy prozdrowotnej. Myślę, że wtedy to właśnie największą rolę do spełnienia ma nauczyciel wychowania fizycznego. A jaki jest ten idealny nauczyciel wychowania fizycznego? Tutaj muszę sięgnąć do notatek z rozmów i …zdaniem uczniów, powinien on być wyrozumiały, sprawiedliwy, wysportowany i uśmiechnięty. To cechy, które chyba najczęściej wymieniają uczniowie podczas rozmów. (…)  

Zgadzacie się?  Co nauczyciele innych przedmiotów w Waszej szkole myślą o WF-ie?

Zachęcamy do przeczytania całej relacji, która pochodzi z bloga „Inspir@cje SP 11″ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php