Pierwszy dzień wiosny na sportowo

Więcej słońca, pączkujące drzewa, śpiewające ptaki – to znaczy, że idzie wiosna!
Często pierwszy dzień wiosny nazywamy dniem wagarowicza, jednak uczniowie nie robili sobie wolnego w szkole. Zamiast tego, bardzo aktywnie spędzali czas w szkole.

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słowiku najpierw wytężali swoje umysły podczas konkursu „Jeden z Dziewięciu”, podczas którego musieli popisać się swoją wiedzą nt. zwiastunów wiosny i zdrowego stylu życia. Po ćwiczeniu głowy przyszedł czas na ciała! Uczniowie najpierw utopili Marzannę (bo chcieli mieć pewność, że zima do nas nie wróci),  a na koniec obchodów wybrali się na spacer po lesie razem z kijami do nordic walking. Pełny opis obchodów I dnia wiosny możecie przeczytać na  blogu szkoły.

SP Słowik2

Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie postanowiła poszukać wiosny w swojej szkole. „Było dużo frajdy, łamigłówek oraz ruchu, a przede wszystkim współpracy! Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, każda z nich dostała kartę odpowiedzi na której zapisywano odgadnięte hasła z zagadek, które były ukryte na terenie hali sportowej. [...] Za każdą odgadniętą prawidłowo zagadkę, drużyna dostawała literkę, którą umieszczała w głównym haśle. Zagadki miały tematykę wiosenną. Wygrała drużyna, która najszybciej odgadła hasło.

Jak uczniowie radzili sobie podczas wiosennych podchów, możecie zobaczyć na nagraniu oraz na ich blogu:

YouTube Preview Image

W Publiczny Gimnazjum w Gumowie było niestandardowo, zarówno pod względem strojów, jak i konkurencji, jakim mieli sprostać uczniowie.  Zadbano o nietypowe konkurencje  „m.in.: rzut samolotami z papieru, slalom z balonem ułożonym na gazecie, wyścig wężów, „budowanie” najefektowniejszego kulturysty. Atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym”.

sp w Gumowie

 

 

2 Komentarzy

 • jolaklasa22
  27 marca 2014 - 15:16 | Permalink

  Witam, gratuluję ciekawych pomysłów na konkurencje. Skorzystamy z niektórych w przyszłym roku.
  Pozdrawiam
  Jola

 • 27 marca 2014 - 17:14 | Permalink

  Witam
  Również uważam, że pomysły są fantastyczne. Fajne jest także to, że szkoły dzielą się swoimi pomysłami i dzięki temu można korzystać z doświadczenia innych.

  Pozdrawiam
  Kasia
  Kaila ostatnio opublikował…PIERWSZA POMOCMy Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php