Capoeira w szkołach

Capoeira to brazylijska sztuka walki.

Jest to bardzo atrakcyjna forma zajęć zarówno dla chłopców jak i dziewcząt, ponieważ zawiera w sobie elementy tańca i akrobatyki. To właśnie wyróżnia ją pośród innych sztuk walki takich jak: aikido, kung-fu czy karate.

capoeira1ROZMCapoeira to niesamowite połączenie tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki – możemy przeczytać na blogu Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych. Uczniowie tej placówki mieli możliwość nie tylko zobaczenia specjalnie przygotowanego dla nich pokazu, ale również mieli okazję, aby wziąć czynny udział w takich zajęciach: nauczyć się podstawowych figur i poznać historię capoeiry.

Podobny pomysł mieli nauczyciele Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich. Podczas 3h lekcyjnych ich lekcje WF zamieniły się w prawdziwe warsztaty sztuk walki rodem z Brazylii. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia instrumentów muzycznych, których używa się do nadawania rytmu spotkania dwóch przeciwników.

capoeira

A co na to uczniowie?

Spotkanie wzbudziło wiele emocji i cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród Gimnazjalistów.

W Łapszach Wyżnych natomiast uczniowie ćwiczyli i śpiewali, a uśmiech nie opuszczał ich twarzy, czyli po prostu czerpali radość ze wspólnego poruszania się. 

To kiedy Wy spróbujecie poprowadzić lekcje wychowania fizycznego z elementami capoeiry? ;)

 

Źródło:

  • „Rusz się” – blog Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych.
  • „Na sportowo” – blog Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php