Lekcja z liną

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Siemianowicach Śląskich bardzo chętnie biorą udział w niekonwencjonalnych lekcjach WF-u zaproponowanych przez ich nauczycieli. Czasami wystarczą 3 liny, aby zajęcia przerodziły się w prawdziwą przygodę i dostarczyły wielu radosnych momentów.

Jedną z bardziej lubianych lekcji jest ta z wykorzystaniem liny. Zabawowa forma sprawia, iż na zajęciach panuje wesoła atmosfera, a każdy wykonuje ćwiczenia na miarę swoich możliwości. Jest to również okazja do sprawdzenia swojej sprawności i uwierzenia w swoje umiejętności. Szkoła posiada dwie liny podwieszone do sufitu sali gimnastycznej, na których uczniowie mogą próbować się wspinać i huśtać oraz jedną linę luźną wykorzystywaną do rozmaitych ćwiczeń i zabaw. Lekcje rozpoczynamy zawsze przypomnieniem zasad bezpieczeństwa (dotyczy to przede wszystkim lin zwisających) o których dzieci, podczas dobrej zabawy czasami mogą zapomnieć. W ramach rozgrzewki wykorzystujemy linę do ćwiczeń w kole (w biegu i w miejscu) oraz do zabaw np. w „Szczura”.

WP_001311-300x224 WP_001342-1-300x224WP_001326-300x224 WP_001288-300x224

Więcej zdjęć na blogu szkoły .

 

Jeden komentarz

 • Inga Matecka
  29 marca 2015 - 22:31 | Permalink

  Tak niewiele trzeba, żeby sprawić radość maluchom.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php