Olimpiada oczami uczestników

To był dzień, który zapamiętamy na długo. 6 czerwca w Warszawie zaprezentowały się 23 zespoły z całej Polski. Uczestnicy tryskali niesamowitą energią, a hala sportowa przeobraziła się w prawdziwe targowisko pomysłów na atrakcyjne lekcje wychowania fizycznego.

Na blogach już możecie zapoznać się z relacjami dwóch szkół, które gościliśmy tego dnia na Olimpiadzie.

1. III LO w Kaliszu

Na zakończenie programu wybrane 29 szkół z całej Polski prezentowało ciekawe pomysły do wykorzystania na lekcji wf m.in. ćwiczenia z gumami Thera-Band, speed badminton, trening siłowo – interwałowy, ultimate frisbee itp . Nasza szkoła zaprezentowała alternatywne ćwiczenia gimnastyki mózgu. Uczennice zaprezentowały kilka ćwiczeń w formie zabawy, mających na celu integrację półkul mózgowych, poprawę koordynacji i percepcji wzrokowo – ruchowej. Do wspólnej zabawy udało nam się włączyć p. Joanna Muchę, która będąc Ministrem Sportu była wielką orędowniczką tej akcji. Naszą szkołę reprezentowały w Warszawie 6 czerwca : Natalia Karpińska kl.IC, Aleksandra Klimek kl. IA, Weronika Chuchla kl.IB2, Monika Stobienia kl.IB1, Marta Karońska kl.IB1.

Monika Baran – Szkolna koordynatorka programu WF z klasą w III LO

Pani Monika przygotowała również filmik z Olimpiady:

Olimpiada Pomysłów z Klasą w Warszawie from WF Z KLASĄ – III LO KALISZ on Vimeo.

Więcej na blogu: Kopernik na sportowo!

2. Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej

Pomysł na taka imprezę bardzo fajny. Choć nasz blog ma pewne , mówiąc delikatnie, niedociągnięcia, na Olimpiadę Pomysłów zgłosiliśmy się i nie żałujemy. Kosztowało nas to troszkę wysiłku ale warto było. Nowe pomysły, nowi ludzie, integracja środowiska. Cóż więcej chcieć. A pomysł na taką „olimpiadę” do wykorzystania. Zespół wf-z klasą (CEO) wielkie dzięki i pozdrawiamy. Dziękuję za udział : Dominice, Adzie, Wiktorii, Karolowi, Kacprowi i Damianowi.

Pub Gim nr 4 w Białej Podlaskiej Publiczne Gimnajzum nr 4 w Białęj Podlsaksiej

Więcej na blogu szkoły: Na dobry początek

3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Jeśli chcemy na gorąco pokusić się o podsumowanie Olimpiady Pomysłów to należy podkreślić, że była ona, zgodnie z założeniami teorii wf, przykładem odwołania się do form zabawowych, podanych w atrakcyjny sposób, aby każdy miał możliwość wybrania tych ulubionych przez siebie i uprawiania ich z przyjemnością i pożytkiem. Dla nauczycieli zaś była okazją do zdobywania wiedzy na temat aktywności młodych ludzi wynikającej z ich potrzeb i motywacji, co z kolei pozwoli organizować ją w taki sposób, aby wpływała skutecznie na zmianę zachowań skutkujących prowadzeniem aktywnego trybu życia po zakończeniu szkolnej edukacji. Truizmem jest podkreślanie, że taka impreza jest także znakomitą formą spontanicznej integracji młodych ludzi.

DSC_0568-300x198 DSC_0616-300x198

Więcej na blogu: sp2sokolowp

Dziękujemy, że byliście z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php