Gramy w bule

W Wodzisławiu Śląskim uczniowie pokochali bule. Początkowo wydawało się, że w tej grze nie ma nic ciekawego, ale nic bardziej mylnego!

Dla celów szkolnych nieco uprościliśmy i zmodyfikowaliśmy do potrzeb grupy przepisy. Chodziło o to, żeby zaangażować w grę jednocześnie maksymalnie dużą liczbę osób, oswoić grających z nowym dla nich przyborem i dostarczyć im wiele radości. Cel został osiągnięty, zaangażowanie młodzieży było pełne, wszyscy świetnie się bawili.

IMG_2479-1024x768 IMG_24941-1024x768

Nasze zasady gry :)

Dysponowaliśmy dwoma kompletami buli. Jednocześnie grało 12 osób. Każda osoba miała jeden rzut. Partię wygrywał uczeń, którego bula znalazła się po oddaniu wszystkich rzutów najbliżej „świnki”. Grę wygrywała osoba, która jako pierwsza zdobyła trzy punkty. Rozegraliśmy gry na boisku, gdzie uczniowie toczyli kulę po nawierzchni starając się umieścić ją jak najbliżej „świnki” oraz gry w obrębie skoczni do skoku w dal, gdzie uczniowie wyrzucali kulę starając się umieścić ją jak najbliżej „świnki”. „Świnkę” wyrzucał losowo wybrany uczeń na odległość minimum 4 metrów od linii rzutów. Na boisku uczniowie toczyli bule z linii boiska, zaś przy skoczni wyrzucali ją nie przekraczając jej obudowy. Zwycięzcy gier nagradzani byli „plusami”.

Bule zyskały sympatie i tym samym staną się kolejną dyscypliną sportową, której nasi uczniowie będą się uczyć i doskonalić podczas lekcji. My jako nauczyciele wychowania fizycznego cieszymy się, że udało nam się trafić w gusta uczniów :) oraz że poszerzyła się nasza sportowo –rekreacyjna oferta!

Więcej na blogu szkoły Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php