Gminę wciągnęliśmy i wszystkich rozruszaliśmy

Zorganizować dobrą i poprawną Lokalną Akcję Sportową to nie lada wyzwanie. Jednak Zespół Szkół w Działyniu podołał mu bez problemu! Nie tylko przeprowadzili ciekawe działania, ale również zaangażowali w nie Urząd Gminy Zbójno, wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego ze swojej gminy oraz uczniów szkół podstawowych.

dzialyn3działyń

działyń2Pamiętam jak jeszcze 3 lata temu w zasadzie sport szkolny w gminie nie istniał, nie było żadnego kalendarza zawodów sportowych, a jedynym prawie regularnie rozgrywanym turniejem był Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Nie patrząc na innych sami organizowaliśmy różne zawody sportowe np. Koedukacyjne Turnieje Piłki Nożnej gdzie chłopcy wspólnie z dziewczynkami kopali piłkę, turnieje piłki siatkowej na które zapraszaliśmy szkoły spoza naszej gminy, a nawet powiatu. Organizowaliśmy rozgrywki wewnątrzszkolne dla wszystkich uczniów. Prowadziłem w naszej szkole popołudniami zajęcia dla lekkoatletów, piłkarek  teraz siatkarzy. Udowodniliśmy, że mamy fajną, utalentowaną młodzież, która sięgać może po najwyższe cele. Mieliśmy medalistów mistrzostw Polski, województwa w różnych dyscyplinach, poziom sportu gminnego też się podniósł. Jedno jest pewne. Mogę bez skrępowania wraz ze swoimi uczniami tymi obecnymi jak i naszymi absolwentami wykrzyczeć „ GMINĘ WCIĄGNĘLIŚMY I WSZYSTKICH ROZRUSZALIŚMY”!!!. Dzisiaj istnieje już gminny kalendarz zawodów sportowych, współpracujemy z Gminnym Koordynatorem Sportu, który otwarty jest na pomysły i działania propagujące sport. – relacjonuje Rafał Łęgowski, nauczyciel z Działynia.

Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat dwudniowej imprezy lekkoatletycznej odwiedźcie ich bloga: Zespół Szkół w Działyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php