5. Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

Fot. Anna Gilla

Fot. Anna Gilla

18 października br. o godzinie 11.00 hale warszawskiego Torwaru wypełniły się drużynami dziewcząt i chłopców, których największą pasją jest piłka nożna. Przez ostatni miesiąc Ci młodzi sportowcy zmagali się na lokalnych turniejach, aby poprzez eliminacje wojewódzkie znaleźć się na Wielkim Finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W tegorocznej edycji turnieju, pod hasłem „Zagraj Smyku na Orliku”, wzięło udział aż 3240 Orlików! To niemalże dwa razy tyle co w roku ubiegłym.

Tak imponująca liczba napawa optymizmem i realnie ukazuje efekty działań na rzecz poprawy jakości sportu wśród najmłodszych.

Podczas imprezy finałowej program WF z Klasą ramię w ramię z Ministerstwem Sportu i Turystyki animował czas wszystkim przybyłym drużynom w strefie kibica. Tuż przed rozegraniem meczy uczestnicy mogli rozgrzać się przy stoiskach programów ministerialnych, poznając technikę żonglowania, czy rzucając piłką do kosza. Trenerzy, nauczyciele WF-u, rodzice mieli zaś okazję zapoznać się z przewodnikiem programu WF z Klasą i celami, jakie postawiliśmy sobie w tegorocznej, II już edycji.

O godzinie 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie, któremu towarzyszył fenomenalny występ grupy artystyczno-akrobatycznej „Ocelot”. Zaraz po odczytaniu listu od premier Ewy Kopacz na hali rozbrzmiał gwizdek sędziowski, oznaczający rozpoczęcie pierwszego meczu finałowego. Żadne słowa nie opiszą zaangażowania, determinacji i ducha walki, jaki towarzyszył w tym dniu młodym zawodnikom. Podziw wzbudzało ich przygotowanie techniczne, taktyka gry oraz umiejętność pracy w zespole. Na własne oczy zobaczyliśmy, jak ważną rolę odgrywają w życiu dzieci i młodzieży spotkania na Orlikach i że warto je propagować. Już dziś zachęcamy Was do udziału w kolejnym Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

Zobaczcie najpiękniejsze bramki finału 5. Turnieju Orlika.

Fot. Zuzanna Machalska

Fot. Zuzanna Machalska

Fot. Zuzanna Machalska

Fot. Zuzanna Machalska

Fot. Zuzanna Machalska

Fot. Zuzanna Machalska

 

Szkoły WF z Klasą również brały udział w rozgrywkach o Puchar Premiera RP. Przeczytajcie jak przygotowywały się do wzięcia udziału w V Turnieju Orlika.

Szkoła Podstawowa w Czernicy

Marzenia o zwycięstwie w dalszych rozgrywkach piłki nożnej o Puchar D. Tuska miała każda dziewczynka. Piękna pogoda, sportowa atmosfera zachęcała wszystkie zawodniczki na Orliku w Rydułtowach do ambitnej walki. Na rozgrywki wstawiło się osiem drużyn dlatego utworzono dwie grupy. Bardzo mocno zmotywowane przez naszą panią, która nigdy nie wątpi w swoich uczniów starałyśmy się zdobyć upragnione bramki. Nasze rywalki również były świetnie przygotowane więc nie było łatwo. Zajęłyśmy III miejsce w grupie ale mimo to zadowolone, uśmiechnięte wróciłyśmy z kolejnymi doświadczeniami do szkoły.

Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie

W sobotę 4 października 2014 w Bydgoszczy na obiektach KS Gwiazda Bydgoszcz przy pięknej pogodzie odbył się Finał Wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska (…) Nasz zespól startował w kategorii chłopców starszych, gdzie o prawo wyjazdu do Warszawy grało 8 najlepszych ekip z kujawsko-pomorskiego (…) W półfinale nasza drużyna trafiła jak się później okazało na zwycięzców tej kategorii wiekowej Gimnazjum Mogilno. Mecz był bardzo zacięty i pełen emocji jednak o jedną bramkę lepsi okazali się rówieśnicy z Mogilna pokonując nasz zespół 2:1. Po przegranym półfinale przyszedł czas na mecz o brązowy medal w , którym ponownie przyszło walczyć z rywalem grupowym FC Bulwy Nowe. Nasza drużyna walczyła do samego końca remisując w regulaminowym czasie gry 1:1 a do zdobycia brązowego medalu potrzebna była dogrywka i rzuty karne. Nasi chłopcy lepiej znieśli stres związany z wykonywaniem rzutów karnych i ostatecznie wygrali 3:2 zdobywając brązowy medal w Wojewódzkim Finale V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Uczucia wśród chłopców mieszane radość i zarazem niedosyt. Wyjazd do Warszawy był bardzo blisko gdyż zabrakło troszkę szczęścia w meczu półfinałowym. (…) Naszej drużynie gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję,że może w przyszłym roku to nasz zespół będzie cieszył się z zwycięstwa już w VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

DSC_0941-300x225

My również gratulujemy młodym zawodnikom sukcesów sportowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php