Jeszcze więcej ruchu, czyli o SOS-ach

technikum

Nauczyciele z  Technikum w Bychawie znakomicie przygotowali  i przeprowadzili  Sportowy Okrągły Stół. Przed debatą uczniowie wypełnili ankietę on – line, a podczas obrad wspólnie z nauczycielami zastanawiali się co warto zmienić na lekcjach WF.

„Aby poznać opinię całej społeczności szkolnej dotyczącą  zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole,  zaproponowano przygotowanie ankiety. 22.10.2014r wychowawcy na godzinie z wychowawcą przeprowadzili  ankiety wśród swoich uczniów. W niektórych klasach uczniowie stworzyli  również hasła lub plakaty zachęcające do różnych aktywności fizycznych, które wywieszono na korytarzu szkolnym w tygodniu poprzedzającym debatę SOS.  Zespół składający się z 5 uczniów i uczennic dokonał analizy ilościowej i jakościowej ankiet , której wyniki  zostały zamieszczone na stronie  szkoły w zakładce sport szkolny, a w formie prezentacji przedstawiono je uczestnikom  debaty”.

Postulaty uczniów z Technikum to m.in.:

 • Wprowadzić piłkę nożną dla dziewcząt i chłopców
 • Zakupić piłki i sprzęt sportowy
 • Zakupić sprzęt do siłowni
 • Większy wybór gier drużynowych – urozmaicenie zajęć
 • Wprowadzić zajęcia pozalekcyjne na siłowni

Więcej o ich debacie możecie przeczytać na blogu: Technikum

 

niepubliczna szkoła mistrzostwa sportowego w Żorach

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w  Żorach podczas swojej debaty doskonalili swoje umiejętności matematyczne, dzięki zliczaniu punktów w głosowaniu. „Kapitanowie zespołów rozdali tablice do pisania. Miały one posłużyć  do oceniania pytań.[...]Po każdym pytaniu prosiłam o odpowiedź w skali od 1 do 5 (1- najbardziej lubię, 5- najmniej lubię).  Następnie zsumowano noty całego zespołu.”

Ciekawym pomysłem podczas debaty była propozycja aby „ uczniowie, oczywiście za zgodą rodziców, [...] przynieśli do szkoły ulubione sprzęty sportowe. Obiecałam wzbogacać nimi zajęcia„. Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie jeszcze pomysły mieli nauczyciele i uczniowie z Żor zapoznajcie się z ich relacją.

 

Gimnazjaliści z Ciechanowa są zadowoleni z lekcji Wychowani Fizycznego, jednak nie osiadają na laurach. Uczniowie zaproponowali co jeszcze można poprawić na lekcjach, aby stały się atrakcyjniejsze.

„Mowa  była tutaj o doposażeniu szkolnej siłowni oraz zwiększeniu godzin zajęć sportowych. Wniosek z tego taki- uczniom Jedynki WFu ciągle mało! :)Jakiego więc wsparcia potrzebują? [...] Najczęściej padającą odpowiedzią było większe zaangażowanie innych uczniów. „Ale z tym już damy sobie radę, sami znamy siebie najlepiej i umiemy działać przekonująco”- mówiły uczennice klas trzecich. Dodatkowo pomocna będzie uwaga nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców, którzy nie będą pochwalali postawy „Nie ćwiczę, bo nie chcę”” Wiecej o debacie SOS przeczytacie na blogu.

Gim nr 1 Ciechanów

Z niecierpliwością czekamy na Wasze relacje ze Sprotowego Okręgłego Stołu. Przypominamy, że do 16 listopada upływa termin zamieszczania wpisów.

 

Jeden komentarz

 • 19 listopada 2014 - 00:31 | Permalink

  Bardzo ciekawe debaty – gratulujemy. W naszej szkole, po przeprowadzeniu ankiety i debaty – także dzieci wskazały potrzebę mini-siłowni :-) Jednym słowem Młodzi sportowcy zaczęli stawiać na tężyznę fizyczną :-) :-) :-)
  Ciekawe jest również to, że podobnie, jak u Was – wskazali, że NIE LUBIĄ, JAK KTOŚ SIĘ NIE ANGAŻUJE I PRZESZKADZA INNYM.
  To super, że dzieciaki już same to dostrzegają .

  Życzymy powodzenia i będziemy Was odwiedzać :-)
  Zapraszamy również do nas – http://blogiceo.nq.pl/wfzklasasp31czestochowa
  Pozdrawiamy

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php