Poloneza czas zacząć czyli pomysł na odwróconą lekcję

Nowe zadanie do wyboru w edycji 2014/2015,  czyli odwrócona lekcja, doczekało się realizacji! Wiemy, że to niełatwe zadanie, które wymaga przygotowań, poszukiwań i innowacyjnego podejścia, ale jak widać „nie taki diabeł straszny jak go malują”. Pani Agnieszka Młyńska z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Opolu opracowała pomysł na lekcję poloneza za pomocą naszych wytycznych. Świetna realizacja sprawiła, że uczniowie w mig opanowali kroki układu na studniówkę. Gorąco polecamy relację z przygotowań oraz opis lekcji wraz z załącznikami opublikowanymi na blogu szkoły.

Co roku nasza młodzież wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowuje się do układu choreograficznego na swój bal studniówkowy. Praca nad taką choreografią, prawidłowe kroki, postawa oraz omówienie wszystkiego na temat poloneza zajmuje nam niestety dużo czasu, a dzień studniówki zawsze zbliżał się nieubłaganie. Korzystając z pomysłu odwróconej lekcji udało nam się skrócić ten czas poprzez przygotowanie opisu, załączników w postaci filmów oraz planu z jakimi młodzież musiała się zapoznać przed przystąpieniem do lekcji. 

Komunikat jaki otrzymali uczniowie był bardzo prosty – przeczytaj, obejrzyj, zapoznaj się i naucz do następnego czwartku.

Więcej informacji znajdziecie na  blogu szkoły: Sport w PLO nr 5 w Opolu

Już nie możemy się doczekać efektów samodzielnej pracy uczniów!

A czy Wy spróbujecie odwróconej lekcji? Ciekawi jesteśmy Waszych doświadczeń. Koniecznie opiszcie je na swoich blogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php