SOS w Szkole Podstawowej

Powszechnie wiadomo, że „dzieci i ryby głosu nie mają”. No bo co one mogą wiedzieć na temat lekcji WF? Nic bardziej mylnego! Sportowy Okrągły Stół zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kazimierzu pokazuje, że dzieci z najmłodszych klas również chcą i co ważniejsze mogą zabrać głos w dyskusji. Profesjonalnie przygotowana debata, dostosowana do wieku jej uczestników, z nowymi technologiami w tle – my jesteśmy zachwyceni. A Wy? Przeczytajcie relację opublikowaną na ich blogu.

W tygodniu poprzedzającym obrady Sportowego Okrągłego Stołu, na godzinach wychowawczych uczniowie dyskutowali o plusach i minusach lekcji w-f oraz przygotowywali konkretne propozycje. Wyznaczone osoby spisały te wszystkie opinie i przyniosły w dniu debaty. (…)

Na debacie obecni byli uczniowie, dyrekcja oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Specjalnie na to wydarzenie Pani Joanna przygotowała multimedialną prezentację, którą zamieszczamy poniżej:

Następnie opisano założenia programu „WF z klasą” (…) akcentując, które z proponowanych zadań możemy wybrać do realizacji. Uczniowie mieli czas, aby zastanowić się nad wyborem konkretnego zadania dla szkoły. Rozpoczęto dyskusję, w której uczniowie odpowiadali na pytania co najbardziej podoba się na lekcjach wf, co można zmienić, poprawić żeby uatrakcyjnić zajęcia, a także co jest do tego potrzebne i kto może nam pomóc.

Jak to wyglądało?

SP Kazimierz1SP Kazimierz

 

 

 

 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się do jakich wniosków doszli uczniowie, jakie zadanie do wyboru wybrali i co myślą na temat lekcji WF w ich szkole, zajrzyjcie na bloga: W-F w Szkole Podstawowej w Kazimierzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php