Sportowe zebranie z rodzicami

W ramach zadania „Rozruszaj rodziców” polecamy Waszej uwadze pomysł na sportowe zebranie z rodzicami przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 16 z klasami integracyjnymi w Rudzie Śląskiej.

Mimo niskiej frekwencji wśród ćwiczących uważamy, że to wspaniała inicjatywa i gorąco wierzymy, że niebawem takie zebrania nie będą wyjątkowe :)

SP16RudaŚląska

SP16RudaCelem zebrania było przekazanie rodzicom najważniejszych informacji na ten czas- podsumowanie wyników w nauce, omówienie istotnych wydarzeń i planowanie najbliższej przyszłości życia klasy VIc.

Innowacją tego zebrania była aktywność ruchowa rodziców i ich dzieci. Oczywiście rodzice zostali poinformowani o takiej formie zebrania. Wychowawca poprosił, by chętni rodzice przynieśli dla siebie dowolny strój sportowy i obuwie zmienne.

Zebranie rozpoczęło się od przywitania i przekazania informacji dotyczących wyników w nauce dzieci. Każdy rodzic miał dostęp do teczek ze sprawdzianami z języka polskiego i matematyki. Następnie chętni rodzice i dzieci przystąpiły do wspólnej rozgrzewki poprowadzonej po części przez uczniów i wychowawcę klasy. Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, rodzice wzięli udział w wyścigach rzędów (np. transport piłki siatkowej różnymi sposobami, transport piłeczki na paletce do ping ponga, sztafeta biegowa, skoki przez skakankę). W chwili wolnej na oddech, wychowawca przekazywał rodzicom ważne informacje zebrania. Obok wyścigów rzędów, rodzice zmierzyli się z ćwiczeniami z liną. Jak się później okazało rodzicom bardzo przypadły do gustu ćwiczenia z liną. Wiele z zaproponowanych ćwiczeń przypomniało rodzicom ich zabawy z młodości np. przeciąganie liny, przeskoki przez ruchomą linę. Zabawy te bardzo spodobały się również uczennicom, które wspólnie z mamami mogły połączyć siły i zmierzyć się ze sobą.

Na zakończenie sportowego zebrania rodzice wraz z uczniami zagrali w „kocykową” piłkę siatkową. Całość aktywności ruchowej zakończyło wspólne rozciąganie i elementy relaksacji.

Więcej na blogu szkoły: Czas na sport…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php