Polsat Sport w Makowie

Czy wiecie, że program Polsat Sport jest patronem medialnym programu WF z Klasą? W pierwszym semestrze dziennikarze intensywnie odwiedzali szkoły w całej Polsce, aby w magazynie „Atleci” pokazać Wasze dobre praktyki i pomysły na ciekawe lekcje WF.

Na blogu Bieg, rzut, skok Wojtka blog2 możecie przeczytać relację z odwiedzin ekipy telewizyjnej w Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Makowie. 

Maków

Nauczyciele WF-u z Makowa udowadniają, że ciekawe zajęcia WF można prowadzić nawet bez specjalistycznej infrastruktury. Pomimo braku sali gimnastycznej, uczniowie i uczennice z entuzjazmem uczestniczą w zajęciach i odnoszą sukcesy w dyscyplinach takich jak siatkówka czy piłka halowa. Gdy warunki pogodowe pozwalają, młodzież korzysta z pobliskiego Orlika. Tam doskonalą się w niecodziennych i nieco zapomnianych dyscyplinach sportowych, takich jak palant czy gra w ringo.

Zachęcamy Was to obejrzenia tego odcinka magazynu „Atleci” -> http://www.ipla.tv/Magazyn-atleci-odcinek-186/vod-6073756#/page_container

30 października nasze gimnazjum miało ogromną przyjemność gościć na zajęciach wychowania fizycznego ekipę TV Polsat Sport. Zajęcia przeprowadziliśmy na Orliku oraz korytarzu szkolnym, czyli w typowych dla naszej pracy warunkach. Brak sali gimnastycznej nie zniechęca ani nas – prowadzących ani naszej młodzieży. Wręcz przeciwnie, staramy się tym bardziej aby zajęcia były atrakcyjne (by choć w małym stopniu zrekompensować uczniom trudne warunki w jakich pracujemy). Młodzież zaraża się naszym entuzjazmem i chętnie z nami pracuje co daje obu stronom olbrzymią satysfakcję:)

Na korytarzu szkolnym grupa dziewcząt miała zajęcia Zumby, grupa chłopców kształtowała zdolności motoryczne na obwodzie stacyjnym. Obie grupy ćwiczyły równocześnie. Prowadząc zajęcia z grupami łączonymi chłopcy również tańczą (Zumba, tańce integracyjne itp), a dziewczęta kształtują motorykę na obwodzie. Męska część społeczności szkolnej „dojrzała” do faktu, iż chłopcy też powinni umieć poruszać się w rytm muzyki, dziewczęta „stacyjki” traktują bardzo poważnie i z dużym zapałem pracują nad podnoszeniem własnej sprawności.

 Na Orliku dziewczęta prezentowały swoje umiejętności podczas gry w ringo, która od dłuższego czasu „gości” w naszej szkole. (…) Chłopcy rozegrali mecz w Kwadranta.

 Zasady gry w ringo czy kwadranta modyfikujemy tak, aby uczniowie mniej sprawni również potrafili się w nich odnaleźć i czerpać z ruchu radość. Obserwując zaangażowanie młodzieży podczas zajęć dochodzimy do wniosku, że jest to klucz do sukcesu:)

 Od tego roku opracowujemy również własne gry. Jedną z nich jest „Cups catching balls”.

„Cups catching balls” czyli  ”kubki chwytające piłki” to gra wymyślona na potrzeby zajęć z wychowania fizycznego w Gimnazjum w Makowie, a którą my serdecznie polecamy jako dobrą praktykę, którą warto powielać.

Co potrzebne? – kubeczki po jogurtach.

Szczegółowe zasady opisane zostały na blogu szkoły.  Zachęcamy do odwiedzin - „Cups catching balls” czyli „drugie życie” kubków po jogurtach:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php