Wymyśl Sportową Grę z Klasą!

Zapraszamy uczniów, uczennice, nauczycieli i nauczycielki do udziału w naszej akcji. Wspólnie opracujcie nową, kreatywną grę zespołową i zaprezentujcie ją na krótkim filmiku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia 2015 r. Konkurs przygotowaliśmy we współpracy z Disney XD.

Obejrzyjcie filmik promujący program WF z Klasą i konkurs „Wymyśl Sportową Grę z Klasą”. Spot emitowany jest również na kanałach Disney XD i Disney Channel.

 YouTube Preview Image

Dla kogo jest konkurs? Jakie są jego cele oraz zadania?

Konkurs przeznaczony jest dla szkół z całej Polski ze wszystkich poziomów edukacyjnych. To szansa dla wszystkich – nie tylko szkół, które są w programie WF z Klasą.

Zależy nam na rozwijaniu umiejętności pracy zespołowej, współpracy wśród uczniów, a także zachęceniu ich do kreatywnego i aktywnego spędzania czasu.

Oto zadania, jakie przed Wami stoją:

1. Wymyśl Grę z Klasą!

Stwórz zespół co najmniej pięciu uczniów i wspólnie wymyślcie nową, autorską, kreatywną grę ruchową. Ważne by w grę mogło zagrać minimum 5 osób (to ma być gra zespołowa!). Opracujcie jej reguły, przygotujcie potrzebny sprzęt oraz nauczcie się w nią grać. Zależy nam, żebyście zaangażowali w projekt wszystkich uczniów, czyli członków zespołu oraz podzielili się zadaniami. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa.

2. Nakręć filmik

Nagrajcie maksymalnie 3-minutowy film, w którym zaprezentujecie proces tworzenia gry, uczenia się jej oraz efekt – grających, bawiących się uczniów.

Umieśćcie film w jednym z popularnych serwisów internetowych (np. YouTube, Vimeo) i koniecznie dodajcie informację: Nasz film bierze udział w konkursie „Wymyśl Sportową Grę z Klasą”, ogłoszonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – program WF z Klasą.

W formularzu zgłoszeniowym podajcie link do filmu – tak, żebyśmy mogli go wyświetlić.

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy – opisz proces tworzenia gry

Opiszcie pracę nad grą – kto i ile osób brało udział w wymyśleniu gry i opracowaniu jej zasad? Jakie role/zadania mieli członkowie zespołu? Skąd wzięliście pomysły i inspiracje do swojej gry? Jakim sprzętem dysponowaliście przy nagrywaniu filmu? Jak wyglądała współpraca zespołu przy kręceniu filmiku? Jakie trudności napotkaliście w projekcie i zespole i jak sobie z nimi radziliście? Co jest Waszym sukcesem? Jakie macie pomysły na rozpowszechnienie gry?

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, kalendarz konkursu oraz opis nagród i wyróżnień znajdziecie na stronie WF z Klasą w zakładce „Wymyśl Sportową Grę z Klasą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php