„Mechaniczna” Lokalna Akcja Sportowa

tech4tarnowskiegóryLAS naprawdę na poziomie i wcale nie dlatego, że przebiegał w Tarnowskich Górach :) W Technikum nr 4  wiedzą co to innowacyjność.

To spotkanie w ramach Lokalnej Akcji Sportowej zdecydowanie zwróciło naszą uwagę. Przeczytajcie relację i sami zobaczcie dlaczego.

Przygotowania do Lokalnej Akcji Sportowej rozpoczęliśmy od zweryfikowania oczekiwań naszej młodzieży, którą prawie w 100% stanowi płeć męska. Nasi uczniowie posiadają wiele zainteresowań, a wśród nich prym wiodą sporty walki i właśnie taki temat przewodni miał nam przyświecać podczas przygotowań. W związku z tym, że do LAS byliśmy zobowiązani zaangażować „kogoś” z zewnątrz, kolejnym etapem naszego działania było wytypowanie potencjalnego partnera naszej akcji. Nauczyciele oraz uczniowie wirtualnie i realnie zaangażowali się w te poszukiwania.

W końcu nasz wybór padł na Mistrzowską Szkołę Boxu Fit Your Life z Tarnowskich Gór.

Okazało się, że nasz pomysł spotkał się z bardzo dużym entuzjazmem ze strony właściciela i pracowników Mistrzowskiej Szkoły Boxu i siłowni Fit Your Life. W związku z tym, rozpoczęliśmy wspólne przygotowania do ”Mechanicznej” Lokalnej Akcji Sportowej.

Najważniejsze było dla nas ustalenie dogodnego dla obu stron terminu. Wspólnie ustaliliśmy, że będzie to 9. marca 2015 roku, a tematem przewodnim będzie trening bokserski przeprowadzony przez Pana Marka Okroskowicza – jednego z najlepszym Polskich szkoleniowców, zarazem byłego trenera Kadry Narodowej.

Do zadań naszej szkoły należało:

1. Zebranie uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w treningu. Wybór padł głównie na uczniów klas drugich i trzecich Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Ustalenie, którzy uczniowie wezmą udział w treningu spoczywało na barkach wychowawców, którzy bardzo chętnie i profesjonalnie wywiązywali się ze swoich obowiązków.

2. Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne, dlatego każdy rodzic lub opiekun ucznia zobowiązany był do podpisania oświadczenia o tym, że jego dziecko jest zdrowe i może wziąć udział w treningu. Podczas całej LAS nad bezpieczeństwem uczniów czuwała szkolna pielęgniarka.

3. Oprawa muzyczna i nagłośnienie to domena naszych elektroników z klasy trzeciej, którzy pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych zapewniali nam profesjonalną obsługę.

4. Nasz szkolny fotograf (klasa 1 Technikum) i kamerzysta (klasa 4 Technikum) pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów informatycznych, zadbali o to, aby nie umknęła nam żadna ważna chwila, a musimy przyznać, że działo się wiele.

5. Podczas treningu wylały się litry potu, dlatego każdy uczestnik miał zapewnioną do picia wodę mineralną.

6. Dla uczniów klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zaplanowano konkurs „Wiedzy o Boksie”, który został przeprowadzony przez nauczycielkę biologii i podstaw przedsiębiorczości. Pytania do konkursu przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego.

Do zadań Mistrzowskiej Szkoły Boxu i siłowni Fit Your Life należało:

1. Zaangażowanie jak największej liczby osób, dzięki czemu odwiedzili nas: trener bokserski z podopiecznymi, trener Klubu Biegacza FYL i 4 trenerów personalnych siłowni FYL.

2. Zapewnienie sprzęt sportowego, który był wykorzystywany podczas treningu: rękawice, tarcze, skakanki itd.

3. Ufundowanie głównej nagrody dla ucznia, który zwyciężył w konkursie „Wiedzy o boksie”.

Na długo przed planowanym wydarzeniem, wśród uczniów panowała atmosfera ożywienia, która bardzo pozytywnie wpłynęła na wszystkich.

 

Plan naszej LAS:

1. Konkurs „Wiedzy o Boksie”.

2. Spotkanie i powitanie uczestników LAS.

3. Możliwość skorzystania przez uczniów i nauczycieli z wiedzy i doświadczenia trenerów personalnych siłowni FYL.

4. Trening bokserski poprowadzony przez Pana Marka Okroskowicza – jednego z najlepszym Polskich szkoleniowców, zarazem byłego trenera Kadry Narodowej.

 

Do zalet naszej akcji możemy zaliczyć:

- powszechność: każdy bez względu na kondycje czy sprawność fizyczną mógł sprawdzić i ocenić swoje możliwości. W treningu wzięło udział ponad 60 osób, a drugie tyle kibicowało im na widowni.

- bezpieczeństwo: zarówno trening z jednym z najlepszych szkoleniowców w Polsce oraz opieka medyczna dawały naszym uczniom i rodzicom poczucie bezpieczeństwa.

- innowacyjność: żaden z naszych uczniów nie miał do tej pory okazji na uczestniczenie w takim przedsięwzięciu, a było ono dla niektórych nie lada przeżyciem.

- jedność: po raz kolejny nasi nauczyciele i uczniowie dali dowód temu, że potrafią współpracować. Wspólne zaangażowanie dyrekcji, wychowawców, nauczycieli i uczniów dało wspaniały efekt, o którym długo jeszcze będziemy rozmawiać w naszej szkole.

 

Lokalna Akcja Sportowa była dla naszych uczniów niepowtarzalną okazją do uczestnictwa w wydarzeniu, które wymagało od nich nie tylko wysiłku fizycznego i intelektualnego, ale było też możliwością do poznania osób dla których sportowy styl życia jest bardzo ważny.

Źródło: Technikum nr 4 w Tarnowskich Górach, blog „Mechanik jest wszędzie”

Jeden komentarz

 • 20 maja 2015 - 08:25 | Permalink

  Super sprawa,że wybór akcji został dostosowany do grupy chłopców z jaką pracujecie.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php