Dzień Rodziny w Leopoldowie

Relacja z Lokalnej Akcji Sportowej w Leopoldowie już została opublikowana na ich blogu „W Leopoldowie wszyscy wiedzą, że ruch to zdrowie”.  Kto ma wątpliwości jak należy opisać LAS po jego realizacji, niech koniecznie tam zajrzy. Relacja na 6!

DZIEŃ RODZINY

1) Kto? Organizator.

 Głównymi organizatorami i pomysłodawcami „Dnia Rodziny” byli koordynator i nauczyciel wspomagający w programie „Wf z klasą” oraz Dyrekcja i inni nauczyciele, którzy pomagali przy pozyskiwaniu sponsorów i przy konkursie plastycznym.

2) Co i dlaczego? Opis działań z podaniem celu. 

Głównym celem naszej Lokalnej Akcji Sportowej było zachęcenie rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego, do obchodzenia świąt rodzinnych – „Dzień Mamy, Taty, Dziecka” w sposób aktywny. „Dzień Rodziny” w naszej szkole odbył się pod hasłem – „śmiesznie, zdrowo i sportowo”.

3) Dla kogo? Odbiorcy działania.

 Nasza „impreza rodzinna” była skierowana w stronę całych rodzin z naszej społeczności lokalnej, zarówno dla rodziców jak i rodzeństw oraz dziadków. Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich do udziału w konkurencjach sportowych, jednak nie tak jak planowaliśmy na boisku szkolnym, tylko w sali gimnastycznej. Odbyły się:

1. Wyścigi rodzica z dzieckiem (w spodenkach założonych na nogi po jednej nogawce) zakończone strzałem na małą bramkę.

2. Wyścigi z toczeniem hula hop dla dzieci i oponą dla dorosłych.

3. Wyścigi „ciuciubabek”- dziecko kierowało dorosłym.

4. Rzuty beretem do celu.

5. Bieg z dzieckiem – trzymając balon między sobą.

6. Wyścigi w bardzo dużych gumowcach:)

Każda konkurencja była poprzedzona występem naszych szkolnych talentów. Dziewczęta śpiewały różne piosenki o mamie, tacie, rodzicach z okazji ich święta. Przed ostatnią konkurencją wystąpiły dziewczęta w przygotowanym przez nie dla rodziców, układzie gimnastycznym.

Jednocześnie poza salą gimnastyczna – w salce lekcyjnej odbywał się konkurs plastyczny na temat „Jak żyć zdrowo?”. Powstały bardzo ciekawe prace wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami.

Na podsumowanie naszej Lokalnej Akcji Sportowej zatańczyliśmy wspólnie „czekoladę”. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele wspólnie z uczniami i uczennicami z naszej szkoły włączyli się do tej zabawy tanecznej.

4) Czego potrzebowaliśmy? Zaplecze finansowe i sprzętowe.

Do naszej Lokalnej Akcji Sportowej zgromadziliśmy potrzebne sprzęty dzięki uprzejmości niektórych pracowników naszej szkoły, którzy pożyczyli nam berety, gumowce, opony, krótkie spodenki męża :) . Dokupiliśmy jedynie balony i nagrody. Dotację finansową na zakup drobnych upominków otrzymaliśmy od Rady Rodziców naszej szkoły. Pozyskaliśmy także kilku sponsorów, za co im serdecznie dziękujemy, tj.: Mleczarnia Ryki, producent okien „Pumar” Ryki, agencja reklamowa „Flexio”, agencja reklamowa „Figaro”. Gadżety, które otrzymaliśmy przeznaczyliśmy na loterię, która była formą nagrody. Każdy uczestnik, biorący udział w konkurencjach sportowych , a także w konkursie plastycznym, losował sobie nagrodę, którą następnie odbierał na loterii.

5) Co udało się osiągnąć? Efekty działania.

Naszym celem była wspólna zabawa i przyjemne spędzenie czasu. Myślimy, że to nam się udało:). Zależało nam, żeby w naszą akcję włączyło się jak najwięcej rodziców. Niezadowoleni jesteśmy z tego, że „imprezę” musieliśmy przenieść na salę gimnastyczną, ponieważ warunki pogodowe nam nie sprzyjały :( , ale staraliśmy się żeby wszystko odbyło się zgodnie z planem. Jeśli chodzi o frekfencję, to życzylibyśmy sobie wyższej na drugi rok, ale cieszymy się, że byli tacy rodzice, którzy chętnie się, ze swoimi pociechami pobawili. Część rodziców wraz z dziećmi wzięła udział w prowadzonym przez nas jednocześnie konkursie plastycznym pod hasłem „Żyj zdrowo”, który odbywał się w jednej z klas.

6) Na co zwracać uwagę? Przydatne wskazówki.

Wydaje nam się, że przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na promocję danej inicjatywy. Osobiste zapraszanie rodziców przyniosło skutek. Natomiast tych, którzy przeczytali plakat, lub informację na stronie internetowej- trudno było spotkać na naszej „imprezie”. Ważna jest także odpowiednia godzina i dzień na organizację tego rodzaju przedsięwzięcia. U nas niestety był to dzień pracy i wielu rodziców z tego powodu nie mogło bawić się z nami.

 leopoldów

SAM_6735

Co o imprezie myślą uczniowie? Cytatów szukajcie na blogu Publicznego Gimnazjum nr 3 w Leopoldowie. Tam też znajdziecie bogatą dokumentację fotograficzną.

Serdecznie gratulujemy organizatorom tak wspaniałej imprezy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php