Olimpiada Pomysłów z Klasą 2015 – zobaczcie jak się bawiliśmy

Jak najkrócej opisać Olimpiadę Pomysłów? Świetna zabawa! Ponad 40 szkół, kilkadziesiąt pomysłów na atrakcyjny WF i luźna, sportowa atmosfera. Bardzo dziękujemy!

Zobaczcie jak Olimpiadę opisują sami uczestnicy:

1. Szkoła Podstawowa nr 23 z Bytomia

To, co się działo podczas „Olimpiady Pomysłów” było prawdziwym szaleństwem. Do teraz jesteśmy pod wrażeniem atmosfery i poznanych ludzi.

Do tego wyjazdu szykowaliśmy się od tygodni. Najpierw zgłoszenie do projektu, a potem opracowanie szczegółowego planu naszych prezentacji sportowych. Chcieliśmy zapoznać inne szkoły z grą „szmatball” oraz naszymi wyróżnionymi „liniowymi przerzutkami”. Dodatkowo zaproponowano nam, byśmy przygotowali rozgrzewkę. Z tymi pomysłami wyjechaliśmy do Warszawy.

Zbiórka o 3,50 była wyzwaniem. Punktualnie o 4 ruszyliśmy w drogę. Mimo wczesnej pory humory nam dopisywały.

Podróż do Warszawy trwała prawie 4,5 h i nie należała do najłatwiejszych. Jednak z niespożytymi siłami przybyliśmy na miejsce.

Ten dzień spędzony w Warszawie był najlepszym sportowym doświadczeniem w jakim braliśmy udział. Przez cały dzień z naszych twarzy nie znikał uśmiech. Ale słowa chyba nie są w stanie oddać tego, jak bardzo podobało nam się na Olimpiadzie. Zapraszamy więc do obejrzenia filmu z naszej warszawskiej wyprawy.

YouTube Preview Image

Źródło: blog Aktywni SP23 Bytom

2. Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie

Zostaliśmy zaproszeni na „Olimpiadę Pomysłów” do Warszawy, aby zaprezentować naszą grę „Kompas” – nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie „Wymyśl sportową grę z klasą” w ramach Programu WF Z KLASĄ Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). To był baaardzo intensywny dzień.

Nauczyliśmy inne szkoły, jak grać w wymyśloną przez nas grę KOMPAS i… poznaliśmy inne gry naszych Kolegów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju – MUSICIE JE POZNAĆ.

Naszą szkołę reprezentowały bardzo dzielne i wytrwałe uczennice: Kinga Jezik, Ania Górna, Zuzia Batorska, Ania Kuśmirowska i Wiktoria Nadolska pod opieką p. B.Sobczak- Kucy. Bardzo dziękujemy wspaniałym Rodzicom, którzy wyrazili zgodę na ten wyjątkowy wyjazd,… byli z nami na dworcu o…. g. 4.00 i wyczekiwali późnym wieczorem niosąc pomoc „strudzonym sportowcom” Dzięki udziałowi w Programie WF Z KLASĄ powstał spontanicznie SZKOLNY ZESPÓŁ ODKRYWCÓW GIER I ZABAW – każdy, kto ma pomysł na nowe, ciekawe propozycje zabaw i gier ruchowych – SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Uczestnictwo w „Olimpiadzie Pomysłów” pokazało, jak wiele wszyscy są w stanie wymyśleć, aby zachęcać do aktywności fizycznej, która wcale nie musi być monotonna. Fajnie było „porwać” się innym do wspólnej zabawy i poznawania czegoś nowego. Ogromna porcja ruchu sprawiła, że ….CHCEMY WIĘCEJ :D

Źródło: blog WF Z KLASĄ w SP.31 w Częstochowie

3. Szkoła Podstawowa nr 45 z Sosnowca

03.06.2015 odbyła się Olimpiada Pomysłów z Klasą z udziałem naszych reprezentantek. Olimpiada Pomysłów z Klasą to finał programu WF z klasą, w którym nasza szkołą aktywnie uczestniczy już drugi rok. Wydarzenie to było świętem wspólnej aktywności fizycznej, radości i wzajemnej inspiracji. Uczniowie i uczennice wraz ze swoimi nauczycielami pokazywali gry, zabawy i ćwiczenia, które towarzyszyły im przez cały rok szkolny. Oprócz tego poznawali pomysły swoich kolegów i koleżanek z innych szkół i włączali się w zaproponowane przez nich aktywności.

Impreza ta odbyła się w Warszawie na hali Ursynów. Organizatorzy programu zadbali o podniosłość wydarzenia i zapewnili przepiękną oprawę i organizację . O randze wydarzenia świadczyli zaproszeni goście: Robert Korzeniowski; Piotr Masłowski; Monika Hojnisz. Znani sportowcy zapewnili dzieci, że WF jest naprawdę ważny w życiu.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Amelia Hoppe, Martyna Grząba, Maja Kloczkowska i Emilia Zaporowska . Z zapałem pokazywały piramidy gimnastyczne, a następnie zachęciły uczniów innych szkoły do spróbowania tego sportu. Miały też okazję zobaczyć jak inne szkoły organizują swoją lekcję WF.

Ponadto miały możliwość spędzić kilka godzin w Warszawie. To niewątpliwie była dobra okazją żeby zwiedzić stolicę. A skoro „WF z klasą” to i sportowe zwiedzanie- na rowerach.

Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w takim rewelacyjnym wydarzeniu. Za to że mogliśmy się pokazać, poznać Was i inne szkoły, oraz ze mogliśmy się tak dużo od Was wszystkich nauczyć. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku także się spotkamy.

Źródło: blog Witamy na blogu SP45

Poniżej zamieszczamy zdjęcie wszystkich uczestników Olimpiady Pomysłów z Klasą w tym roku. Dziękujemy, że byliście z nami!

_MG_7519

Pełna relacja z tego wydarzenia znajduje się na stronie wfzklasa.pl -> Olimpiada Pomysłów z Klasą – relacja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php