Hulające koco-piłki

Wakacje już tuż tuż, zatem proponujemy Wam nową grę drużynową.

„Hulające koco-piłki” to gra, która powstała w Gimnazjum św. Wojciecha w Makowie.

My już się szykujemy, bo pomysł wspaniały! Autorzy zapewniają, że gra przeszła „fazę testów”, a zasady, wymiary boiska i wysokość siatki zostały ustalone metodą prób i błędów.

Skąd nazwa?:)

  • Hulające – bo sprzęt powstał na „bazie” obręczy hula- hop
  • koco – bo wykorzystaliśmy materiał
  • piłki – bo używamy do gry piłeczki tenisowej:)

Hulające koco-piłki to gra drużynowa. Podczas partii rozgrywanych do 10 pkt każda (2 wygrane partie decydują o wygranej) rywalizują ze soba 3-osobowe drużyny. Zespoły graja na boisku – młodsi czyli szkoły podstawowe 8.00x13m przedzielonych na połowy (8.00×6.50m siatka, zawieszona na wysokości 1.20), starsi (nasi gimnazjalisci) 9.00x13m (dwie połowy 9.00×6.50m przedzielone siatką umieszczoną na wys. 1.60m).

Grę rozpoczyna środkowy zawodnik jednej z drużyn wykonując zagrywkę zza linii końcowej boiska. Zagrywka – umieszczamy piłeczkę tenisową na Hulajce (sprzęt do gry), wykonujemy podrzut i odbijamy tak, aby piłka „przeszła” na połowę przeciwnika. Ten stara sie odbić piłeczkę tak, aby „przeszła” na pole przeciwnika lub odbija ją do zawodnika ze swojej drużyny (dopuszczalna ilość odbić na jednej połowie podobnie jak w piłce siatkowej). Sposób odbicia dowolny tzn. Hulajką od dołu, od góry, w wyskoku lub bokiem. Nie wolno biegać z piłką umieszczona na Hulajce (piłka musi byc odbita).

Gra rozwija zdolności motoryczne (szybkość, zwinność, koordynację), uczy współdziałania w grupie i co powtarzam (a myslę jest niezmiernie ważne) jest DLA KAŻDEGO!!!!

makówWP_20150611_11_36_29_Pro

GRATULUJEMY!

Źródło: blog „Bieg, rzut, skok Wojtka blog 2″, Gimnazjum św. Wojciecha w Makowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php