Inauguracja WF z Klasą już za 10 dni!

Zróbcie z nami „Przewrót na WFie”. Zapraszamy na wielkie otwarcie III edycji WF-u z Klasą, która odbędzie się 28 września (poniedziałek) w godz. 10:00-16:30 w Warszawie.

 27.04.2015 Warszawa , Agora . Konferencja dotyczaca akcji " WF z klasa " . Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta„Przewrót na WFie” to hasło inauguracji i III edycji „WF z Klasą”. Od początku trwania programu było z nami blisko 3 tysiące szkół, ponad 10 tysięcy nauczycieli i 400 tysięcy uczniów z całej Polski. Razem zmieniamy na lepsze WF w polskich szkołach. Inauguracja to doskonała okazja do spotkania, wymiany doświadczeń i poglądów oraz znalezienia inspiracji na kolejny rok szkolny. Chcemy również rozszerzyć zasięg rewolucji w wychowaniu fizycznym na kolejne szkoły i obszary działań.

Po uroczystym otwarciu zapraszamy na debatę o tym, jak zmienia się wychowanie fizyczne i myślenie o WF-ie. Wspólnie z ekspertami porozmawiamy o WF-ie jako przestrzeni kształtowania kapitału społecznego, zdrowego stylu życia i otwierania szkoły.

Druga część inauguracji będzie miała formę warsztatową. Nauczyciele i liderzy WF-u z Klasą oraz eksperci podzielą się pomysłami na angażowanie wszystkich uczniów w rozwój kultury fizycznej w szkole. Podyskutujemy o tym, czy warto i w jaki sposób dać młodym ludziom głos i współodpowiedzialność za życie szkolne oraz lekcje WF-u. Zastanowimy się nad możliwościami i korzyściami, które daje organizacja lekcji WF-u poza szkołą. Wspierając zmiany w szkolnych sklepikach proponujemy warsztat o tym, jak uczyć uczniów o zdrowym jedzeniu i przygotować do świadomych wyborów żywieniowych.

Przygotowaliśmy również propozycję specjalnie dla dyrektorów. Serdecznie zapraszamy na trzygodzinny blok warsztatowy zatytułowany „Dyrektor Liderem WF”. Wspólnie zastanowimy się, jak motywować i doceniać wuefistów; jak zaktywizować całą szkołę. Podyskutujemy o tegorocznych zmianach: rewolucji sklepikowej, modyfikacjach dotyczących oceniania i zwalniania z lekcji WF-u.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego, przedstawicieli instytucji sportowych, ministerstw i władz lokalnych, rodziców – wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. Prosimy o zapoznanie się z ramowym programem wydarzenia oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego do dnia 24 września do godziny 12:00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/inauguracja-iii-edycji-wf-z-klasa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php