Codziennie chodzę – moderatorka poleca

„Moderatorka poleca” to nowy cykl, który rozpoczynamy wraz z III edycją WF z Klasą. Co tydzień jedna osoba z naszego blogowego zespołu będzie wybierała wpis, który zwrócił jej uwagę. Czy będzie to najbardziej innowacyjne działanie? Czy ciekawa forma narracyjna? A może fantastyczne zdjęcia? Śledźcie na bieżąco wybory moderatorek :)

martyn rowerJako pierwsza moderatorka Martyna:

W poniedziałek 28-go września oficjalnie otworzyliśmy III edycję programu WF z Klasą. Tymczasem na blogach jeszcze przed tym dniem zdążyło pojawić się wiele ciekawych wpisów! Z perspektywy moderatorki ta edycja zapowiada się świetnie! :)

Chciałabym podzielić się z Wami dwoma wpisami, które zwróciły moją uwagę. Znalazłam je na blogu Szkoły Podstawowej w Pliszczynie – to nowi uczestnicy programu, dlatego tym bardziej cieszy mnie, że jeszcze we wrześniu ogłosili ogólnoszkolną akcję promującą codzienną aktywność fizyczną – „Codziennie chodzę”.

Po co właściwie taka akcja? „Marsz to jedna z podstawowych i naturalnych form ruchu człowieka. Pierwsze kroki zaczynają stawiać już roczne dzieci i tak trwa to przez całe życie. Ludzie przemieszczali się na własnych nogach już od dawnych czasów i przez wiele wieków był ich to podstawowy „środek lokomocji”. Aż do dzisiaj. Niestety wielu z nas własne kończyny dolne zamieniło na cztery koła samochodu własnego bądź rodziców. Z wielu raportów wynika, że do szkoły chodzi pieszo tylko 28% dzieci, reszta podwożona jest autem osobowym bądź autobusem.” – czytamy we wpisie zapowiadającym akcję.

Co będzie potrzebne, żeby zacząć? Smartfonowe aplikacje takie jak Endomondo czy Walk Logger albo i zwykły zeszyt z zapiskami codziennych spacerów i biegów. A do tego wytrwałość i chęć do tego, by zamiast zasiąść przed ekranem komputera, wyjść na spacer. Dla startujących nauczyciele przewidzieli nagrody oraz dodatkowe wyróżnienia. O szczegółach akcji przeczytacie na ich blogu: Pliszczyn z klasą

Z niecierpliwością czekam na pierwsze podsumowania akcji i jej efekty pod koniec roku :)

Martyna Stawarz

Źródło: Blog Szkoły Podstawowej w Pliszczynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php